Перейти до основного вмісту

В Одесі ще одна обнова — прокурор

22 вересня, 00:00

Нещодавно Генеральний прокурор України Михайло Потебенько представив колективу Одеської обласної прокуратури нового керівника. Ним став колишній прокурор Волинської області Михайло Косюта. Познайомитися з новопризначеним особисто прибули губернатор Одещини Сергій Гриневецький та одеський міський голова Руслан Боделан.

«Свою місію на Одещині вбачаю передусім в оздоровленні криміногенної ситуації, яка залишається напруженою», — так схарактеризував Михайло Косюта перші враження від знайомства з «морською столицею» в інтерв’ю одеському кореспонденту «Дня». — Що найбільше хвилює? Затягування термінів розслідування низки тяжких кримінальних злочинів, зокрема, вбивств на замовлення. Поки що передано до облсуду лише одну з резонансних справ — про вбивство редактора «Вечірки» Бориса Дерев’янка. Тому я відразу ж запропонував керівникам відділів та слідчих груп активізувати зусилля щодо розслідування подібних злочинів. І взяв, звичайно, під особливий контроль».

За словами новопризначеного одеського облпрокурора, поки що йому вдалося докладно ознайомитись лише з вісьмома справами, що потребуватимуть неослабної уваги. У тому числі — вбивства бізнесменів А. Табачника, В. Білоуса. Очевидно, треба або довести до суду, або закрити як «безперспективні» й низку порушених так званих «фінансово-господарських справ», що не мають достатньої доказової бази. Усе це, на думку Михайла Косюти, має сприяти послабленню напруги та стабілізації атмосфери в регіоні.

— Чи причетні ви до розробки операції зриву з’їзду злодіїв «у законі» і чи намічаються подібні антикримінальні акції найближчим часом?

— Про деякі підсумки цієї операції доводилось обмінятися думками з першим заступником міністра внутрішніх справ Леонідом Бородичем, що прибув до Одеси для грунтовного знайомства з ситуацією 14 вересня. Скажу так: є вдосталь причин для активізації зусиль правоохоронних структур. І наступну важливу акцію — місячник добровільної здачі громадянами зброї з відшкодуванням її вартості — починаємо 16 вересня. Визначена як вартість однієї кульки (10 копійок) так і ручного кулемета (300 гривень). Сподіваємось, що ця та інші намічені операції також слугуватимуть декриміналізації суспільства.

Михайло Косюта, за його зізнанням, сприйняв своє нове призначення в Одесу без радості. Авжеж, на Волині він пропрацював понад шість років, за цей час захистив кандидатську дисертацію, повністю підготував докторську й не провів жодної гучної кримінальної справи. Щоправда, на перших порах такі спроби з його боку були. Прокуратура тоді, пам’ятається, звинуватила голову Волинського регіонального відділення Фонду держмайна України Олександра Свириду в заниженні вартості державних АЗС, котрі приватизовувалися. Однак зусилля стражів закону результату не дали. Олександр Свирида не тільки не потрапив «під кримінал», а й, звільнившись зі своєї посади, утворив потужне виробничо-торговельне об’єднання «Волинь-холдинг» (відоме під узагальненою назвою «Торчинпродукт»), нині ж він — депутат Верховної Ради від Луцька.

І то був далеко не єдиний серйозний момент у діяльності волинського прокурора. Свого часу сама ж прокуратура повідомила про арешт чотирьох високопоставлених хабарників у Нововолинську, далі — про арешт групи митників, у яких виявили десятки тисяч доларів, далі — злочини в системі правоохоронних органів. І — жодного серйозного вироку.

Та, мабуть, найгучнішим скандалом було зникнення з Луцького комбінату хлібопродуктів №2 восьми тисяч тонн пшениці. Михайло Косюта втрутився у цю справу з усією рішучістю. І — мало не втратив свою посаду, після чого спрацювали відповідні гальма. Звичайно ж, на користь зацікавлених. Отож, відповідний досвід у новопризначеного одеського прокурора є. І губернатор, і одеський міський голова цілком можуть розраховувати на розуміння та підтримку з боку прокуратури. А от як бути з одеською злочинністю, котра не рівня волинській, — це, мабуть, найбільший головний біль призначеного на посаду.

№180 22.09.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати