Перейти до основного вмісту

В Україні тужать за загиблими десантниками

У регіоні — двотижнева жалоба. Громадськість проводить акції пам’яті героїв
17 червня, 10:06

Горе торкнулося багатьох місцевих родин, оскільки з 49 загиблих військових два десятки молодих хлопців служили десантниками в 25-й Дніпропетровській аеромобільній бригаді.

«Період до 27 червня 2014 року оголосити днями скорботи, приспустити прапори на будівлях державних установ, скасувати всі масові й розважальні заходи, внести відповідні зміни до регіональних теле— і радіопередач», — йдеться у розпорядженні, виданому головою Дніпропетровської облдержадміністрації Ігорем Коломойським. Нагадаємо, військово-транспортний літак, що вилетів минулої суботи з Дніпропетровська, був збитий бойовиками під час заходу на посадку пострілом із зенітного ракетного комплексу. Ця звістка справила тяжке враження на мешканців усієї області, оскільки загиблі десантники були родом із Дніпропетровська, Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Павлограду й низки сільських районів. Всі вони були добровольцями, які вирушили до зони АТО захищати цілісність і незалежність України.

Керівник Штабу національного захисту Юрій Береза не стримував емоцій з приводу подій трагічної ночі. «Мені незрозуміла позиція Міністерства оборони, яке не зробило жодної офіційної заяви з приводу того, що сталося. Я вважаю, що речі треба називати своїми іменами. На нашій землі йде війна. І чим швидше ми це визнаємо, тим ефективніше зможемо діяти і тим більших жертв уникнути», — сказав він.

Представники обласної влади тепер зайняті організацією похоронів, які проходитимуть по всій області. Керівник Дніпропетровської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, єпископ Сімеон закликав українців молитися за воїнів, які б’ються за праве діло, — відстоюють мир на рідній землі.

У неділю активісти Євромайдану планували проведення Народного віча, на якому керівники області мали б відзвітувати про результати перших ста днів свого правління. Проте трагічні події внесли свої корективи, й біля будівлі облдержадміністрації зібралися сотні містян на жалобний мітинг, присвячений пам’яті воїнів, що загинули за Україну. В руках люди тримали блакитно-жовті прапорці з жалобними стрічками, а також плакат із написом «ВВП, коли ти наситишся кров’ю українців, росіян, чеченців?». Пам’ять загиблих бійців вшанували хвилиною мовчання. Їх оплакували матері, дружини, діти солдатів, які вже не зможуть повернутися з війни.

Активісти зачитали відкритого листа матерів Дніпропетровська до президента України Петра Порошенка, які вимагають незалежного розслідування трагедії в Луганську й покарання винних. Як розповів дніпропетровський політолог Віктор Пащенко, серед загиблих виявився і його знайомий, який буквально напередодні захистив наукову роботу в ДНУ. «Я вважаю, що відправляти до зони АТО непідготовлених людей і літаки, що не мають надійного захисту, справжній злочин», — говорить він. Друзі іншого загиблого — 26-річного сержанта з Дніпропетровська ніяк не можуть повірити в його смерть. «Сергій завжди відрізнявся прагненням бути першим. Рано почав працювати, отримавши спеціальність електрика в Придніпровському енерготехнікумі, — розповіла сестра загиблого Олександра. — У нього було багато друзів. Він їх захищав, був душею компанії. Кожного його приїзду всі чекали, як свята — він для нас був героєм. Нещодавно Сергій почав зустрічатися з дівчиною, вони по-справжньому кохали один одного. Коли дізналися про біду, всі друзі приходили до нас додому, ридма ридали й говорили матері: «Не вірте, він живий!». За словами дівчини, зараз іде ідентифікація рештків загиблих за ДНК. А коли привезуть — проводжатимуть в останню путь як справжніх героїв.

У неділю ввечері біля Стіни Небесної Сотні в центрі Дніпропетровська зібралися мешканці міста, які запалили поминальні свічки на згадку про українських десантників. На Фестивальному причалі, розташованому на березі Дніпра, муніципальний канал провів телемарафон, на якому виступили безліч містян, що прийшли з українськими прапорами й у вишиванках. Телемарафон розпочався з хвилини мовчання за загиблими.

Заступник голови Штабу національного захисту Дніпропетровської області Катерина Чижик розповіла, що робиться на Дніпропетровщині для допомоги родичам загиблих і поранених бійців, які проходять лікування в обласних шпиталях та лікарнях. «Хлопці забезпечені всім необхідним. Однак їм дуже потрібна моральна підтримка. Відвідини їх обмежені. Але всі охочі можуть написати їм листа зі словами підтримки й передати до Штабу. Ми прослідкуємо, щоб цей лист обов’язково дійшов до адресата», — сказала вона. Крім того, представники обласної влади зараз займаються допомогою біженцям з Донбасу. Як відомо, минулого тижня викрадені бойовиками діти-сироти з луганського селища Сніжне благополучно дісталися до Дніпропетровщини і тепер відпочивають у таборі «Корчагінець» під Кривим Рогом.

Не залишилися осторонь патріотичних акцій і юні дніпропетровці. Молода фіналістка конкурсу «Україна має талант» Діана Козакевич прочитала вірша про те, як діти відмовляються грати у війну, тому що не хочуть, щоб когось убивали навіть у грі. У багатьох слухачів від емоційного виступу дівчинки сльози наверталися на очі. Юні вихованці студії «Спас-Штурм» прямо під час ефіру намалювали стінгазету зі словами підтримки українським бійцям, що знаходяться в зоні АТО. Її передали представникам Штабу національного захисту, які пообіцяли надіслати її за адресою разом із вантажем гуманітарної допомоги.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати