Відеокасета з українським присмаком
Чому ж на українському ринку так важко купити відеокасету з записаним фільмом нормальної якості? Усі фільми якісь наче недороблені. Зображення подвоюється, кольори розпливаються. А ще дістає цей гугнявий голос перекладача за кадром. Така специфіка нашого відеоринку. Касети копіюють, особливо не переймаючись проблемами якості, та й якість відео дуже сильно залежить від багатьох чинників і швидко погіршується під час перезаписів. А наші фірми (особливо якщо це «пірати») роблять так, аби це їм недорого обходилось. Та, мабуть, усе-таки краще ліцензійна якість, хай і за ціною, удвічі-втричі вищою.
І ще одна деталь. У будь-якому випадку ви можете зробити свій власний запис фільму з телебачення на чисту фірмову касету, який буде кращий, ніж будь-який найліцензійніший фільм на відеокасеті, звичайно, якщо добре налаштований прийом ТВ-станції. Вибір відеокасет дуже великий. Тут теж можна розгубитися. Виробники ставлять свої позначки якості кожен по-своєму. І це більш подібно до рекламних трюків. Так, можна побачити касети з позначками: CD (що значить Clarity & Durability, і нічого спільного з компакт-диском не має), SG (Standard Grade), HG (High Grade), HS (High Standard), EQ (Extra Quality), SHG (Super High Grade) тощо. Купувати треба те, що більше подобається. Як правило, з підвищенням ціни зростає якість. Крім того, є загальновизнані лідери: BASF, TDK, SONY.
Якщо ж ви думаєте купувати відеоапаратуру формату SuperVHS, то в цьому теж є неабиякий сенс, бо, крім того, що можна купувати касети з фільмами цього формату, ви можете ще й писати фільми з ТБ із роздільною здатністю майже в 2 рази кращою, ніж дозволяє формат VHS, тому що SuperVHS характеризується роздільною здатністю уже 400 ліній по горизонталі.