Відеопіратам закон не писаний
У Головному управлінні культури Києва (управління кіномережі та відеопрокату) нам відповіли, що «... для припинення піратської діяльності дещо робиться: проводяться рейди, вилучаються касети, але нинішнє законодавство не дає силовим структурам можливості притягувати порушників до кримінальної відповідальності. Поки можна боротися лише мінімальними штрафами, хоч «тіньові обороти» цього бізнесу вельми значні. Є надія, що до кінця нинішнього року буде прийнято ВР необхідні поправки до Кримінального та Адміністративного кодексів. Міністерство юстиції запропонувало вже свій пакет, але до його прийняття руки у правоохоронних органів і консультантів з управління культури поки зв'язано».
Як нам повідомили в МВС, «існує спеціальний підрозділ, який проводить перевірки, наскільки законно ведеться продаж касет. Однак в адміністративному законодавстві й указі Президента, згідно з яким вводяться атестати на торгівлю, поки не передбачено механізми притягнення до відповідальності тих, хто займається торгівлею аудіо- та відеопродукції без відповідного атестата. Всі перевірки спеціальним підрозділом МВС проводяться лише за фактом звернення до них правовласників на кіно- та відеокопії фільму. Це стосується і «Сибірського цирульника», і в цьому випадку треба звернення самого Никити Михалкова, адже в Україні придбано тільки права на кінопокази».
На момент підготовки матеріалу нам, на жаль, не вдалося отримати коментарі з цього інциденту в податковій інспекції Києва, але ми сподіваємося в найближчому майбутньому інформувати наших читачів про позицію цієї могутньої структури. Однак, схоже, що поки незавершене законодавство буде чинно, зі скрипом і реверансами вдосконалюватися, ще багато піратів наживеться на даремно витрачених грошах споживачів і неоплачених державі податках.
P.S. До речі, після публікації в газеті «День» ( № 76, від 27. 04. 99 ), я підійшла до найближчого відеокіоска. Запитавши касету «Сибірського цирульника», яка ще вчора тут була, я почула: «Ні, і найближчим часом не буде. Усіх продавців попереджено». То що, й без законів, але за бажанням, з нелегалами боротися можна?
Випуск газети №:
№79, (1999)Рубрика
Суспільство