Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Як гармонізувати стосунки людини з... безпритульними тваринами?

Знають у Всесвітній ветеринарній службі
29 листопада, 00:00
ПІСЛЯ СТЕРИЛІЗАЦІЇ ВЕТЕРИНАРИ БУДУТЬ ВІДСЛІДКОВУВАТИ РЕАКЦІЇ ТВАРИН НА ЦЮ ПРОЦЕДУРУ / ФОТО ОЛЕКСАНДРА КОСАРЄВА

Як свідчить медична статистика, після нападу собак цього року по допомогу звернулося близько 1,5 тисячы киян. Але фахівці переконані, що цифру треба помножити на п'ять, бо значна частина постраждалих не звертається до медиків. Проблема загрози здоров'ю людей від безпритульних тварин, як бачимо, набула гостроти, оскільки питанням їх в Україні поки що майже ніхто не займався. А відловлювання їх та відстрілювання — надзвичайно негуманний і нецивілізований метод. За словами організаторів проекту «Милосердя без кордонів», стерилізація є найбільш гуманним способом справлятися з цією проблемою. Слід зауважити, що цей метод уже запровадили в Києві, але наразі робота просувається дуже повільно.

Аби взяти розмноження безпритульних тварин під контроль, з 2008 року Київська міська адміністрація спільно з Всесвітньою ветеринарною службою (BBC) започатковують спільний проект. Його мета, за словами учасників, «сприяти гармонізації відносин людини з безпритульними тваринами». В ході його реалізації замість знищення тварин буде проводитися стерилізація та щеплення від небезпечних хвороб. Також, за браком місць у притулках, частина з них відпускатиметься під нагляд волонтерів на місця, звідки їх було виловлено.

— Стерилізовані тварини не несуть епідеміологічної небезпеки людям, стають менш агресивними, не дають нащадків. Практика стерилізації давно запроваджена у Європі й на Заході та вважається найгуманнішим методом боротьби із безпритульними тваринами, — зауважила президент Товариства захисту тварин «SOS» Тамара Тарнавська. — Ми сподіваємось, що з упровадженням даного проекту в Україні можна буде назавжди забути про методи боротьби з безпритульними тваринами, які використовувалися раніше. До того ж, виконання цієї програми дозволить запобігти випадкам травмування людської психіки при спостеріганні явищ, коли тварин відловлюють і жорстоко вбивають. Нині найкраща ситуація зі стерилізацію безпритульних тварин складається у Києві та в Одесі.

— Ця програма розрахована на чотири роки, — наголосила заступник голови Київської міськадміністрації Ірена Кільчицька. — Чисельність безпритульних тварин буде гуманними методами зменшуватись — нині таких налічується понад 30 тисяч. Група ветеринарних лікарів від Всесвітньої ветеринарної служби поділиться досвідом із українськими ветеринарами щодо проведення операцій зі стерилізації тварин, які застосовуються нині в Європі та Америці. Стерилізація проводитиметься в державних ветлікарнях на Подолі та на Троєщині, у притулку «SOS» в Пирогові та в деяких приватних ветеринарних клініках. Цей проект покликаний задовольнити як людей, які люблять і піклуються про тварин, так і тих, хто ставиться до них не дуже доброзичливо, — відзначила вона.

Фахівці Київської міської ветеринарної лікарні підкреслюють, що протягом 2007 року вже простерилізовано 1,5 тисячі тварин: на них можна помітити нашийники червоного й синього кольору. Кожна стерилізація коштує 120 гривень, ще 120 гривень йде на утримання тварини протягом семи днів у ветлікарні для проведення усіх необхідних щеплень. Усі процедури проводяться за державні кошти.

— Стерилізація не викликає у тварин ніяких агресивних змін у поведінці — навпаки, собака стає спокійнішою, однак ми будемо продовжувати досліджувати реакції тварин на стерилізацію протягом найближчого часу. Процес відловлення тварин для проведення процедури також буде гуманним, ми відмовляємося від застосування жорстких засобів, — наголосив директор Київської міської ветеринарної лікарні Андрій Панченко.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати