З мікробами потрібно дружити!
Виявляється, лише контактуючи з різними мікробами, наш організм тренується і, завдяки цьому, підвищує свою спроможність чинити опір серйознішим інфекціям. «Це приблизно те саме, що тренувати свою м’язову систему — рухаючись, а нервову — зазнаючи час від часу стресів», — розповідає заступник директора Інституту геронтології Геннадій Михайлович Бутенко, котрий уже давно займається питаннями імунології.
ЧИ ПОТРІБНО МИТИ РУКИ?
Так, як і фрукти й овочі! До того ж рекомендується пити кип’ячену воду, особливо в літній «інфекційний» час. Це вбереже від кишкових захворювань, холери, черевного тифу, дизентерії й інших напастей. Однак і зайва стерильність не потрібна... Це позначається на реактивності організму і призводить до того, що при зіткненні з реальними хвороботворними мікробами ми стаємо беззахисними.
Тож не оберігайте вашу дитину від кожної порошинки! Її слід захистити від патогенних мікробів, які справді викликають недуги. Це дитячі хвороби, яким запобігають імунізацією і які ліпше перенести в дитинстві.
Часом люди бояться торкатися ручок дверей чи поручнів у громадському транспорті. Вони носять із собою пакунок серветок і «спілкуються» зі світом через таку серветочку (особливо це «модно» нині за кордоном). Але ми завжди жили колективно й завжди в оточенні великої кількості мікробів і навчилися їм протистояти! Тож надмірно боятися їх не слід. Людина, переконані імунологи, повинна трішки хворіти!
ОСТЕРІГАЙСЯ ДОМАШНЬОГО ПИЛУ!
Умови міського життя створюють передумови для розвитку своїх подразників імунної системи — алергенів. Це можуть бути і дезодоранти, і пральні порошки. А найголовніший — звичайний домашній пил, у якому полюбляє селитися павутинний кліщ. Господині зазвичай скаржаться — «сьогодні прибрала, а пил знову невідомо звідки з’явився!». Оце і є ознакою того, що у вас «квартирує» кліщ, який сам по собі є дуже алергогенним і часто викликає у схильних до алергій людей чхання, кашель і навіть напади бронхіальної ядухи. Цікаво, що в холодному приміщенні він не розмножується. Він сибарит і полюбляє комфорт: сухе, тепле й не дуже провітрюване приміщення. Тож головними ліками від кліщів є... часте вологе прибирання.