Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

За наслідками – як війна

За півроку від пожеж загинуло дві тисячі українців. «Згоріло» 147 мільйонів гривень
02 серпня, 00:00

Може, десь і горітиме, але не в мене. Такої логіки дотримуються, як констатує начальник Головного управління державної пожежної охорони (ГУДПО) МВС України Григорій Рева, більшість українців. За 30 років служби, додав він на підтвердження своїх слів, у його відомство лише одного разу звернувся представник однієї з відомих київських фірм з проханням зробити експертизу, аби усі протипожежні заходи були виконані належним чином.

Загальна фінансово-економічна скрута в «органічному» поєднанні з філософією «пофігізму» призводить до наслідків, які можна порівняти з війною у Афганістані. Так, війна забрала близько 14 тис. життів, тоді як під час пожеж в країні за п’ять років померли 11 тис. 162 співгромадян (!). Лише за 6 місяців цього року у 27 тисячах пожеж загинуло 2 тис. чоловік, а збитки склали 147 млн. грн. За оперативними даними, щодоби трапляється 140 пожеж, в яких травмується в середньому 4 та гине 6 людей. При цьому кожні 2,35 хвилини пожежники виїжджають по тривозі і з початку року врятували 4 тис. людей та на 200 млн. грн. майна.

Однак, за словами начальника ГУДПО МВС України, перспективи у служби українських вогнеборців, яка «згорнулась» за 10 років наполовину (було 11 тис. 823 команди), — досить сумні. Якщо у США на протипожежні заходи впродовж року виділяється $50 на одного жителя, то в Україні — лише $1. Заміни потребує 3 тис. одиниць пожежної техніки. Вкрай не вистачає спецтехніки, що дозволяла б дістатися вище 9 поверху, спецодягу, призначеного для роботи у самому пеклі.

В ході останніх «прискорених» аграрних реформ пожежники виявились зайвими й для приватних землевласників — деякі недержавні сільгосппідприємства навіть намагались виставити пожежні депо та техніку на аукціон. Кожен сподівається, що лихо його обійде, а «якщо й горітиме — то моє», — відбиваються вони. Щоб запровадити нову модель пожежно- сторожової служби на селі, потрібні кошти і законодавча база, а от про них якось забули. Тим часом пожежники в котре нагадують заклопотаним битвою за врожай аграріям, що найпоширеніші причини пожеж — необережні ігри з вогнем, особливо у невстановлених місцях, несправність збиральної техніки і відсутність на ній іскрогасників.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати