Перейти до основного вмісту

Замість лісу — колючий терен

19 лютого, 00:00

Державне лісогосподарське об’єднання «Тернопільліс» оприлюднило далеко не втішні показники своєї діяльності. Для того щоб досягнути оптимальної лісистості — 25 відсотків — в області потрібно заліснити ще майже 150 тисяч гектарів. Такі обсяги виглядають просто фантастичними. Бо, наприклад, у 2000 році захисні лісосмуги створено лише на площі 35 гектарів, у 2001— 28, торік — 42...

Заліснення великих земельних масивів на Тернопіллі, яке почалося відразу після війни, можна без перебільшення назвати епохальною роботою. Колишній головний лісничий об’єднання «Тернопільліс» Михайло Онищук зробив короткий екскурс в історію: «Починаючи з 50-х років, лісівники брали у місцевих рад в тимчасове користування малопродуктивні та еродовані землі, засаджували їх, а відтак передавали колгоспам у користування. А вже колективні господарства здійснювали охорону і догляд цих лісів.»

Заліснювали навіть близько 500 — 1000 гектарів щороку. Отак за післявоєнний період дістали нове життя 35,2 тисячі гектарів сільгоспугідь. Було створено високопродуктивні, здорові дубові, букові, соснові та інші насадження. Полезахисні лісосмуги до початку 90-х років практично зупинили вітрову ерозію, зменшили рівень ерозії водної. Вдалося досягнути лісистості на рівні майже 14 відсотків.

Та в ході аграрної реформи виникла гостра проблема, яку мало хто передбачав. Потенційні власники землі рідко коли погоджуються отримати частину паю у вигляді не ріллі, а саме лісу. І тому постанова Кабінету Міністрів від 28 лютого 2001 року, яка передбачає до 2005 року заліснити на Тернопіллі майже тисячу гектарів, найімовірніше, залишається добрим побажанням.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати