Запахи хорошого настрою
У повсякденному житті нам загрожує безліч речей: стреси, хвороби, безсоння... Та й екологія мала б бути кращою. Хоч не в наших силах змінити світ довкола, дещо ми все ж спроможні зробити. Наприклад, дослухатися до індійського вчення Аюрведи та оточити себе різноманітними приємними ароматами.
Отже, запахи квіткових рослин нейтралізують забруднення навколишнього середовища, пише pravda.ru. Якщо ви живете або працюєте в загазованому районі, бажано поставити на підвіконня кімнатні квіти, що мають приємний аромат. Вони очистять атмосферу.
Звичайно, ця порада підходить не всім. А раптом у когось із ваших домочадців або колег алергія на яку-небудь квітку? Або взагалі на рослини? В такому випадку вам можуть прийти на допомогу пахощі та ароматичні олії, які зараз продаються на кожному кроці.
Перш ніж бігти в магазин за пахощами, запам’ятайте — всі запахи, як і смаки, поділяються на декілька видів, які відрізняються за своїм впливом на організм та нервову систему.
Солодкий — заспокоює та охолоджує (сандал, троянда, кориця).
Кислий — зігріває та заспокоює (полин лимонний, кевда, мотхія).
Солоний — зігріває та поліпшує апетит (запах моря, водоростей).
Гіркий — охолоджує та заспокоює (аїр, мигдаль).
Гострий — зігріває та збуджує (кардамон, червоний та чорний перець).
Терпкий — охолоджує та підбадьорює (аромат зелених яблук, айва, волоський горіх).
Кожному запаху притаманні також індивідуальні властивості. Наприклад, троянда заспокійливо впливає на нервову систему, тонізує, знімає головний біль, підвищує імунітет, нормалізує пульс та кров’яний тиск. Дуже корисна для хворих на туберкульоз.
Сандал підвищує інтелектуальний потенціал, поліпшує настрій, дарує натхнення та відчуття піднесення, знімає запалення сечостатевої та дихальної систем. Сприяє стану медитації.
Кориця знімає депресію, поліпшує настрій і самопочуття, виводить зі стану нудоти. Крім того, вона є відмінним афродизіаком.
Мигдаль бадьорить, зміцнює нервову систему, поліпшує кровообіг.
Лаванда допомагає при депресії, мігрені, безсонні, перевтомі, загострює увагу.
Намагайтеся правильно оцінити свій стан і вибрати необхідний запах. Зовсім не обов’язково втирати олію в шкіру, як парфуми. Тим більше, що тоді до аромату додасться ще й ваш власний запах. Додайте краплю рідини в спеціальну лампу для ароматичних олій або запаліть курильні палички. Дихайте! І незабаром ви відчуєте себе краще.
Випуск газети №:
№227, (2008)Рубрика
Суспільство