Зустрічати Новий рік до Криму приїдуть 100 тисяч чоловік
За прогнозами Міністерства курортів і туризму Криму, зустрічати Новий рік у здравницях півострова приїде близько ста тисяч чоловік, — повідомив журналістiв міністр курортів автономії Олександр Таряник. Як повідомляє Кримське агентство новин, Олександр Таряник також вважає, що «свята можуть «підпсувати» незвичайні холоди. Морози трошки давлять, адже люди зазвичай їдуть до Криму погрітися». Однак він сподівається, що «погода зміниться до 1 числа».
Найбільші здравниці Криму готують новорічні програми зі спеціальними цінами. За словами міністра, свої заявки розіслали санаторії «Місхор», «Ай-Петрі», «Україна», пансіонат «Гліцинія». До свят готуються й інші цілорічні курортні установи. Водночас сезонні здравниці відкриватися не будуть: витрати на опалення, гарячу воду тощо не окупляться за рахунок продажу тільки новорічних путівок. Олександр Таряник передбачає, що в цілому загальна кількість тих, що відвідали Крим у 2002 році, перевищить торішній показник «тисяч на 300». Нагадаємо, що згідно зі статистикою, у 2001 році Крим відвідали понад 4,5 мільйона чоловік.
Водночас Міністерство курортів і туризму Криму сподівається, що після Нового року новий склад Кабінету Міністрів України на чолі з Віктором Януковичем розгляне проект положення про приватні пансіонати, щоб воно набрало чинності в лютому-березні 2003 року, а податкова адміністрація видала нормативні акти на початок курортного сезону. Як зауважив Олександр Таряник, в такому випадку вже на початку нового курортного сезону у Криму з’явиться перспектива збільшити прибутки від рекреаційної сфери, оскільки підсумки цього року не зовсім задовольняють Мінкурортів. «Доходи більші, ніж минулого року, але вони нас не влаштовують. Незадоволення залишилося — розраховували на більше», — зазначив Олександр Таряник. Крим «істотно поповнив» місцеві бюджети (наприклад, у Євпаторії збільшення склало 20—25 відсотків порівняно з 2001 роком), але надходження до республіканського і державного бюджетів не збільшилися. Така подвійність виникла тому, стверджує міністр курортів, що приїжджі віддають перевагу відпочинку в приватному секторі, збір податків у якому важче контролювати. «Людей приїхало більше, але гроші вони залишали у приватників», — стверджує він.
При цьому в Україні досі немає поняття «приватний пансіонат», і їхні власники платять податок як квартироздавачі — маючи «по 30 і більше номерів спеціально під санаторне лікування». Після спеціального рішення уряду про те, що таке приватний пансіонат, з’явиться і методика стягування з нього податків. Мінкурортів прогнозує, що бюджетні доходи від приватних пансіонатів повинні скласти не менше як десять мільйонів гривень. За різними оцінками, на території автономії сьогодні діє від 300 до декількох тисяч приватних пансіонатів. За даними Мінкурортів, у цьому курортному сезоні 71 відсоток відпочиваючих скористалися послугами саме приватного сектора — пансіонатів, будинків, квартир…