Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Акт війни»

Експерт про те, хто стоїть за вчорашнім терактом в Парижі і як на нього має реагувати весь світ
14 листопада, 13:12
ФОТО REUTERS

Вчорашній теракт, який стався в центрі Парижу і забрав життя щонайменше 127 людей і 200 було поранено, шокував весь світ. І справа не тільки в масштабі цього жахливого злочину і кількості жертв, а в тому, що об’єктом скоординованого нападу терористів-смертників і декількох автоматників стали громадяни, які ввечері відпочивали.

Іншими словами, вони аж ніяк не могли образити почуття мусульманського населення, як це були на початку січня, коли ісламські бойовики вбили 18 чоловік, у тому числі жінку-поліцейську, що була на патрулюванні, напавши на сатиричний журнал Шарлі Ебдо та Єврейський супермаркет.

Нагадаємо, щонайменше шість атак відбулось практично одночасно у різних районах Парижа. Цілями терористів приблизно о 21.30 за паризьким часом, стали концертний зал Bataclan, де після вбивства сотні осіб терористи протягом кількох годин утримували заручників, а також стадіон "Стад де Франс", де внаслідок вибухів загинули чотири особи. Повідомляється, що троє з останніх були терористами. Крім того щонайменше п'ятеро осіб загинули під час нападу на піцерію La Casa Nostra, що розташована у сотні метрів від Bataclan. Очевидці повідомляють про стрілянину з автоматичної зброї. З автоматів також стріляли і по терасі ресторану Le Petit Cambodge, що на перетині вулиць Alibert та Bichat. У цьому ресторані, за попередніми даними, загинули 14 людей.Крім того, були здійснені атаки на два ресторанні заклади уздовж Rue de Charonne. Очевидці чули стрілянину протягом двох-трьох хвилин. Внаслідок атаки загинули щонайменше 18 осіб. За даними правоохоронців одна людина загинула і на бульварі Вольтера. Однак також є інформація, що ця людина підірвала себе, тобто, ймовірно, є терористом.

За повідомленням поліції, вісім нападників було вбито, у тому числі семеро загинули, підірвавши на собі бомби. Речниця прокурора заявила, можливо більше нападників залишаються на свободі. У крані було оголошено надзвичайний стан і закрито кордони. Мешканців Парижу попросили не залишати свої помешкання і на вулицях столиці було додатково розміщено понад 1500 військових.

Паризька влада ухвалила рішення призупинити проведення всіх спортивних заходів на найближчі два дні. Також в суботу не буде працювати – паризький Диснейленд.  

Сьогодні всі французькі газети вийшли під заголовками, в яких в тій чи іншій інтерпретації вчорашні події називаються війною чи жахом: «Війна в центрі Парижу», «Ніч на кривавих вулицях Парижу», «Різанина в Парижі», «Париж в крові», «Цього разу це війна», «Жах».

 «ТЕРОРИЗМ НІКОЛИ НЕ ПЕРЕМОЖЕ ДЕМОКРАТІЮ» - РЕАКЦІЯ СВІТОВИХ ЛІДЕРІВ

Слід відзначити, що реакція світу на цей теракт була миттєвою і дуже різкою. Президент США Барак Обама назвав терористичні акти у Парижі «атакою на усе людство». Він наголосив, що це «обурлива спроба» тероризувати місцевих мешканців. Під час короткого виступу у Білому домі Обама запропонував допомогу у тому, аби «притягнути терористів до відповідальності».

Генсек ООН Пан Гі Мун також рішуче засудив теракти у Парижі. Він висловив упевненість у тому, що французький уряд робить усе, що в його силах, аби винні у «жахливих актах тероризму2 були притягнуті до відповідальності якнайшвидше. Пан Гі Мун також висловив співчуття родинам загиблих та побажав пораненим скорішого одужання. За його словами, він залишається на боці уряду та народу Франції.

Рада Безпеки ООН засудила «варварські та легкодухі терористичні атаки». Члени Ради Безпеки висловлюють глибоке співчуття родинам жертв та уряду Франції», - йдеться у заяві РБ ООН. Винні у цих терористичних актах мають бути притягнуті до відповідальності, заявляють у Радбезі ООН.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг написав на своїй сторінці у Twitter: Я глибоко шокований жахливою атакою у Паражі. Ми разом з народом Франції. Тероризм ніколи не переможе демократію.

«Я глибоко приголомшена новинами та світлинами, що надходять з Парижа», - сказала канцлерка ФРН Анґела Меркель. Вона додала: «Мої думки із жертвами цих явних терористичних атак, їхніми сім'ями та усіма мешканцями Парижа».

Президент Китаю Сі Цзіньпін зателефонував Франсуа Олланду і сказав, що Китай готовий співпрацювати з францією у боротьбі проти тероризму.

Лідери Європейського Союзу також висловили солідарність із Францією після низки терористичних атак. «Наші думки із сім'ями жертв, наша підтримка уряду», - написав президент Європарламенту Мартін Шульц у Twitter. Президент Ради ЄС Дональд Туск написав у соцмережі, що він стежив за новинами із жахом. Президент

Єврокомісії Жан-Клод Юнкер написав на своїй сторінці у Twitter: «У цей вечір мої думки та солідарність зі Францією та французами».

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці у Twitter написав: «Глибоко шокований трагедією в Парижі. Тероризм наш спільний ворог. Солідарний з народом Франції». Російське керівництво також співчуває французам. «У Росії рішуче засуджують ці нелюдські вбивства та готові надати будь-яку допомогу для розслідування цих терористичних злочинів», - йдеться у заяві, опублікованій на сайті президента РФ Володимира Путіна.

ХТО СТОЇТЬ ЗА ТЕРАКТОМ У ПАРИЖІ?

Сьогодні ранком ніхто не міг підтвердити мотиви нападників, але один свідок біля Батаклану почув як один з нападників висловив підтримку групі Ісламська держава. «Це вина Олланда, йому не  треба втручатися в Сирію», закричав чоловік, як повідомляє AFP, згадуючи рішення президента Франції взяти участь у повітряних ударах по ІДІЛ.

У своєму телезверненні до нації французький президент заявив сьогодні, що теракти в Парижі організувало терористичне угрупування «Ісламська держава». «Це акт війни, який було скоєно армією терористів «Ісламської держави» - джихадистами проти Франції», - нагосив Франсуа Олланд.  

Зрозуміло, що цей уже другий у цьому році теракт проти Франції матиме наслідки для безпеки Франції та загалом для європейської безпеки. Зокрема як зазначає Дамьян Грамматікас: «вчора сталося те, що служби безпеки Європи вже давно побоювалися і намагалися зірвати  одночасна атака із застосуванням автоматичної зброї і терористів-смертників в самому серці великого європейського міста, яка була спрямована проти скупчення громадян у громадських місцях. Раніше така тактика була використана  Мумбаї та інших місцях. І коли це сталося в Європі, то виникає багато питань, на які доведеться відповісти. Чи були нападники французькими громадянами, якщо так, то як вони стали радикальними, озброєними і організованими? У Франції, в Сирії, ким? Чому їх не було виявлено? Чи залишається Франція після двох великих нападів в цьому році однозначно уразливою? Чи означає кривава бійня в Парижі, що вся Європа стикається з новими загрозами у громадських місцях і під час подій? І якщо сирійський зв’язок підтвердиться чи Франція віддалиться від цього конфлікту чи подвоїть свою відданість боротьбі з радикальними групами в цій країні?

До речі, ІДІЛ лише після заяви французького президента про причетність цієї терористичної організації до терактів взяла на себе відповідальність за скоординовані, одночасні атаки в Парижі. «Вісім братів з поясами смертників і автоматами здійснили вбивства, які ця група в онлайн заяві називала «благословенним нападом ... здійсненим  віруючими солдатами Халіфату».

У заяві, опублікованій арабською та французькою мовами, ІДІЛ обіцяє здійснити більше атак проти Франції, допоки вона продовжує свою кампанію хрестоносців», повідомляє Agence France-Presse. У заяві Франція звинувачується  у «завданні повітряних ударів по халіфату».
Разом з тим виникає також слушне запитання, хто, яка країна виграла від терактів у Парижі?

Старший віце-президент Центру аналізу європейської політики, Лондон, Едвард ЛУКАС вважає, що основний результат цих атак є поляризація. «І  це  буде вигідно ісламістам, а також Росії, яка хоче, щоб Захід зробив вибір із двох варіантів: бути з Росією в боротьбі з терористами або з терористами проти Росії», - наголосив британський аналітик.

ГАННА ГОПКО: «УКРАЇНСЬКІ ГРОМАДЯНИ ІЗ ВАМИ, МИ ВІДДАНІ ЗАХИСТУ ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЦІННОСТЕЙ ТА НАШОГО СПІЛЬНОГО КОНТИНЕНТУ»

Національні збори Франціі Голові комісіі у закордонних справах Пані Елізабет Гігу. Члени Комітету Верховної Ради України і я особисто шоковані жахливими атаками терористів, скоєними минулої ночі в Парижі. Висловлюємо глибокі співчуття людям, які втратити своїх рідних, близьких та друзів. У ці тяжкі для французького народу та для Президента Франції Франсуа Оланда хвилини ми рішуче та щиро висловлюємо свою підтримку. Громадяни України, які мужньо борються із проявами тероризму на Сході нашої держави, розуміють той біль та відчай, який опановує людьми у таких обставинах. Однак пережити ці страшні події, а також не допустити їх повторення у майбутньому можна лише у спільній боротьбі проти страшного явища сучасності – міжнародного тероризму. Хочемо запевнити дружній нам французький народ – українські громадяни із Вами, ми віддані захисту європейських цінностей та нашого спільного континенту. З повагою Комітет у закордонних справах Верховна Рада Украіни, голова комітету Ганна ГОПКО.

«РОСІЯ Є НАЙБІЛЬШИМ БЕНЕФІЦІАРОМ ВІД  ТЕРАКТІВ У ПАРИЖІ»

Хрісто ГОТЕВ, головний редактор EurActiv, Брюссель:

Очевидно, що Росія є найбільшим бенефіціаром від  терактів у Парижі. Це майже виглядає як ідеальний сценарії для Росії. По-перше, збитий їхній літак викликав співчуття (передбачувана подія після її участі в Сирії і не вжиття жодних заходів безпеки, незважаючи на попередження з боку ІДІл за 4 дні до події (збиття пасажирського літака –а Авт.).

Тепер всі кремлівські ЗМІ та он-лайнові агентства тролять один послідовний месидж: «Ви повинні були слухати нас, Путін попередив вас на засіданні ООН, що не ще пізно приєднатися до коаліції».

Що стосується цієї стратегії, то вона полягає в тому, щоб закласти розкол між США і ЄС.  І тому багато з повідомлень сьогоднішніх ранкових кремлівських ЗМІ лунають наступним чином: «Що буде Обама робити, аби запобігти рівнянню ЄС на Росією». Але я думаю, що цього не станеться. Росія ще раз запропонують приєднатися до коаліції США/ЄС.

Що стосується наслідків для України... Я вже думав про те після того, як було збито російський літак. Вважаю, що не буде падіння підтримки до України, але відбудеться відволікання уваги, що також працює для Росію.

Росія зараз не грає притягнення ЄС на свою сторону, бо знає, що це не можливо - враховуючи непублічну інформацією, яку ЄС має про активні заходів Росії в євроспільноті. Росія грає на користь ІНШИХ політичних партій, щоб вони виграли вибори в ЄС у наступні рік-два, і були дружніми для Росії.
 
«ЯКЩО СПІВПРАЦЯ З РОСІЄЮ ПОСИЛЮВАТИМЕТЬСЯ, ТО ІСНУЄ ЯВНИЙ РИЗИК, ЩО ЗАХІДНІ УРЯДИ БУДУТЬ МЕНШ УВАЖНИМИ ДО УКРАЇНИ»

Ролан ФРОЙДЕНШТАЙН, заступник директора Центру Мартенса, Брюссель:

Я думаю, ми побачимо поштовх до більшої трансатлантичної співпраці в боротьбі проти ІДІЛ. Франція, безумовно, активізує свої операції. Ми побачимо, наскільки Росія буде частиною цього. Але якщо співпраця з Росією посилюватиметься, то існує явний ризик, що західні уряди будуть менш уважними до України. Наприклад, у багатьох з них могла б виникнути спокуса просто оголосити Мінськ-2 як достатньо реалізований, щоб «частково» зняти санкції. Звичайно, це буде стосуватись тих санкцій, які дійсно працювали і стосувались економіки. Але Меркель буде виступати проти цього.

Мій перший, попередній аналіз і деякі прогнози наслідків теракту в Парижі: Слід очікувати більше дій проти ІДІЛ, якщо це був їхній теракт, більшої критики Willkommenskultur, зростання популярності Марі Лє Пен, а серед республіканців Сарко набиратиме більшої підтримки ніж Жюппе.

«РОСІЯ БУДЕ ЗАРАЗ СПІВАТИ ПІСНЮ «МИ ВСІ ЖЕРТВА ІСЛАМІСТІВ».

Герхард ГНАУК, кореспондент газети Die Welt у Варшаві:

Так, я вважаю, що правильним є припущення, що Росія виграє від цього теракту. Росія буде зараз співати пісню «Ми всі жертви ісламістів». З іншого боку, багато західних столиць зрозуміли, що сама Росія є проблемою і що російські дії Сирії переслідують дуже егоїстичні мотиви».

«ТАКИЙ СТРАШНИЙ УДАР ПО ФРАНЦІЇ МАЄ ДЕКІЛЬКА ЦІЛЕЙ»   

В’ячеслав  ШВЕД,  завідувача відділу Історії країн Азії та Африки Інституту Всесвітньої історії НАН України В’ячеслава ШВЕДА

- Хочеться, перш за все, висловити щире співчуття французам, їм доводиться переживати такі страшні випробування.

Цей жахливий теракт є ознакою того, що Франція є одним з головних об’єктів міжнародної страшної терористичної мережі, центром якої, безумовно, це «Ісламська держава» та її філії у Європі, Північні Африці та інших країнах світу.

І я думаю, що це не випадково.

По-перше, Франція є країною з найбільш великою питомою вагою (більше 10%) мусульманського населення в країні. У деяких містах Франції, зокрема у Марселі або в передмістях Парижу існують суцільні районі, де проживає більшість мусульманського населення. При цьому більшість мусульман є вихідцями з Північної Африки, а також з Сирії, бо тривалий час ця країна була французькою колонією. У цих країнах Франція завжди мала свої інтереси. При цьому треба звернути увагу на географічне становище, яка дуже близько підходить до півночі Африки і вона завжди мала дуже жваві дуже взаємовідносини з країнами Північної Африки. Тим більше фактично за виключенням Єгипту вся Північна Африка у переважній більшості це – колишні французькі колонії, перед усім така перлина як Алжир, Туніс. Все це французька зона впливу. І така близькість Франції до берегів, велика кількість портів, жвавий обмін, її знаходження буквально на перетині міграційних маршрутів фактично забезпечує умови для створення на території країни мережі терористичних організацій і проникнення на територію Франції груп, які готують і здійснюють терористичні атаки. с.            

По-друге, мені здається найголовніша причина такої страшної атаки на полягає в тому, що Францію останнім часом здійснює дуже активну політику на Близькому і Середньому Сході. Франція бере активну роль в антитерористичній коаліції проти «Ісламської держави», впевнено і послідовно надає допомогу поміркованій опозиції Сирії. Останнім часом вона зміцнює відносини, у тому числі військово-технічну співпрацю, з Аравійською монархією, перед усім, Саудівською Аравією, Об’єднаними Арабськими Еміратами та іншими країнами, що входять у Раду співробітництва затоки. Фактично тим самим Франція твердо підтримує ті арабські країни, які є на передньому фронті боротьби з ІДІЛом.

Мені здається, що такий страшний удар по Франції має декілька цілей. Головна мета, це фактично вибити Францію з становища однієї з найбільш активної держави Євросоюзу, яка здійснює серйозні кроки у боротьбі з тероризмом як на території ширшого Близького Сходу, так і в принципі на території Європи.

Знову і знову настирливо здійснюються спроби на те, щоб пересварити мусульманське населення Франції з корінним населенням, щоб посіяти по відношенню до мусульман відчуття ненависті, недовіри, ворожнечі. Тому що ватажки ІДІЛу та інших терористичних міжнародних структур прекрасно розуміють, що без цього не можна реалізувати свою головну мету – вибити Францію. Зате вони все одно намагаються посіяти хаос, викликати недовіру до нинішнього президента Франсуа Олланда, який фактично є архітектором нової політики Франції по відношенню Близького Сходу, у тому числі до боротьби з ІДІЛом, допомоги сирійським повстанцям, боротьби проти режиму Башара Асада. Мені здається, що головний напрям цього страшного удару по Франції – полягає саме у цій площині.
Підсумовуючи, цим терактом, по-перше, наноситься серйозний удар по Євросоюзу, який фактично знаходиться на передньому фронті боротьби з тероризмом, з ІДІЛом. А по-друге, щоб там не казали, при всіх труднощах, при всіх проблемах останніми місяцями Західна Європа відчинила широко двері для сотень і сотень біженців з цих багатостраждальних районів. І ось наноситься удар по всій цій політиці Євросоюзу, і передусім Франції, як однієї з країн, яка є хребтом ЄС.

ПРО ТРИ СПОСОБИ ПРОТИДІЇ ІСЛАМСЬКОМУ ЕКСТРЕМІЗМУ

- А якою має бути реакція Заходу на «атаку на все людство», як зазначив президент США Барак Обама?

-По-перше, країни ЄС мають негайно зробити декілька серйозних кроків щодо якісного зміцнення системи своєї контртерористичної протидії. Згадаймо досвід Сполучених Штатів після 11 вересні 2001 року. У рамках боротьби з тероризмом американці так надійно забезпечили свою безпеку, починаючи від аеропортів, закінчуючи стеженням, відпрацюванням комплексів здійснення аналізів.   

Цього недостатньо у країнах Євросоюзу. І до того ж на території ЄС перебувають десятки мільйонів іммігрантів з мусульманських країн. Тому, звичайно, дуже важко працювати спецслужбам, звертати увагу на те, де формуються терористичні структури, як їх нейтралізовувати. Це дуже серйозна проблема. Але все-таки, мені здається, потрібно за допомогою американців і за допомогою інших держав, у тому числі Ізраїлю, підвищити на якісно новий рівень системи безпеки протитерористичних загроз.

По-друге, думаю, вистачить розуму, терпіння, мудрості, перед усім, в очільників Євросоюзу, щоб не допустити сплеску ісламофобії, щоб не дати змоги терористам реалізувати свою головну мету, а саме пересварити корінне населення з мусульмани, вбити такий клин, який вириє глибокий рів між двома частинами населення Європи.

По-третє, потрібно корінним чином якісно змінити внутрішню політику стосовно мусульманського населення своїх країн. Тут, мені здається, найбільш ефективно у цьому плані сьогодні працює Німеччина. Там влада якось спромоглася реально і ефективно працювати з мусульманськими громадами. Велика Британія також є прикладом у цьому плані. Тут, мабуть, і французам самим потрібно якісно проробити свої підходи до внутрішньої політики стосовно мусульманського населення і шукати такі адекватні форми роботи, які б нейтралізовували вплив пропаганди тероризму екстремістів, радикалів, і водночас формували нормальні відносини між новоприбулими іммігрантами з мусульманських країн і корінним населенням Франції. Тим більше, що Франція має багатий досвід співпраці, контактів з мусульманським світом. Я думаю, потрібно розвивати кращі французькі традиції у цьому напрямку.

«СЛІД ПРАЦЮВАТИ НАД ЯКІСНИМ ПОКРАЩЕННЯМ ІНФОРМАЦІЙНОГО ПРОСТОРУ…»

- А як боротися з пропагандою тероризму, обмежувати свободу слова, забороняти мережі, у яких це пропагується ненависть, нетерпимість?

- Звичайно, немає потреби обмежувати свободу слова, а треба розуміти, що в демократії свобода слова це – велика відповідальність щодо кожного слова, що випускається чи транслюється. Я при всій повазі до французької демократії не можу зрозуміти роль журналу «Шарлі Ебдо». Мені здається, він дуже часто виходить не просто за межі пристойності, але й християнських етичних засад, коли він просто розпалює і створює конфліктні ситуації.
У Франції та інших країнах ЄС слід працювати і над якісним покращенням інформаційного простору, формуванням громадської думки, і пошуком співпраці з релігійними громадами, з релігійними діячами, з муфтіями з метою формування громадянської відповідальності в емігрантів, аби ті розуміли, якщо вони приїжджають у Францію, то мають враховувати і виконувати французькі закони. І при цьому їм має бути надана широка можливість збереження своїх традицій. Це дуже серйозна, клопітка робота, але інакшого виходу просто не має.

«ДУЖЕ ВАЖЛИВО ФОРМУВАТИ ВІДПОВІДНЕ ВІДНОШЕННЯ ДО ТЕРОРИЗМУ САМЕ СЕРЕД МУСУЛЬМАНСЬКОГО НАСЕЛЕННЯ»

- Якими, на вашу думку, мають бути заходи протидії проти ісламського радикалізму?

- Для цього потрібно дуже активно працювати з мусульманським активом, особливо у мечетях, знаходити форми співпраці з ним, створювати канали, теле і радіопередачі, працювати в соціальних мережах. Все це має сьогодні бути активно задіяно у боротьбі проти екстремістських ідей і впливу екстремізму на мусульманське населення Західної Європи. Але може бути й така ситуація: пропустили невелику кількість бойовиків, які були підготовлені і скоїли страшний акт, а тінь падає на абсолютну більшість мусульманського населення.
Дуже важливо формувати відповідне відношення до тероризму саме серед мусульманського населення, доводити і переконувати, що ці терористи, перед усім, дуже шкодять мусульманам, які приїхали, кидають тінь на абсолютну більшість людей, які більше думають про те, як прожити, де знайти роботу, як накормити своїх дітей, які переймаються чисто життєвими своїми проблемами. У цьому контексті, як раз важливо шукати ефективні методи роботи з цією основною масою мусульманського населення.   

МУСУЛЬМАНИ В УКРАЇНІ НА ПЕРЕДНЬОМУ КРАЇ БОРОТЬБИ З ТЕРОРИЗМОМ

- А чи може виникнути подібна проблема – прояви ісламського екстремізму в Україні?

- У нас ситуація інша. Але як кажуть, береженого Бог береже. Я знаю достатньо добре наші релігійні провідні структури та їхніх очільників. Вони (мусульмани в Україні) навпаки на передньому краї боротьби з тероризмом і зацікавлені в тому, щоб залучити мусульман України на плідну співпрацю з владою. Хочу нагади духовне управління мусульман України «Улума», де муфтієм є Саїд Ізмагілов. Це шановна і відповідальна людина, яка у перші місяці російської агресії мужньо боролась на території Донеччини, ризикуючи життям, створювала спротив. Зараз він у Києві і завдяки його позиції мусульмани, які входять до цієї структур стоять на твердих патріотичних проукраїнських позиціях, незважаючи не те, що там люди абсолютно різних національностей.

Я вже не кажу про кримських татар, Меджліс кримськотатарського народу, очільників кримських татар, як Рефат Чубаров і Мустафа Джемільов, які так мужньо борються за повернення Криму. До речі, як би вони не смикали наших можновладців, то, мені здається, у нас уже б забували, на превеликий жаль, про те, що потрібно постійно думати над тим, як Крим повернувся до складу України. Я знаю представників арабської громади, які чітко заявляють, що наша організація твердо дотримується українських законів, української конституції і не зважаючи на те, що в наших лавах і араби, і українці, і молдавани, і татари, і азербайджанці: «ми є українською організацією діємо для користі України та українського народу».

Тут дуже важливо, щоб сама мусульманська громада висувала таких відповідальних політиків, релігійних діячів. Мені здається, у ключових центрах Євросоюзу, ключових країнах ЄС потрібно особливу увагу приділяти тому, щоб шукати і підтримувати таких керівників, допомагати ставати їм на чолі релігійних і громадських організацій мусульман.

ГОЛОС З FACEBOOK

Не успел я написать, что, хотя теракты в Париже объективно на руку президенту России, далек от каких-либо подозрений, ка...

Posted by Георгий Кунадзе on 14 листопада 2015 р.

Nos condoléances аuх amis français. Жахливі теракти у Парижі дійсно співмірні з Лондонськими терактами 07.07.2005 чи виб...

Posted by Vasyl Filipchuk on 13 листопада 2015 р.

Ну бросается это в глаза и в уши: путинская Россия пытается-таки поиметь бонусы с трагедии в Париже. Послушайте прокремл...

Posted by Широпаев Алексей on 14 листопада 2015 р.

«УСІ АНТИТЕРОРИСТИЧНІ ЦЕНТРИ ЄВРОПИ ТА СУСІДНІХ КРАЇН ТРЕБА ПЕРЕВЕСТИ НА РОБОТУ В ЦІЛОДОБОВОМУ РЕЖИМІ»

Валентин НАЛИВАЙЧЕНКО, екс-голова СБУ:


Професіонали по всьому світі мають бути не в шоці від того, що відбулося, а негайно діяти.

Усі антитерористичні центри Європи та сусідніх країн треба перевести на роботу в цілодобовому режимі. Потрібно звузити петлю навколо горла терористів, щоб жоден не зміг більше перетнути жоден державний кордон цивілізованих країн.

По-друге, потрібно налагодити обмін інформацією щодо всіх підозрілих осіб англійською та французькою мовою між всіма антитерористичними центрами, включно з українським.

По-третє, Україна також має бути готова до затримання небезпечних осіб та негайно доставляти до їх суду. Утім, я хочу підкреслити: дуже важливо, щоб всі антитерористичні центри негайно налагодили співпрацю. З такою ініціативою могли би виступити Україна. Всі напрацювання, які є в українських спецслужб, мають бути доступними для використання професіоналами всього ЄС.

Те, що терористичні акти частішають у світі -  свідчить про слабкість в розрізненості світу. До того ж, до цього часу не запрацювала універсальна Конвенція про запобігання тероризму. Я категорично не згоден щодо підходу, що кожна країна закриє свої кордони. Цього замало. Весь світ повинен напружитися і задушити в зародку організаторів та замовників цього жахливого теракту.

«ТЕ, ЩО ВІДБУЛОСЯ В ПАРИЖІ – АКТ ВАРВАРСТВА»

Крістоф ВАЙЛЬ, Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні:


Німеччина плаче разом з Францією після того, що відбулося. Наші відносини з Францією лишаються сильними і дружніми після багатьох воєн, які пережили наші країни. Німеччина разом з Францією. Те, що відбулося в Парижі – акт варварства. Ми маємо разом відповісти на цю атаку проти нашої культури та свободи.

«ЦЕ НЕ ТІЛЬКИ ФРАНЦУЗЬКА ТРАГЕДІЯ, АЛЕ Й НАША»

Павліна ЖУК, студентка Національного педагогічного університету ім.М.Драгоманова:


Я сьогодні прокинулася рано і як завжди читала новини. Коли побачила інформацію про ці страшні події, то захотіла прийти сюди, щоб висловити свої співчуття. Це трагедія не тільки для Франції, але й для всіх. У мене багато знайомих є в Франції. Це не тільки французька трагедія, але й наша.

«УКРАЇНЦІ РОЗУМІЮТЬ ВТРАТИ ФРАНЦУЗІВ»

Жанна АРТЕМЧУК, студентка Національного авіаційного університету:


Це – велика трагедія, особливо після тих подій, які пережила Україна. Українці розуміють втрати французів. Я через себе пропустила всі ці трагедії – дуже забагато смертей. Окрім цього, це не якісь поодинокі події – це все було сплановано. Але я не маю навіть уявлення, чим керуються люди, які йдуть на подібні злочини. Не можна до такого доходити – це нелюдські вчинки.

«ФРАНЦУЗИ – НАШ БРАТСЬКИЙ НАРОД, ЯКІ ПІДТРИМАЛИ НАС СВОГО ЧАСУ, А МИ ЇХ – ЗАРАЗ»

Костянтин, мешканець Києва:


Ми прийшли сюди підтримати французів і висловити свою підтримку та співчуття. Французи – наш братський народ, які підтримали нас свого часу, а ми їх – зараз. Це дуже важливо бути поруч у складну хвилину.

«ЦЯ ТРАГЕДІЯ ЩЕ БІЛЬШЕ ВПЛИНУЛА НА МЕНЕ, НІЖ CHARLIE HEBDO»

Наталія, киянка:

Моя дитина вчиться у французькій школі і Франція нам дуже близька. До того ж, я пройшла весь Майдан і знаю, що таке людська трагедія – всі ці квіти, свічки... Дуже важко було читати новини з Франції і одразу прийшла сюди, як тільки змогла, бо у них трапилася велика біда. Це дуже жахливо, що стільки людей загинуло. Ця трагедія ще більше вплинула на мене, ніж Charlie Hebdo.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати