Балканський синдром стає реальністю
«Балканський синдром», про який багато говорила західна преса і визнати існування якого геть відмовлялися багато західних політиків і військових, реальний. Останнім доказом тому може бути не дослідження вчених, а загибель миротворців, котрі закінчують життя самогубством. Iз тридцяти німецьких солдатiв, загиблих на Балканах з 1995 року, вісім наклали на себе руки. Останнім став 24 річний старший єфрейтор одного з піхотних батальйонів, який застрелився минулого тижня в гарнізоні Прізрен у Косово.
Частими самогубствами військовослужбовців бундесверу на Балканах стурбовані у Німеччині. Парламентська фракція ХДС/ХСС зажадала зробити висновки з трагічної загибелі солдата, передає РІА «Новини». «Така ситуація не може залишати нас байдужими, а термін перебування німецьких солдатiв на Балканах треба скоротити з шести до чотирьох місяців», — заявив експерт з військово-політичних проблем фракції ХДС/ХСС у німецькому парламенті Пауль Бройер, повідомляє газета «Берлінер Цайтунг». Однак Міноборони ФРН не має наміру найближчим часом розглядати варіанти скорочення термінів перебування німецьких миротворців у колишній Югославії. Представник міністерства заявив, що «кількість випадків самогубства у бундесвері ніяк не пов’язана з термінами перебування його військовослужбовців на Балканах».
Проте мало хто не розуміє різниці між звичайною армією, нехай і німецькою, та миротворчим контингентом на Балканах, учасники якого проходять ретельний медичний і психологічний добір. Тому самогубства миротворців, що почастішали, примушують замислитися, що штовхає молодих чоловіків, котрі одержують навіть за німецькими мірками пристойні гроші і виконують престижну роботу, добровільно йти з життя.
Випуск газети №:
№139, (2001)Рубрика
День Планети