Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Бомба» під репутацію Гілларі

Розпочинається битва за Білий дім
22 червня, 00:00
ФОТО РЕЙТЕР

Хоча до президентських виборів 2008 року у Сполучених Штатах залишається ще багато часу, але політичне протистояння між республіканцями та демократами набирає відчутних обертів. Однією з акцій проти висування сенатора Гілларі Клінтон як можливого майбутнього кандидата на президентську посаду стала розсилка на 500 тисяч адрес електронної пошти від інформаційної служби Республіканської партії анотації з контраверсійною біографією сенатора-демократа. Очевидно, що республіканці, цілком усвідомлюючи високі президентські шанси колишньої першої леді Америки, намагаються нанести випереджувальний політичний удар.

Ця біографія, котра має назву «Правда про Гілларі: що вона знала, коли вона дізналася про це та як далеко вона готова піти, щоб стати президентом», має бути випущена на цьому тижні. Як вважають деякі республіканські активісти, це видання може погасити будь-які президентські устремління Гілларі Клінтон. У каталозі, розісланому книжковим магазинам, видання, котре надруковане в Penguin Group, порівнюється з руйнівними у 2004 році для претендента-демократа Джона Керрі акціями організації «Моряки-ветерани за правду». Можна пригадати, що саме рік тому було випущено аналогічне пропагандистське видання «Нікудишній командир: моряки-ветерани висловлюються проти Джона Керрі».

Власне тоді, у 2004-му, пропагандистська акція проти кандидата-демократа принесла бажані плоди й тому нова акція на випереджання, схоже, видається республіканцям реальною можливістю суттєво підмочити репутацію пані Клінтон ще задовго до розгортання справжніх передвиборних баталій. Крім того, фінансування консервативного сайту, котрий просуває дану книгу, частково надходь від давнього противника Клінтона Рiчарда Меллона Скейфа, який у 1990-х роках фінансував проект у журналі The American Spectator, що мав на меті розкопати дискредитуючу інформацію про цю пару.

Потужна рекламна кампанія, котра передувала виходу у світ цієї біографії, що, за повідомленнями, містить сенсаційну інформацію щодо особистого життя Гілларі Клінтон, викликала жорстку реакцію серед найбільш вірних її прихильників та тих, хто вбачає у цій акції скоординовану кампанію, щоб підірвати політичні акції пані Клінтон, адже все більше зростає її особистий рейтинг у американській національній політиці. Недаремно, на думку американських експертів, усе більше простежуються надзусилля правого політичного крила піймати в капкан та заплямувати будь-кого, хто становитиме політичну загрозу для республіканців.

Хоча видавці книжки наголошують на тому, що просування біографії Гілларі Клінтон на книжковий ринок не стільки пов’язане з ідеологією, скільки є бізнесовим проектом, котрий може принести відчутні фінансові дивіденди. Вони сподіваються, що видання здобуде популярність не лише серед противників Клінтон, а й серед читачів, котрі полюбляють сенсаційні публікації та зачаровані її популярністю. Бо люди, котрі купують книжки з Гілларі на обкладинці, купують їх тому, що вони заінтриговані нею, а не обов’язково через політику.

Радники Гілларі Клінтон вважають за доцільне нанести сильний удар у відповідь, бо очевидно, що відмова команди Джона Керрі у минулому році швидко відреагувати на напад стала головною причиною провалу його кампанії. Радники визначили цю книжку як одне iз явних і порочних фабрикувань.

Умовно кажучи, боротьба за Білий дім між республіканцями і демократами розпочалася вже зараз. Саме у 2005 році закладається фундамент рішення, хто ж може стати 44 м президентомАмерики у 2008 році. Враховуючи можливу ситуацію, за якою у республіканців є шанси «присадити» Гілларі Клінтон ще задовго до початку висунення кандидатур на президентську посаду від конкуруючої Демократичної партії, демократам уже зараз необхідно прораховувати можливість альтернативної кандидатури. Схоже, що недоцільно чекати часу наближення виборів, як це вже трапилося з Джоном Керрі, коли кандидат від демократів, котрий не мав особливої харизми, а головне — широкої політичної популярності у Сполучених Штатах, не спромігся стати бажаною альтернативою нинішньому президенту Джорджу Бушу.

Якщо Гілларі Клінтон дійсно стане висуванкою Демократичної партії, то республіканцям буде вкрай непросто підшукати відповідну кандидатуру, котра за своєю іміджевою розкруткою та політичним калібром відповідала б сенатору від Нью-Йорка. Схоже, що Республіканська партія вже зараз сумнівається в тому, що державний секретар США Кондолізза Райс має шанси (у разі її висунення як кандидата від республіканців) перемогти Гілларі Клінтон на президентських виборах 2008 року.

Поза сумнівом, що республіканці в більшій мірі, ніж демократи, усвідомлюють, що сучасні виборчі технології — це надзвичайно чутливий інструмент, котрий здатен оперативно коригувати хід підготовки до президентської кампанії. Якщо республіканцям дійсно вдасться «вибити» Гілларі Клінтон з числа претендентів ще задовго до президентських виборів, то це буде їхньою значною стратегічною перемогою. Тому випуск контраверсійної книги про пані Клінтон, на думку організаторів антиіміджевої кампанії, має в зародку убити всі сподівання її прихильників побачити першу жінку в президентському кріслі Америки.

Уже найближчим часом матимемо змогу дізнатися, чи спрацювала «пропагандистська бомба», підкладена під репутацію Гілларі Клінтон. Можна спрогнозувати: якщо підготовка до президентської кампанії 2008 року розпочалася вже зараз, то сама кампанія матиме шанс за жорсткістю, цинічністю й неперебірливістю методів значно перевершити передвиборне протистояння-2004. Цікаво, якими будуть дії у відповідь прихильників демократів? Чи не з’явиться вже через декілька місяців на полицях книжкових магазинів США політичний бестселер під умовною назвою «Нікудишній науковець: професори Стенфордського університету висловлюються проти Кондоліззи Райс»?

ДО РЕЧI

Відомий американський політтехнолог і колишній консультант Білого дому Дік Морріс закінчує роботу над книжкою про майбутні президентські перегони між Кондоліззою Райс і Гілларі Клінтон. Як повідомила РІА «Новости» у видавництві «Regan Books», книга Морріса, яку він пише разом зі своєю дружиною Ейлін Маганн, виходить під назвою «Конді проти Гілларі: майбутні великі президентські перегони». У книжці обсягом 320 сторінок, яка з’явиться в магазинах у жовтні, Морріс аналізує нинішні тенденції у вашингтонській політиці і доводить свій прогноз про те, що Кондолізза Райс і Гілларі Клінтон неминуче висунуть свої кандидатури на майбутніх президентських виборах, і їх участь зробить ці вибори «політичними перегонами століття». Вперше Морріс висловив такий прогноз у січні цього року в інтерв’ю журналу «Ньюсмакс», де повідомив, що Гілларі Клінтон безсумнівно стане головним кандидатом від демократів у президентських перегонах 2008 року і що у республіканців є лише одна фігура — Кондолізза Райс, яка може перемогти Гілларі та залишити Білий дім за Республіканською партією. Незважаючи на довготривалі активні спекуляції в американських ЗМІ про можливу участь Клінтон і Райс у виборах 2008 року, самі вони спростовують ці чутки і неодноразово виступали із заявами про те, що таких планів у них немає.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати