Перейти до основного вмісту

Британія: все буде по-старому, але трохи зміниться

07 червня, 00:00

Опитування, які показують високий рейтинг партії Тоні Блера, водночас свідчать про невисоку оцінку діяльності його кабінету. Лейбористів критикують за недоліки в управлінні системою охорони здоров’я, освіти, провал у боротьбі з епідемією ящура. Чотири роки тому, на попередніх парламентських виборах, лейбористська партія та її енергійний лідер були новинкою, яка вселяла оптимізм у виборців, стомлених 18-річним правлінням консерваторів. Сьогодні «нові лейбористи» не такі вже й нові, тоді як консерватори не додали собі популярності. Газета «The Sunday Times» висловлює побоювання, що разюча перемога лейбористів буде не на користь ані парламенту, ані Британії, ані Блеру.

Уряд Блера став першим проєвропейським кабінетом iз часів консерватора Хіта, творця постіндустріальної модернізації Британії. «Європейськість» та лібералізм — один iз головних козирів його передвиборчої кампанії лейбористів. Її початок Блер, до речі, оголосив під час відвідування школи у південному Лондоні, а не на мітингу своєї партії.

У таборі консерваторів iз PR-кампанією все набагато гірше. Щоправда, колишній лідер Консервативної партії й прем’єр-міністр Британії Маргарет Тетчер, яка знову балотується до парламенту, захищає свого молодшого колегу Уільяма Хейга: «У нього природній хист до дебатів, у цьому він набагато кращий за Блера. Гадаю, нам пощастило з лідером нашої партії й ми досягнемо гарних результатів саме завдяки Уільяму». Леді Тетчер пристрасно захищає фунт і говорить, що ніколи не дозволила б Європі диктувати Британії фінансову та економічну політику. Повторний прихід лейбористів до влади вона оцінює як встановлення «виборної диктатури» в Британії. Проте кожна поява «залізної леді» лише переконує всіх у тому, що колись у консерваторів були справді сильні лідери.

Дискусія про запровадження євро для самих громадян Сполученого Королівства не перетворилася на кампанію за чи проти його запровадження. Відповідаючи на запитання, що впливатиме на їхній вибір 7 червня, 40% британців назвали політику уряду в галузі охорони здоров’я, 35% — освіти, й лише 7% сказали про важливість стосунків iз Європейським Союзом, повідомляє Сі-Ен-Ен.

Досить несподіваним результатом виборів може стати прощання з двопартійною системою. На нещодавніх виборах до Європарламенту четверо з десяти британців не голосували ані за лейбористів, ані за консерваторів. На виборах до місцевих органів влади третя найбільша партія Британії — Ліберал-демократична — отримала непогані результати. Наразі ліберал-демократам та їхньому лідеру Чарльзу Кеннеді соціологи обіцяють підтримку приблизно 28% виборців. Однак головна боротьба за голоси виборців все одно точиться між лейбористами та консерваторами.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати