«Британські суб’єкти»
Мільйон мігрантів Об’єднаного Королівства голосуватимуть на травневих виборах
Бурю емоцій в Британії викликала інформація про те, що мільйон мігрантів з поза меж Європейського Союзу зможе узяти участь у британських виборах. Як повідомляє газета «Daily mail» в номері за 16 квітня, ці мігранти, що не є громадянами Британії, отримують право голосу за законом, ухваленим у 1918 році.
Виборче законодавство гарантує громадянам майже 50 країн Британської Співдружності, Британських Залежних Територій та Республіки Ірландії, якщо вони постійно проживають на території Об’єднаного Королівства, — право брати участь у голосуванні на місцевих та загальнонаціональних виборах, оскільки в 1918 році вони були визначені, як «британські суб’єкти». Але за останні чотири роки завдяки лейбористській імміграційній політиці «відкритих дверей» кількість громадян країн Британської Співдружності, що проживають на території Великобританії, збільшилось у три рази, переважно за рахунок прибульців із таких країн, як Індія та Пакистан. І тепер мільйон цих іноземців, що отримали право голосу, можуть зіграти ключову роль у визначенні того, хто ж сяде у депутатські крісла в Англії, а також в парламентах Шотландії та Уельсу.
При тому самі країни, з яких походять ці мігранти, не надають подібного права британським громадянам — за винятком Республіки Ірландії та деяких держав Карибського басейну. На думку сера Ендрю Ґріна, голови дослідницького центру з питань міграції Об’єднаного Королівства, більшість людей вважатимуть це несправедливим. Тому сер Ендрю каже про необхідність змінити закон так, щоб дозволити голосувати тільки громадянам тих країн, які дозволяють голосувати у себе британським громадянам. Але не тільки мігранти з країн Британської Співдружності підуть у травні до виборчих дільниць. Приблизно така ж кількість громадян країн Євросоюзу також зможуть узяти участь у місцевих виборах та виборах у Європарламент, хоча при тому не будуть голосувати на загальнонаціональних виборах.
Схоже, що незабаром в Об’єднаному Королівстві голоси корінних британців стануть екзотикою.