Перейти до основного вмісту

Через миротворчі сили Франція інтегрується в... Африку

17 грудня, 00:00

Посилаючись на міністра оборони Франції, АФП повідомляє, що ініціатива Франції має на меті в першу чергу зміцнення африканських миротворчих сил. Головне завдання полягає в наданні африканським країнам можливості під егідою ООН брати участь у миротворчих операціях на своєму континенті і, таким чином, робити внесок у справу миру в усьому світі.

Починаючи з січня цього року, збройні сили Франції вже розташували в Дакарі спорядження для африканського батальйону миротворчих сил і польового хірургічного госпіталю. Через місяць після того транспортна техніка, озброєння і засоби зв’язку французького виробництва застосовувались під час багатонаціонального навчання «Гідімаха», що проходило на кордоні Малі, Мавританії та Сенегалу. (Загалом у навчаннях узяли участь вісім африканських та чотири західноєвропейські країни).

На підставі угод Франція згодом передала військову техніку для оснащення контингенту ООН у Центральноафриканській Республіці.

Коментуючи «Дню» нинішнє рішення уряду Франції щодо зміцнення миротворчих сил, полковник Жан-Ів Буріс, аташе з питань оборони Посольства Франції в Україні, зазначив, що інтереси в Африці Франція має віддавна. «Хоча у відомих колоніальних пригодах останню крапку французи поставили 1962 року, коли Алжир вибрав незалежність. Утім, як і раніше, контакти з керівництвом африканських країн Франція підтримує. Тому що політика французького уряду спрямована на стабільність не лише в Європі, а й на цьому континенті», — сказав він.

Щодо зміцнення африканських миротворчих сил, то, за словами дипломата, нині Франція виступає за будівництво міжнародної безпеки в світі з урахуванням інтересів і відносин усіх сторін. Інтеграція збройних сил — приклад цього.

Щодо згаданих багатонаціональних навчань чотирьох західноєвропейських і восьми африканських країн, то, за словами полковника Буріса, вони мали миролюбний характер. На них відпрацьовувалися тільки миротворчі питання.

Утім, понад тисяча французьких морських піхотинців сьогодні перебуває в постійній бойовій готовності. І впродовж 72 годин за умови отримання відповідної санкції, коли та чи інша країна звернеться до керівництва Франції по допомогу, військові підрозділи готові висадитися в будь-якій «гарячій» точці планети.

«Хотів би також підкреслити, що в поглядах Франції та інших країн сьогодні відбувається еволюція підходів до питань світової безпеки. Адже всі добре розуміють: жодна країна навряд чи самотужки здолає можливі негаразди будь-якого характеру», — наголосив полковник Буріс.

ДОВІДКА «Дня»

Загалом на сьогодні особовий склад французьких сил в Африці налічує 6300 чоловік. Зокрема, 570 військовослужбовців перебувають у Кот-д’Івуарі, 1160 — у Сенегалі, 580 — у Габоні, 3010 — у Джибуті й 970 — у Чаді.

№242 17.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати