Давоські підсумки для України
До СОТ — у 2004, до ЄС — у 2010 році?![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20030128/415-3-3.jpg)
Участь української делегації у Всесвітньому економічному форумі була примітною з кількох поглядів. По- перше, саме в Давосі прем’єр- міністр Віктор Янукович мав можливість репрезентувати себе та дії свого уряду політичній та бізнес-еліті світу. По-друге, саме на форумі прозвучали дати вступу України до двох особливо цікавлячих Київ організацій.
Так, за словами Віктора Януковича, Кабмін планує, що Україна може стати членом Світової організації торгівлі вже у 2004 році. Зокрема, це питання обговорювалося на зустрічі прем’єра з генеральним директором СОТ Супачаєм Панітчпакді. «Ми ставимо завдання перед урядом, щоб у 2004 році, а бажано — в першому півріччі 2004 року, Україна стала членом СОТ», — підкреслив прем’єр- міністр. У свою чергу, міністр економіки та з питань європейської інтеграції Валерій Хорошковський висловив думку, що Україна може вступити до Євросоюзу в 2010 році, повідомив Інтерфакс- Україна. Цілком можливо, що ці заяви здивували багатьох своєю претензійністю, особливо зважаючи на факт запроваджених нещодавно санкцій Міжурядовою групою з протидії відмиванню брудних грошей (FATF). Главу українського уряду цей нюанс, схоже, зовсім не бентежив, оскільки Віктор Янукович наголосив, що в Україні продовжується систематична робота, спрямована на приведення українського законодавства до міжнародних стандартів iз метою скасування санкцій та виключення країни зі списку держав, які не співпрацюють із FATF. «Сподіваємося, що скасування санкцій станеться 12 лютого під час засідання FATF», — припустив він.
Крім іншого, Віктор Янукович підтвердив бажання досягнути кардинального зростання іноземних інвестицій в українську економіку. Хоча представники ділових кіл, які беруть участь у Всесвітньому економічному форумі, вказали на проблеми для роботи інвесторів у нашій країні. В свою чергу, прем’єр- міністр висловив досить критичну думку, неодноразово повторювану українським керівництвом і раніше, щодо надання Євросоюзом Україні статусу сусіда. На думку Януковича, така пропозиція не об’єднує, а розділяє Європу. Проте за словами прем’єра, українська сторона сподівається, що після розширення Європейський Союз знайде форму більш тісної співпраці з Україною.