«The Day» — фантастична форма популяризації вашої країни за кордоном»
1.Ваш рейтинг світових подій 2007 року. Які з них, на вашу думку, були найзначущішими для українського суспільства?
2. Які події в Україні мали найбільший резонанс за кордоном, зокрема, у вашій країні чи місці перебування?
3. Які матеріали, теми, автори та які спецпроекти «Дня» (фотоконкурс, книжкові проекти) запам’яталися вам найбільше?
4. Щоб ви хотіли побажати українцям у цьому році?
Марек СІВЕЦЬ, віце-президент Європейського парламенту:
1. Нам не потрібно дивитися так далеко у світ. У 2007 році сталося дві події, які мали важливе значення для України. І вони обидві сталися поблизу — в Європейському Союзі. Перша подія — це вибори в Польщі і поява нового уряду. Хоча я не є великим прихильником нової правлячої коаліції, оскільки перебуваю в опозиції, звісно, я бачу великі зміни у тому, як тепер сприймають Польщу в Брюсселі. Звісно, це лише початок, але можна вже побачити, що моя країна має великі шанси перестати бути парією Європи, членом спільноти, який порушував спокій і був де-факто ізольований своїми партнерами. Само собою зрозуміло, що останні два роки ми були далеко позаду тих, з ким рахуються в Європі, будучи спочатку лідером десяти нових держав членів ЄС. Оскільки Польща постійно захищає українські інтереси в Євросоюзі, то легко уявити, наскільки ефективними ми були за часи попереднього керівництва Польщі. Отже, у Варшаві відбулися зміни, наслідки яких, мабуть, добре відчувають і в Києві.
Що стосується ЄС, то основною подією, яка має фундаментальне значення для України, є досягнення консенсусу щодо так званого Лісабонського чи Реформаторського договору. Без необхідних реформ можна забути про будь-яке подальше розширення Євросоюзу, включаючи європейські прагнення України. На щастя, необхідне рішення було ухвалено, хоча договір ще має бути ратифікованим. А коли це станеться, відомо лише на небесах!
2. Ні для кого не є секретом, якщо я скажу, що довготривала політична криза, за якою ми спостерігали минулого року в Україні, мала дуже поганий вплив на європейську публіку та істеблішмент у Брюсселі. Вона не додала інтересу до України чи підтримки її членства в ЄС. Люди були збиті з пантелику і дещо розчаровані, але водночас вони дуже сподівалися на демократичний фінал. Зрештою, він настав із проведенням парламентських виборів. Отже, рік завершився тим, чого всі бажали — проведенням виборів, які були вільними і справедливими і результати яких були визнані усіма. Що стосується нинішнього року, то Брюссель із оптимізмом дивиться на розвиток подій в Україні, хоча, можу додати, це оптимізм з великою долею обережності.
3. На жаль, у мене немає досить часу щодня читати «День», але я постійно читаю англійську версію вашого видання. Я не можу назвати конкретну колонку чи автора, які викликали в мене особливу увагу минулого року, проте мушу визнати і підкреслити важливість того, що «День» має англійську версію. Таким чином, «День» є великим джерелом інформації в усьому світі. Водночас «The Day» — це фантастична форма популяризації вашої країни за кордоном. Я можу лише привітати тих, хто були авторами цієї ідеї.
4. Очевидно, що я хотів би побажати українському народові процвітання, а також миру і політичної стабільності на тривалий період. Я бажаю, щоб відбулося швидке втілення реальних і ефективних реформ. Я бажаю новій владі успіху в реформуванні своєї країни і якомога більшого її наближення до Європейського Союзу.
Випуск газети №:
№4, (2008)Рубрика
День Планети