Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Демократичне партнерство

Американські конгресмени вражені рівнем дебатів серед членів українського парламенту
22 березня, 00:00
НА ФОТО ЗЛІВА НА ПРАВО: ДЕВІД ДРАЄР (РЕСПУБЛІКАНЕЦЬ ВІД ШТАТУ КАЛІФОРНІЯ), ВІЛЬЯМ ТЕЙЛОР (ПОСОЛ США В УКРАЇНІ) І ДЕВІД ПРАЙС (ДЕМОКРАТ ВІД ШТАТУ ПІВНІЧНА КАРОЛІНА) / ФОТО НАДАНЕ АМБАСАДОЮ США В УКРАЇНІ

Американські законодавці вважають, що в Україні така сама сильна і процвітаюча демократія, як у Сполучених Штатах. Таку думку висловили співзасновники Комісії Палати представників на допомогу демократії, відповідаючи на запитання кореспондента «Дня», чи є українська демократія стабільною і такою міцною та процвітаючою, як американська демократія. Саме таке визначення американській демократії у статті за 19 березня дав Джон МакКейн, кандидат у президенти США від Республіканської партії.

Зазначивши, що він тут перебуває не для того, щоб давати оцінки українській демократії, Голова Комісії Палати представників на допомогу Девід Прайс (демократ від штату Північна Кароліна) сказав, що про українську демократію можна сказати те ж саме, що й про американську. Водночас він наголосив, що це не означає, що американська демократія є ідеальною. Співзасновник Комісії Девід Драєр (республіканець від штату Каліфорнія) теж висловив переконання, що «так само як в Америці сильна і процвітаюча демократія, так і в Україні також сильна і процвітаюча демократія».

За словами Драєра, на нього справив враження той рівень дебатів та обмінів думками, які існують у суспільстві і серед членів парламенту, у світлі тих викликів, що стоять перед Верховною Радою в контексті угоди від 6 березня. Більше того, американський конгресмен зізнався, що вважає за приклад побачену у відносинах між українськими парламентарями повагу до позиції один одного, навіть при незгоді по дуже гарячих питаннях.

Його колега пан Прайс також пояснив журналістам, чому очолювана ним Комісія працює з Україною в компанії з такими країнами, як: Афганістан, Колумбія, Східний Тімор, Грузія, Гаїті, Індонезія, Кенія, Ліван, Ліберія, Македонія і Молдова. Відповідаючи на запитання кореспондента «Дня», чому Комісія допомагає розвивати демократію Україні, яку два роки поспіль визнають вільною і демократичною країною, а не співпрацює з багатьма країнами, які не визнаються вільними і, деякі з них є сусідами нашої держави, пан Прайс сказав наступне: «Нашими партнерами якраз є країни, які активно працюють і домагаються прогресу у демократичному розвитку. Той факт, що ми маємо партнерства, які є взаємно погодженими, є як раз ознакою того, що в цих країнах відбуваються демократичний розвиток і вони прагнуть демократії, а не чогось зворотного. І, до речі, демократія ніде не реалізована в ідеалі. Демократія і в нашій країні є роботою, яка продовжується, або предметом, над яким працюють. Тому це взаємне партнерство, при якому ми обмінюємося досвідом і ідеями щодо того, як розвивати демократію позитивним чином відповідно у наших обох країнах, коли йдеться про партнерство».

На партнерстві й обміні досвідом у відносинах між парламентаріями України і США наголошував і пан Драєр. «Ми вважаємо своїм обов’язком поділитися американським досвідом Конгресу, який існує 219 років, хоча й визнаємо, що не знаємо всіх шляхів, як вирішити всі питання. Демократія — це робота, яка постійно триває. І при тому, що ми готові ділитися своїм досвідом, ми також готові вчитися і в інших», — наголосив конгресмен-республіканець. Він також сказав, що його, як і колегу-демократа, надихає майбутній візит американського президента до України. «Ми також були б дуже раді бачити Україну в рамках Плану дій щодо членства в НАТО, який вів би в перспективі до потенційного членства до важливої миролюбної Організації Північноатлантичного договору», — наголосив Драєр.

Голова Комісії зазначив, що у США немає розбіжностей щодо того, щоб Україна отримала ПДЧ на саміті в Бухаресті. На думку Прайса, головним аргументом на підтримку отримання ПДЧ є сам розвиток України в економічному і політичному аспектах. Конгресмен-демократ зізнався, що йому важко передбачити, яким буде конкретний результат саміту в Бухаресті. «Можливо, будуть якісь додаткові умови, можливо, якийсь модифікований план. Але так чи інакше, я сподіваюсь, що політичний і економічний розвиток України буде продовжуватися і це буде сприяти постійному і впевненому рухові України до того, щоб бути в майбутньому повноправним членом НАТО», — наголосив він.

Там часом посол США в Україні Вільям Тейлор наголосив, що отримання ПДЧ на саміті у Бухаресті для України є можливістю, яка з’являється не щороку. «Це також шанс для Північноатлантичного альянсу розглянути це питання. І для України це добрий час для того, щоб це питання було розв’язано перед тим, як розгоряться президентські перегони наступного року», — вважає американський посол.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати