Перейти до основного вмісту

Держава переможе корупцію

або Корупція знищить грузинську державу
30 липня, 00:00

Після парламентських виборів 1995 року Грузія відмовилася від інституту прем’єра і скасувала посади шести віце-прем’єрів, різко скоротивши число чиновників: колишній Кабінет міністрів був визнано розсадником корупції і практично за всіма високопоставленими його керівниками тягнулися темні справи.

За нинішньою конституцією президент одночасно керував урядом, а координацію взаємовідносин здійснював 51-річний держміністр Ніко Лекішвілі, видатний партійний функціонер 80-х і удачливий бізнесмен. Працювати в уряді його умовив особисто Шеварднадзе — Лекішвілі хороший організатор. Коли ж ідея реанімації поста прем’єра не отримала належної підтримки в суспільстві, Лекішвілі допоміг патрону, першим подавши у відставку, і закликавши зробити це весь склад кабінету.

Добровільно-примусова відставка міністрів у порядку живої черги фактично відбулася — за рідкісним винятком (тягне час звинувачений у корупції міністр зв’язку Фрідон Інджія). Персональний склад нового кабінету президент пообіцяв назвати вже 15—20 серпня.

На думку джерел у державній канцелярії збережуть свої портфелі силовики, які не позбулися посад навіть після лютневого замаху на Шеварднадзе у центрі Тбілісі і захоплення у заручники 4 військових спостерігачів ООН у Західній Грузії. За даними МДБ, восени в країні можлива дестабілізація, інспірована ззовні (читай — з Росії) з опорою на місцеву п’яту колону (комуністи і ті, що примкнули). Словом, що ближча Грузія до транзиту каспійської нафти, тим більше підозр у підступності, у тому числі котра йде від «певних російських кіл». У такій ситуації чистка лав силових міністерств була б поспішним, недалекоглядним кроком.

Головною причиною «чисток» стала корупція, масштаби якої, за словами президента, «ставлять під сумнів державні перспективи Грузії».

Розпочали, як і годиться з «голови». Відставку кабінету опозиція сприймає по-різному, в основному зі скепсисом — на те вона й опозиція. Тим часом, глава впливової опозиційної партії соціалістів Вахтанг Рчеулішвілі заявив журналістам, що вже почалися торги за портфелі, кожний з яких оцінено в середньому у півтора мільйона ларі (більше $1 млн.).

Тбілісі

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати