Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Держбезпека гарантує тривожну осінь

08 вересня, 00:00

«Грузії готують події за формулою «створення керованого хаосу», — підкреслив генерал Гахокідзе, який дотримується такої точки зору: Росія бажає зберегти традиційні позиції в регіоні у той час, як Захід планує економічно затвердитися в Грузії і включити її в ареал цивілізованого світу.

Для грузинських політиків, спецслужб і обивателя «певні» сили — це завжди реакційні російські кола, що спираються на «п’яту колону». Офіційний Тбілісі впевнений, що в Москві є сили, які прагнуть зберегти Грузію у сфері свого впливу, тим більше напередодні прокачування нафти Каспію на Захід через грузинські порти Поті та Батумі, запланованого на нинішню осінь, про що сьогодні йде розмова президентів Азербайджану, Грузії, України та інших країн на конференції у Баку.

У самій Грузії до розмов про теракти не звикати. У цьому сенсі «генеральною репетицією» осінньої дестабілізації став вибух невідомого пристрою 24 серпня в приміщенні адміністрації західногрузинського міста Зугдіді, внаслідок якого загинуло 2 особи і отримали поранення більш як шістдесят.

Спецслужби вважають, що фінансувався цей теракт, який за припущеннями проведено звіадістами, саме російськими реваншистами. У Тбілісі є претензії до Москви і з приводу замаху на Шеварднадзе у серпні 1995 року — головний організатор спроби держперевороту Ігор Гіоргадзе, який очолював МДБ Грузії у той період, переховується в Росії й має заступництво ГРУ.

Сам Шеварднадзе заявив у виступі по національному радіо про існування певного «сценарію дестабілізації», написаного за межами Грузії. За його словами, з цим сценарієм вже ознайомилися деструктивні сили у Тбілісі, які чекають потрібного сигналу для організації безчинств. Однак один із авангардів «п’ятої колони», батько Ігоря Гіоргадзе, відставний генерал держбезпеки Пантелеймон Гіоргадзе, який очолює радикально опозиційну Єдину компартію, скептично коментує попередження держбезпеки. Він сказав кореспондентам, що «гнилий режим» забиває в голови громадян «страшилки», які «люди повинні ковтати на голодний шлунок».

«Владі за рік до наступних парламентських виборів треба відвернути людей від насущних проблем», — стверджує Пантелеймон Гіоргадзе.

Становище, що складається в країні, вимагає від влади адекватної реакції. Поліцію Грузії переведено на казармений стан.

Тбілісі

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати