Перейти до основного вмісту

Дипломатичний хор по-абхазьки

Сухумі чекає на війну. Тбілісі говорить: не дочекаєтесь!
25 березня, 00:00

Ситуація довкола Абхазії призвела до нової хвилі напруження у російсько-грузинських відносинах. Забуті упродовж певного часу гнівні ноти однієї сторони іншій знову стали невід’ємним елементом дипломатичного діалогу Тбілісі та Москви. Росія, схоже, всерйоз вирішила взятися за відновлення реноме незмінної сторони процесів, що тривають у Закавказзі, а заодно — і подбати про посилення впливу на регіон. Кількість різнорівневих заяв щодо абхазької проблематики на минулому тижні, які лунали з Москви у бік Тбілісі, тільки підтверджує це. Першим невдоволення висловило МЗС Росії. Зокрема, у його заяві йшлося, що в Грузії взятий курс на те, аби підготувати свою та світову громадськість до нових спроб вирішення абхазької проблеми. Як мовилося в документі, цей курс здійснюється в тому числі, «під ширмою мусованих на офіційному рівні безпідставних тверджень про присутність в Абхазії якихось міжнародних та арабських терористів». Свій голос до нотного хору додала наступного ж дня російська Держдума. Депутати при цьому пішли ще далі: звернувши увагу на нібито підготовку до військової кампанії щодо Абхазії, вони згадали ще й про Південну Осетію. До цих заяв не вистачало тільки слова з Сухумі. Абахазці не забарилися. Секретар нацбезпеки самопроголошеної республіки Астамур Тарба заявив у вчорашньому інтерв’ю «Известиям», що бойові дії на території Абхазії можуть розпочатися вже «на початку квітня».

У Грузії не лишилися в боргу перед російською дипломатичністю. Зовнішньополітичне відомство країни наголосило в своїй заяві, що «грузинська сторона не може вважати висунуті на її адресу звинувачення обгрунтованими». Автори документа також попрохали Москву «прислухатися» до відомостей про міжнародних терористів в Абхазії і «не заперечувати їх із порогу». «У зв’язку з цим доводиться тільки шкодувати, що певних представників політичних кіл Росії більше турбує активізація американо- грузинського військового співробітництва, аніж наявність осередків напруженості в регіоні», — наголосило грузинські дипломати.

На цьому, очевидно, словесна перестрілка двох країн не закінчиться. На їхню результативність при цьому розраховувати не слід. Грузія зуміла скористатися моментом (російсько-американського потеплішання) і в країну прибули американські військові. При бажанні цей же момент Тбілісі може знайти, якщо захоче провести військову операцію. У Росії, очевидно, це розуміють, інакше депутати Думи не прохали б президента Володимира Путіна поставити перед грузинським керівництвом питання про російську участь в антитерористичній операції в Панкіській ущелині, яку грузинські та американські військові готуються піддати «зачистці».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати