Перейти до основного вмісту

«Ефективне управління: єдиний шлях до ЄС?»

Завтра у Києві стартує II Безпековий форум для молоді
21 листопада, 11:30
Фото ksf.openukraine.org

На два дні до столиці України з’їдуться провідні фахівці з багатьох країн світу аби обговорити питання ефективності управління та безпеки. Дискусія триватиме  22—23 листопада у рамках II Київського безпекового форуму для молоді, який організовано за ініціативи Фонду Арсенія Яценюка «Відкрий Україну».

Форум збере молодих експертів з понад 15 країн світу, а також участь в дискусії  візьмуть досвідчені фахівці з Австрії, Великої Британії, Грузії, Нідерландів, Пакистану, Швейцарії. Поділяться своїм досвідом з молоддю і  дипломати, представники міжнародних організацій в Україні: ЄС, ООН, НАТО, ОБСЄ, Світового Банку та ін. Під час цьогорічного Форуму міжнародні експерти розкажуть чому без верховенства права, зменшення корупції та прозорості і підзвітності влади суспільству є неможливим наближення України до ЄС.

Чому цю тему варто розглядати саме у контексті міжнародних відносин та безпеки? Як зазначає Надзвичайний і Повноважний Посол України Ігор ТУРЯНСЬКИЙ: «Сьогодні, напередодні саміту Україна — ЄС у Вільнюсі, найактуальнішою проблемою, на мою думку, для України є необхідність чітко визначитися з глобальними напрямами своєї внутрішньої і зовнішньої політики. Слід перестати озиратися навколо та шукати лобістів своїх власних інтересів на міжнародній арені взагалі і в Європейському Союзі зокрема. Слід навчитися самим їх відстоювати. І не на словах, а на ділі захищати усіма доступними засобами і методами. Підтримувати лише взаємовигідне партнерство з іноземними партнерами».

На II Безпековому форумі для молоді експерти спробують визначити, якими повинні бути пріорітетні кроки для України по впровадженню ефективного управління. За словами представника Швейцарії Джона БОНДА («Ко Форум»), «ефективне управління походить від ефективних лідерів». «Закони відіграють важливу роль, проте нечесні лідери знаходять шляхи їх обійти та корумпувати систему. Україні, як і будь-якій іншій країні, потрібно на політичні посади обирати чесних людей. Кожен може допомогти в цьому. Журналістам необхідно виявляти і викривати корупцію, державним чиновникам — протидіяти політичним маніпуляціям, громадськості — боротися з фальсифікаціями на виборах», — наголосив він. 

Ще однією з тем, яку обговорять на цьогорічному Форумі, стане побудова ефективного управління у Чорноморському регіоні та країнах Східної Європи. Особливий акцент у цій дискусії учасники приділять Україні. «Дієва парламентська демократія, де існує консенсус щодо «правил гри», наприклад, процесуальних правил чи конституційних норм, є життєво важливою для хорошої демократичної держави та верховенства права, —  зазначає представник Австрії — голова організації «Спів-управління» Мелані САЛЛІ.  —  Без дієвої парламентської демократії, всі угоди та реформи не будуть мати міцного фундаменту та можуть обвалитись одразу після того як були впроваджені. Крім того, саме парламент є  зразком для наслідування для країни, її візитною карткою. Саме тут задаються ті норми — повага до інших, толерантність, вміння слухати, говорити і діяти спільно з тими хто в меншості чи з тими, хто має іншу думку — за якими будуть судити про решту суспільства. Хоча дуже часто так не відбувається. Як підвищити парламентську культуру         — це є нашою фундаментальною проблемою, проте вирішення цієї проблеми допоможе нам на шляху до ЄС і навчить нас мудрості, сприятиме сталому розвитку і справедливості».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати