Ел Гор навчає Малайзію демократії
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/19981118/4221-9.jpg)
Практично всі лідери держав АПЕК засудили виступ Гора, схарактеризувавши його як грубе втручання у внутрішні справи суверенної держави, повідомляє АП. Звучать навіть голоси, що скандал може взагалі поставити під сумнів майбутнє АПЕК. Ця організація виникла 1989 року й досі не має виконавчих структур — вона виступає лише як своєрідний форум, що може дозволити таким різним країнам, як наприклад Індонезія, Мексика чи Росія, вирішувати проблеми економічної співпраці у величезному регіоні.
Проте інші оглядачі вважають, що АПЕК розвиватиметься й далі. Адже Гор у своїй промові не лише підтримав малайзійську опозицію. Він пообіцяв, що країни Південно-Східної Азії отримають додаткову допомогу в розмірі $10 млрд. для відбудови своєї враженої кризою економіки. Половину цієї суми нададуть США, решту — Японія, Світовий банк і Азійський банк розвитку.
Попри жорстку критику його слів, Гор не взяв їх назад і не став вибачатися ні в якій формі. Віце-президента США нині вважають чи не найвірогіднішим кандидатом на перемогу на наступних президентських виборах. І, можливо, заява в Куала-Лумпурі — перший пробний камінь американської дипломатії ХХI століття, дипломатії Ела Гора, яка буде набагато жорсткішою, аніж дипломатія Білла Клінтона.
№221 18.11.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»