Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Фондовий переляк на Україні не позначився

19 квітня, 00:00

Світовий фондовий ринок відучора знову стабілізувався. Услід за підвищенням індексів на Волл-Стрiт поповзли вгору ціни на акції на австралійській та азійських біржах. Прогнозується повернення до минулотижневого рівня акцій на європейському ринку.

Тим часом «чорні» американська п’ятниця та євроазійський понеділок залишаться в пам’яті багатьох, як одні з найжахливіших. «Під час тимчасової фондової кризи всі інвестори перетворилися із ненажерливих щодо накопичування прибутків у найпереляканіших», — переповідали біржові аналітики перші почуття панічного жаху своїх клієнтів, коли пішли різко вниз ціни акцій. Як мильна бульбашка, цими днями луснула й думка про те, що комп’ютерний ринок — один із найприбутковіших і найстабільніших. Падіння фондових індексів НАСДАК та Доу Джонс у Сполучених Штатах потягнуло за собою зниження цін на акції на азійських та європейських біржах, що найпомітніше позначилося на інвестиціях саме в комп’ютерний сектор. Вочевидь, останній фондовий переляк у багатьох вкладників відіб’є бажання щодо купівлі акцій в секторі сучасної технології.

Економісти, тим часом, вже зітхнули з полегшенням — світової кризи таки вдалося уникнути. Нових спадів на біржі аналітики не прогнозують. Хоча, з чим біс не жартує... Фондовий обвал на минулому тижні був, як ніколи, несподіваним. Його причиною стало опублікування всього-на-всього даних про нібито високий рівень інфляції в Штатах за березень — аж 0,4 відсотка (при профіцитному американському бюджетові це — справді дрібниця). Злякало ж інвесторів те, що в Америці давно не було навіть такого інфляційного зростання... За неофіційними даними, американська паніка коштувала самим же інвесторам Штатів близько двох трильйонів долларів.

На запитання ж кореспондента «Дня», чи вплинуло б падіння курсу акцій на європейських та азійських біржах на Україну, завідувач відділу міжнародних валютних відносин Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАНУ професор Олексій ПЛОТНИКОВ сказав, що це було б неможливо через «нерозвинутий фондовий ринок, низький рівень капіталізації в нашій державі». Можливим міг бути вплив лише через діяльність західних компаній, але й він не був би значним.

Кажуть, що в будь-якій біді можна знайти й позитив. Українська біда полягає в тому, що нас недостатньо включено у світові фондові механізми. А щастя — зате зберегли нерви, уникнувши світової паніки...

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати