Перейти до основного вмісту

Генерал Лебедь взяв Красноярськ. Майже

14 червня, 00:00
Віталій ПОРТНИКОВ, «День»
Москва

Колишній секретар Ради безпеки Російської Федерації Олександр Лебедь і глава адміністрації Красноярського краю Валерій Зубов вийшли в другий тур виборів красноярського губернатора. Перший тур відбувся цієї неділі й закінчився перемогою Лебедя.

За генерала проголосувало майже 45 відсотків учасників волевиявлення, між тим як за Зубова — лише 35. Тепер доводиться визнати, що всі соціологічні опитування, які констатували, що Зубов значно випереджає Лебедя, — не більш як побажання прихильників нинішнього красноярського губернатора. Для перемоги в другому турі Лебедю буде потрібно додатково отримати ще 5 відсотків голосів виборців і він уже знає, де їх знайти: ще один учасник цих виборів, комуністичний кандидат Петро Романов, мав майже 12 відсотків прихильників. Звичайно, комуністи, які не можуть дарувати Лебедю його підтримки Бориса Єльцина під час президентських виборів в Росії, навряд чи дозволять собі відкрито підтримати генерала. Однак, навіть якщо такої підтримки й не буде, частина електорату Романова все одно проголосує за опозиціонера, а не за чинного голову адміністрації — звичайно, якщо взагалі існує якась логіка в голосуванні на знак протесту. Отож, шансів перемогти Лебедя в губернатора Зубова майже не залишилося.

Лебедь на цих виборах не виступає «абсолютним опозиціонером» — як і під час попередньої — президентської — кампанії у нього залишилися могутні прихильники в самій «партії влади». Адже відомий своїми ультраправими поглядами французький кіноактор Ален Делон зовсім не був єдиним гостем генерала серед людей з відомими прізвищами. Варто згадати ще й бізнесмена і політика Бориса Березовського, який і не приховував своєї підтримки Лебедя. Щоправда, сам генерал, як міг, відхрещувався від цього прихильника — але, як вважають спостерігачі, не від його грошей і можливостей. Напередодні виборів у Красноярську Березовський навіть водив Лебедя до президентської адміністрації — хоча, як можна було зрозуміти, підтримки там не знайшов: перед голосуванням у пресі з’явилося повідомлення, що Єльцин незадоволений Березовським саме у зв’язку з фінансуванням останньої передвиборної кампанії Лебедя. Окрім фінансування, звичайно, була ще й підтримка у вірних Березовському мас-медіа: згадаймо хоча б репортажі в аналітичній програмі «Время» з Сергієм Доренком, в яких розповідалося про безгосподарність Зубова...

Таким чином, Лебедь, який жадав трампліну для участі в президентських виборах 2000 року, може отримати його вже за два тижні. Якщо він переможе на губернаторських виборах, з опального і призабутого в мас-медіа невдахи він перетвориться на губернатора одного з найважливіших регіонів Росії, члена Ради Федерації, фактичного господаря важливих підприємств не тільки Красноярського краю, а й сусідньої Хакасії, де головує в уряді брат генерала Олексій Лебедь. Усе це можна перетворити на непогані передвиборні козирі в кампанії 2000 року. «Партія влади» в особі Лебедя одержує, таким чином, не просто серйозного опонента, але й людину, здатну розколоти її і позбавити майбутнього «офіційного» спадкоємця Бориса Єльцина серйозної частини пропагандистських та фінансових ресурсів.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати