Гроші — не підстава для громадянства
Загибель Доді та Діани стала величезним ударом для власника найрозкішнішого лондонського універмагу «Геродс», але після тієї трагедії на нього посипалися інші неприємності. Головна причина полягає, напевне, в тому, що Аль-Фаєда дратує поведінка британської політичної еліти та аристократії, які так і не визнали мільйонера повноправним членом свого кола.
Мохамед Фаєд і його брат Алі — обидва заможні підприємці з Єгипту — вперше подали заяви на здобуття британського громадянства 1995-го року. Проте вони отримали відмову, причому без надміру чітких пояснень, яких чиновники подавати не зобов’язані. Мільйонерові лише зауважили, що він подавав не зовсім правдиві свідчення про походження власного багатства. Мохамед Аль-Фаєд, звичайно ж, був обурений. У Сполученому Королівстві він живе багато років, четверо його дітей народилися у цій країні. Аль-Фаєд завжди наголошує, що він кожного року сплачує британській державі мільйони фунтів у вигляді податків і чимало грошей перераховує на користь доброчинних фондів.
Підприємець, очевидно, вважає, що його головна сила і перевага — це гроші, ті ж хто, можливо, має менше грошей, ніж Мохамед Аль-Фаєд, намагаються будь-що довести йому обмеженість всесилля товстого гаманця. Щоправда, деякі депутати від консервативної партії не гребували подарунками підприємця, за що, зокрема, заплатили втратою місць у парламенті. Перший пункт у вимогах до прохача британського громадянства проголошує, що заяву може подавати людина віком понад 18 років, однак далі: вимагається, аби вона була зі «здоровим глуздом». Другий пункт вражає ще більшою можливістю для різноманітних трактувань, бо вимагає від прохача володіти «позитивними рисами характеру».
Саме до характеру пана Аль-Фаєда можуть бути закиди. Особливо після того, як минулого тижня він звинуватив мачуху принцеси Діани — леді Спенсер у зверхності, коли вона відмовилася розмовляти з Аль-Фаєдом під час слухання справи щодо загибелі принцеси та його сина у Парижі.