Iталія висилає нелегалів
Впродовж останнього тижня з восьми провінцій Італії вислали 1300 нелегальних іммігрантів. «Це найбільша подібна операція, що коли-небудь здійснювалася в Італії», — заявив міністр внутрішніх справ країни Клаудіо Скайола, повідомляє Рейтер. За словами міністра, усі депортовані були причетні до проституції та торгівлі наркотиками. Так, проституцією займалися 402 з 490 висланих жінок.
Італія є одним iз найголовніших кінцевих пунктів, що до них прямують іммігранти зі Східної Європи та Північної Африки. Особливо багато нелегалів потрапляють до цієї країни з території Албанії та Словенії.
В Італії сьогодні живе бiля мільйона легальних іммігрантів, це приблизно 2,2% населення, що за среденьоєвропейськими мірками не так уже й багато. Приймати іммігрантів цій країні необхідно — низький рівень народжуваності змушує в майбутньому покладатися на приїжджу робочу силу. За деякими даними, лише для збереження нинішньої кількості населення Італії необхідно буде в найближчі 25 років прийняти біля 9 мільйонів чоловік (по 300 тисяч на рік). Однак рівень злочинності в Італії зростає, й дедалі більше італійців покладають відповідальність за це на нелегальних іммігрантів.
З метою посилити наступ на злочинність, італійський уряд виділив приблизно 3 трильйони лір ($1,7 мiльярда) на контроль за громадською безпекою. «Бути вільним від страху — найперше право громадянина, і мета уряду — придушити злочинність», — заявив прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі, пише газета «Гардіан».
Раніше цього місяця кабінет міністрів представив на розгляд парламенту імміграційний законопроект, що надає особливих повноважень військовому-морському флоту, зокрема, дозволяє висаджуватися на підозрілі судна та знищувати кораблі, екіпаж яких займається в італійських територіальних водах незаконною діяльністю. Також законопроект має сприяти депортації з країни приблизно 300 тисяч нелегальних іммігрантів, які прибули з Афганістану, Албанії, Іраку та африканських країн, зокрема Сенегалу. Разом iз тим, законодавча ініціатива запроваджує суворіші правила для іммігрантів, що працюють в Італії легально, встановлюючи жорсткий ліміт на кількість робітників, що приїжджають на сезонні роботи. Також, в разі затвердження законопроекту, італійська влада дуже легко зможе вислати з країни безробітного іммігранта.
Посольство України в Італії не володіє інформацією щодо того, чи були серед депортованих днями нелегалів українські громадяни. Як повідомила «Дню» прес-секретар посольства Марина Михайленко, минулого року з Італії вислали півтори тисячі громадян України, за порушення візового режиму та злочини. За неофіційними даними, в Італії знаходяться біля 120 тисяч нелегальних іммігрантів з України. Легально працюють 8 тисяч громадян нашої держави.