Iз комсомольських лідерiв — у прем'єри
Почалася криза в сусідній республіці 9 листопада, коли Лучинський усунув з посади прем'єра Іону Стурзу, молодого реформатора, висунувши тому звинувачення в намаганні створити «власний імідж». Можливо, Лучинський побоявся, що Стурзу набирає очки, аби згодом балотуватися на посаду президента. Після відставки екс- прем'єр заявив, що поки що не збирається зазіхати на таку посаду.
Ранiше молдовський парламент провалив кандидатури спочатку посла Молдови в Росії Валерія Бабуцака, а потім — і лідера комуністів Володимира Вороніна. За цих кандидатів на посаду прем'єра проголосувало 48 депутатів при необхідному мінімумі — 52. За нинішнього прем'єра та його програму проголосувала фракція комуністів, група незалежних депутатів і фракція Народного фронту. Саме ці депутати й відправили у відставку уряд Іони Стурзи.
Новий прем'єр Брагіш має типову комсомольську кар'єру. Закінчивши кишинівський політехнічний інститут, він працював на тракторному заводі, де впродовж десяти років обіймав різні посади в комсомольських органах. Брагіш був останнім першим секретарем ЦК комсомолу Молдови. Після розпаду Радянського Союзу він здобував досвід, працюючи заступником генерального директора зовнішньо-торговельної фірми «Молдова-ексім». А з 1995 року — в міністерстві економіки й реформ, в складі останніх двох урядів — першим заступником міністра економіки і реформ.
Представляючи програму «Законність, консолідація, реформи — для добробуту нації», Брагіш закликав депутатів надавати законодавчу підтримку і не розглядати його кабінет як тимчасовий уряд. Він запропонував термінові заходи щодо скорочення заборгованості, зменшення податкового тягаря, посилення фінансової дисципліни, реорганізації фінансових і податкових інспекцій, відмові від практики взаєморозрахунків.