Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Iзраїль сьогодні: на повороті подій

10 червня, 00:00

Однак ситуація поступово змінилася. У нових умовах ізраїльський уряд вирішив в односторонньому порядку вивести війська з Лівану з метою забезпечення безпеки Ізраїлю. Виведення завершено в четвер, 25 травня.

Ізраїльське виведення військ було повністю узгоджене з ООН. Ізраїль виконав свої зобов’язання відповідно до резолюції №425 Ради Безпеки ООН, яка наказала відновити «міжнародний мир і безпеку» по обидва боки кордону. У тісному контакті з ООН здійснили виведення, розв’язали прикордонні питання, а також визначили роль міжнародних сил ООН, дислокованих на цій території. Ізраїль координував свої дії з лідерами всього світу з тим, щоб роз’яснити свої наміри щодо виведення і перспектив забезпечення безпеки. Провідні політики США, Росії, країн Європи й Азії прийняли і підтримали наші позиції.

Виведення — наслідок визнання нами того факту, що колишня концепція «зони безпеки» більш неефективна і не є єдиним засобом забезпечення безпеки північного кордону Ізраїлю.

Ми були б ради погодити з Ліваном усі аспекти виведення. На жаль, це виявилося неможливим через тиск, якому піддали Ліван іззовні. У цій ситуації ми прийняли рішення вивести війська в односторонньому порядку.

Тим самим Ізраїль позбавив терористів морального права продовжувати боротьбу проти «солдатів-окупантів» і мирних громадян на своїй території, паралельно посилюючи свої позиції з точки зору безпеки на північному кордоні. Терористи більше не зможуть чинити насильство, виправдовуючи свої дії сумнівними лозунгами «Ліванського опору» («Lebanese liberation»).

Ми вважаємо, що виведення покладе край війні, яку ведуть проти Ізраїлю групи, подібні до «Хезболла», в якій «правила гри» диктують Дамаск і Тегеран. Ці групи, постійно підтримувані Іраном, отримували звідти зброю, спорядження, фінансування, допомогу в підготовці терористів. Сирія, своєю чергою, заохочувала їхні дії проти Ізраїлю на територіях, що перебувають під її військовим контролем.

Ізраїльтяни з полегшенням зітхнули, отримавши звістку, що наші війська нарешті вийшли з Лівану. Кровопролитна трагедія нашої багаторічної присутності в Лівані залишила глибокі шрами на серці нації. Ми хочемо тиші і спокою на наших північних кордонах.

Поза тим, надії на мирне майбутнє мають спиратися на реалістичний підхід і оцінку ситуації. Якщо в майбутньому Ізраїль буде атаковано з ліванської території, наша відповідна реакція буде щонайжорсткішою. Ми маємо намір використати наше право на самооборону, на відстоювання власних інтересів відповідно до норм міжнародного законодавства. Наша відповідь буде спрямована не тільки проти терористичних організацій, які атакували, а й проти тих, хто їх підтримує і дозволяє нападати на Ізраїль з ліванської території. Я впевнений, що будь-яка інша країна чинила б так само, аби захистити своїх громадян від нападу ззовні.

У резолюції ООН №425 ліванському уряду наказано встановити контроль над усією територією країни. Ізраїль виконав свою частину зобов’язань і тепер чекає, що уряд Лівану візьме під свій контроль територію на півдні країни і покладе край зростанню терористичної активності в прикордонній зоні.

Ліванський уряд зобов’язаний не тільки вжити заходів для запобігання терактам зі своєї території проти Ізраїлю, а й не допускати актів помсти і насильства проти тих своїх громадян, котрі впродовж багатьох років спільно з ізраїльськими військами протистояли тероризму. Ізраїль, своєю чергою, надав притулок усім солдатам Армії Південного Лівану, а також цивільному населенню, що захотіло переїхати до Ізраїлю.

Ізраїль справді хоче миру і спокою. Ми сподіваємося, що ліванський уряд зможе бути відповідальним за все те, що відбувається на його суверенній території. Ми віримо, що виведення стане імпульсом до позитивних змін.

Рішення про виведення військ із Лівану є історичним. Разом iз тим, ми усвідомлюємо, що встановлення миру на кордоні між Ізраїлем і Ліваном ще не закінчено, як не закінчено загальний процес мирного урегулювання на Близькому Сході. Всі сторони, залучені до цього процесу, мають пам’ятати, що без стабільного Лівану цілковитий мир на Близькому Сході неможливий. Ми впевнені, що і Ліван, і Ізраїль прагнуть такого миру, і що весь регіон має стати мирним.

Усю свою дипломатичну кар’єру я присвятив становленню і розвиткові цього процесу з самого початку, на Мадридській конференції, і до останніх рішень, прийнятих урядом Барака, і гордий, що став ланкою цього процесу. Бачачи волю ізраїльських лідерів до просування мирного процесу, я впевнений у можливостях своєї країни підтримувати і зберігати той мир, заради якого ми так наполегливо працюємо і на нашому північному кордоні, і в регіоні загалом.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати