Хто краще знає Iндонезію?
День незалежності Індонезії, який ця країна відзначала позавчора, став святом для школярів і студентів Кременчука. Більше сорока переможців конкурсу на краще знання історії, географії, економіки та культури Індонезії були присутні на урочистій церемонії підняття національного прапора і отримали заслужені нагороди за свої роботи. У конкурсі, організованому Посольством Індонезії в Україні й Асоціацією сприяння міжнародному бізнесу і розвитку (президент Андрій Мельник), брали участь 635 (!) школярів і студентів із Кременчука. Журі було дуже важко вибрати найкращі роботи, зізнався його співголова, перший секретар Посольства Індонезії Генрі Самосір — усі учасники конкурсу працювали сумлінно й натхненно. Але вибір довелося зробити. Переможці отримали пам’ятнi подарунки та грошові призи (за перше місце — $200, за друге — $150, за третє — $100 і спеціальний приз за краще оформлення роботи $50).
«Мені дуже приємно, що молоде покоління українців цікавиться географією, історією, культурою Індонезії. Я впевнений, що поширення знань про нашу країну зробить свій внесок у розвиток відносин між двома державами», — сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Індонезії в Україні Ремі Р. Сіахаан.
Переможниця конкурсу, студентка філії університету «Україна», майбутній бухгалтер Ольга Севостьянова сказала «Дню», що знайти інформацію про Індонезію у Кременчуку було непросто. «Мене вразила краса індонезійських островів, багатство їх природи, тварини, які там живуть, історія та культура індонезійського народу. Дуже захотілося там побувати, подивитися на все власними очи ма», — сказала Ольга.
Віце-мер Кременчука Сергій Будко пообіцяв «Дню» , що керівництво міста зробить усе можливе для того, щоб у Ольги Севостьянової та інших з’явилася можливість відвідати Індонезію. Про конкретні проекти поки не йдеться, але батьки міста відзначають наявність серйозних намірів. «Кременчук — місто дуже прогресивне, відкрите для всіх. Як промислове місто, де працюють автомобільний, нафтопереробний, вагонний заводи, він має відносини з багатьма країнами. Тому ті знання, які отримали наші діти у процесі підготовки конкурсних робіт, будуть запитаними, — сказав Сергій Будко. — Керівники міста раді, що нове покоління, яке прийде нам на зміну, тягнеться до знань». «Індонезія — приваблива країна для співробітництва у сфері туризму, економічних взаємовідносин. Ми знаходитимемо можливості для зустрічей наших дітей і керівників з індонезійськими партнерами як на території посольства цієї країни в Києві, так і в Індонезії», — заявив віце-мер Кременчука.