Перейти до основного вмісту

КОРОТКО

08 серпня, 00:00

  Центральна Європа панікує через кризу в Росії

Центральні банки країн Центральної Європи розпочали інтервенції, аби запобігти подальшому падінню курсів валют внаслідок триваючої російської кризи. Угорщина, зокрема, вдалася до валютних інтервенцій вже вдруге за тиждень.

Спостерігачі оцінюють ситуацію у Центральній Європі як паніку — ціни на польські, чеські, угорські акції невпинно падають, їх ніхто не бажає купувати. Починається відтік капіталів з регіону, падають курси угорського форинта, польського злотого, румунського лея до долара. І все це, незважаючи на те, що аналітики вважають загальну ситуацію в регіоні цілком здоровою, а паніку на валютних та фондових ринках зумовленою психологічними причинами.

Серби не пропустили гуманітарний конвой

Конвой ООН, що перевозив гуманітарний вантаж та харчі для 30000 біженців західної частини Косово, було відправлено назад сербською поліцією. Її представники заявили, що мали наказ зупиняти весь транспорт, який рухається на захід від столиці Приштини.

Сербські власті пояснюють це небезпекою на дорогах із боку албанських снайперів. За версією міжнародних спостерігачів, які бачили, як серби перевозили біля аеропорту довгі циліндричні форми, причина криється саме в цих перевезеннях. Західні дипломати, посилаючись на дані розвідки, заявили, що сербським таємничим вантажем є протиповітряні ракети.


  Німецькі соціал-демократи прагнуть завоювати симпатії баварців

Як соціал-демократам завоювати прихильність народу Баварії, давнього оплоту християнських соціалістів? Тільки за допомогою народного напою — пива, вирішили головний суперник канцлера Коля Герхардт Шрьодер та його баварська соратниця Ренате Шмідт.

В’єтнам оголошує амністію

В’єтнамські власті офіційно оголосили, що напередодні свого національного свята 2 вересня буде звільнено, як частина програми загальної амністії, 5219 в’язнів.

Звільненню підлягатимуть, зокрема, найвідоміші в’єтнамські дисиденти, а також іноземці, в тому числі й американці.

Вважається, що в’єтнамський уряд таким чином піддався тискові з боку США та Європарламенту, які вимагали звільнення дисидентів у досить різкій формі.

США обіцяють і надалі «продовжити працювати» з В’єтнамом над проблемою звільнення ув’язнених із політичних чи релігійних мотивів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати