Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

27 липня, 00:00

Чехія збільшує добір працівників із-за кордону

Цього року Чехія планує залучити на постійне проживання та роботу всього 1000 осіб із різних країн-сусідок. На сьогоднішній момент у цій країні працевлаштувалося 60 українців. Про це повідомили кореспонденту «Дня» Катерині МАЦЕГОРІ в посольстві Чеської Республіки. «Скільки ще буде залучено, поки що невідомо. Хоча, за деякими прогнозами, можна сказати, що до кінця 2006 року країна прийме ще 300 українців-іммігрантів», — сказав представник чеського посольства. Раніше представник департаменту міграції та інтеграції іноземців міністерства праці та соціальних справ Чехії Здена Цаїсова повідомила, що працевлаштуватися в країні здійснюється в рамках чеського пілотного проекту «Добір кваліфікованих працівників з-за кордону», який набув чинностi з 2003 року. Метою проекту є заохочення кваліфікованих працівників з-за кордону для покращання економіки Чеської Республіки. Пілотна фаза цього проекту розрахована на п’ять років і охоплює 12 європейських країн. В Україні проект діє з 1 січня 2006 року і продовжуватиме роботу до середини 2008 року. Серед основних критеріїв добору для працевлаштування в Чехії є досвід роботи, освіта, вік, попередній досвід проживання у Чехії, знання чеської мови. Обовязковими умовами для участі українців є: повна середня освіта, наявність трудового контракту з працедавцем у Чехії, а також наявність трудової візи на перебування у країні на строк більш як 90 днів чи дозвіл на тривале перебування з метою працевлаштування. У даний момент чеський уряд не акцентує уваги на тому, працівники яких професій зможуть скористатися правом на роботу в Чехії, а на рівні кваліфікації претендентів. «Хоча раніше в Чехії був попит на лікарів, але тепер цей ринок перенасичений», — сказав представник посольства. Слід зазначити, що тепер окремі спеціалісти мають можливість подати заяву і вже через 2,5 року отримати дозвіл на постійне місце проживання. Нинi такий період адаптації для майбутніх громадян Чехії становить 5 років.

У Лівані загинули спостерігачі ООН

Чотири військовi спостерігачі ООН загинули на півдні Лівану внаслідок повітряного удару з боку Ізраїлю. Представник ООН Марі Окабе повідомила: «Я підтверджую, що чотири військовi спостерігачі зазнали атаки в Ель-Хіямі, де вони загинули внаслідок цієї атаки. Інших подробиць поки що немає». Генеральний секретар ООН Кофі Аннан назвав бомбардування поста спостерігачів навмисним. При цьому він відзначив, що прем’єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт раніше обіцяв йому, що позиції миротворців не зазнаватимуть обстрілу. МЗС Ізраїлю висловило співчуття в зв’язку з «трагічною загибеллю» співробітників ООН, але в той же час посол Ізраїлю в ООН Дан Гіллерман заявив, що здивований і шокований словами К. Аннана про навмисний характер обстрілу. Зі слів же представника державного департаменту США в Римі, Ізраїль повідомив США, що повітряний удар був «випадковим».

Новий план Буша щодо Іраку

Президент США Джордж Буш запропонував прем’єр-міністру Іраку Нурі аль-Малікі новий план iз гарантування безпеки громадян у Багдаді, де щодня від терористичних актів гине до ста осіб. Висунута шість тижнів тому іракським прем’єром програма екстрених заходів, затверджена особисто Дж. Бушем, не знизила кількості вибухів у іракській столиці. Після двогодинних переговорів у Білому домі президент США заявив журналістам, що він, аль-Малікі, та головнокомандувач американських сил в Іраку генерал Джордж Кейсі досягли домовленості щодо передислокації частини військ коаліції в Багдад з інших регіонів Іраку в найближчі тижні. Американський президент не уточнив кількості солдатів, що підлягають переведенню до столиці, однак було заздалегідь відомо, що планується задіяти близько тисячі солдатів коаліційних військ, серед яких бронетанкові підрозділи і з’єднання легкої артилерії, а також дві бригади іракської національної гвардії — це близько семи тисяч людей. Іракський прем’єр приїхав до США вперше після вступу на свою нинішню посаду два місяці тому. Він висловив заклопотаність протистоянням шиїтів і суннітів в Іраку і зазначив, що для безпеки населення треба зупинити насильство на релігійному грунті, щоб уникнути громадянської війни. Тим часом аль-Малікі, що є главою шиїтських мусульман, має виступити перед Конгресом США. Представники демократичної партії заявили, що вони можуть проігнорувати промову аль-Малікі, якщо він не оголосить «Хізбаллу» терористичною організацією й не пообіцяє відмінити амністію іракців, винних у загибелі американських солдатів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати