Коротко / ПЛАНЕТА
Ізраїль завдає нових ударів
Ізраїльська авіація вчора завдала ударів по кількох об’єктах у секторі Газа. Надто постраждала будівля палестинського міністерства внутрішніх справ. Повідомляється, що в ході одного з обстрілів загинув палестинський бойовик. Це перша жертва з моменту початку операції ізраїльської армії у вівторок. Ізраїль розпочав військову операцію з метою тиску на бойовиків, які захопили й утримують ізраїльського капрала Гілада Шаліта, й повернення його додому. Палестинці запевняють, що ізраїльські ракети влучили також у будівлю угруповання ФАТХ, очолюваного президентом Палестинської автономії Махмудом Аббасом. Окрім того, надходять повідомлення про сутички бойовиків з ізраїльськими спецслужбами на півночі сектора Газа, однак Ізраїль не підтверджує наявність в цьому районі своїх військ.
СБ ООН засуджує вбивство російських дипломатів
Рада Безпеки ООН виступила з різким засудженням вбивства співробітників російського посольства в Іраку, повідомила учора служба новин ООН. «Рада Безпеки приголомшена жахливим убивством членів Російської дипломатичної місії в Іраку, яких було викрадено терористичним угрупованням і згодом безжалісно й холоднокровно страчено їхнiми викрадачами», — йдеться у заяві глави СБ, постійного представника Данії при ООН Еллен Маргрети Лей, з яким вона виступила від імені усіх членів Ради. СБ ООН закликала всі держави активно співпрацювати стосовно пошуку та притягнення до відповідальності виконавців, організаторів цього та інших варварських актів, а також тих, хто сприяє їх здійсненню. Члени СБ ООН заявили, що таким актам терору, як цей злочин, і попереднім нападам на іноземних дипломатів, скоєних терористами, не може бути виправдання.
У Кувейті не перемогла жодна жінка
Кувейтська опозиція здобула 33 із 50 місць у парламенті Кувейту, вибори до яких відбулися в четвер. Ці результати оприлюднено вчора. Раніше опозиціонери різних напрямів мали 29 депутатських мандатів. Серед опозиційних депутатів 21 вважаються такими, що дотримуються ісламiстських поглядів сунітського й шиїтського напрямiв. Число проурядових парламентаріїв скоротилося з 19 до 13 осіб. Особливістю минулих виборів стало те, що в них уперше брали участь жінки. Вони мали право голосувати та право бути обраними. Але жодна жінка-кандидат не перемогла в своєму окрузі.
Голландський прем’єр пішов у відставку
Прем’єр-міністр Нідерландів Ян Петер Балкененде учора вручив прохання про відставку свого уряду королеві Беатрікс. Причиною цього став вихід з урядової коаліції невеликої партії Демократи-66, що відкликала з кабінету своїх представників. Цьому передувала найгостріша дискусія навколо дій міністра у справах імміграції Ріти Вердонк в одній з гучних у країні справ. У центрі скандалу опинився депутат парламенту сомалійського походження Айян Хірсі Алі, яка здобула популярність сміливими виступами проти ісламістів. Однак нещодавно з’ясувалося, що вона надала хибні дані про себе в момент, коли свого часу просила в Нідерландах політичного притулку. Міністр у справах імміграції, відома своєю жорсткістю й прозвана в країні «залізна Ріта», зажадала позбавити депутата нідерландського підданства, хоча обидві були членами однієї партії. Після цього депутат залишила країну й прийняла запрошення працювати у США.
Компартія Китаю відзначає 85-ту річницю
Комуністичній партії Китаю (КПК) сьогодні виповнюється 85 років з дня заснування. Ювілею партії було присвячено урочисті збори, що відбулися учора в Пекіні. На них були присутні генеральний секретар ЦК КПК, голова КНР Ху Цзіньтао, інші вищі партійні й державні керівники країни. Ху Цзіньтао під час виступу звернув увагу на необхідність забезпечення авангардної ролі членів КПК у всіх сферах життя Китаю, турботи про інтереси народу. Він особливо виділив важливість боротьби з корупцією в лавах керівних державних працівників, які є членами компартії. «До цього часу деякі члени КПК порушують партійну дисципліну, перевищують посадові повноваження в ім’я особистої вигоди. Потрібно рішуче відмовитися від егоїзму, що утискає інтереси народу, вести боротьбу з культом грошей, думати про те, щоб здійснювати добрі справи на благо народу», — підкреслив китайський керівник. Святкові заходи, присвячені ювілею, відбулися у всіх провінціях Китаю. КПК було засновано 1 липня 1921 року на установчому з’їзді, що пройшов у Шанхаї. З 1949 року вона є правлячою партією, на сьогодні вона об’єднує в своїх лавах понад 70 млн. людей.
Випуск газети №:
№105, (2006)Рубрика
День Планети