Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

06 червня, 00:00

Ющенко про «заморожені» конфлікти

Президент України Віктор Ющенко вважає, що одним з пріоритетів регіональної співпраці є зміцнення стабільності та безпеки, а головною перешкодою на цьому шляху залишаються так звані заморожені конфлікти на території Молдови, Грузії та Азербайджану. Як повідомляє прес-служба Президента, про це В. Ющенко заявив у своєму виступі на саміті Чорноморського форуму «За діалог і партнерство» в Бухаресті. Президент України зазначив, що створення об’єднаної Європи — стратегічна мета, яка визначає діяльність регіональних ініціатив, створених на основі загальних цінностей і прагнень. Глава держави висловив думку, що зараз з упевненістю можна констатувати: спектр викликів, що стоять перед країнами Чорноморського регіону, істотно розширився.

Напередодні ПДЧ

У четвер, 8 червня, в штаб-квартирі НАТО відбудеться засідання Комісії Україна—НАТО на рівні міністрів оборони. Українську делегацію очолить міністр оборони Анатолій Гриценко. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі, цього ж дня відбудеться засідання Північноатлантичної ради та Ради євроатлантичного партнерства. Як повідомлялося, засідання Комісії України—НАТО в рамках неформальних зустрічей міністрів закордонних справ держав-членів НАТО відбулося 28—29 квітня. Україна хоче у вересні розпочати виконання Плану дій щодо членства в НАТО.

Проді зібрав міністрів

Прем’єр-міністр Італії Романо Проді вперше після формування уряду зізвав міністрів країни для обговорення подальших планів і дій лівоцентристського об’єднання «Союз». Під час дводенної наради, яка проходитиме за зачиненими дверима в готелі, розташованому неподалік від міста Перуджа, обговорюватимуться головні завдання держави. Основними темами обговорення стануть стан державних і громадських фінансів, виведення італійських військ з Іраку, питання про амністію, пенсійна реформа. Як очікується, міністри оборони та закордонних справ представлять узгоджений план виведення італійського військового контингенту з Іраку і оголосять його остаточні терміни. На думку Р. Проді, який виступив ініціатором наради, це «хороший і продуктивний підхід до роботи, що дозволяє спокійно налагодити механізми нового уряду».

Путін і Саакашвілі збираються зустрітися

Президент Росії Володимир Путін і грузинський лідер Михаїл Саакашвілі заявили про намір провести зустріч для обговорення двосторонніх відносин, повідомляє Бі-Бі-Сі. Згідно з інформацією адміністрації президента Росії, В. Путін «за ініціативи грузинської сторони» провів телефонну розмову з М. Саакашвілі. «Під час бесіди Президент Росії погодився з пропозицією грузинського лідера про проведення двосторонньої зустрічі на вищому рівні», — говориться в повідомленні прес-служби Кремля. У свою чергу, президент Грузії заявив, що зустріч призначена на 13 червня в Санкт- Петербурзі. «Повномасштабне поновлення конструктивного діалогу на вищому рівні входить до інтересів двох країн, і зі свого боку я все зроблю для того, щоб наша зустріч дала конкретні результати», — сказав М. Саакашвілі. Впродовж останніх місяців Грузія і Росія не припиняють обмінюватися різкими заявами. Москва заборонила ввезення на свою територію грузинського вина і мінеральної води «Боржомі», заявляючи про їхню низьку якість. Тбілісі висловлював невдоволення у зв’язку з ротацією російських миротворців у зоні грузинсько-осетинського та грузинсько-абхазького конфліктів.

Україна торгуватиме «із застереженнями»

Учора Кабінет Міністрів України затвердив із застереженнями угоду про технічні бар’єри в зоні вільної торгівлі між країнами-учасницями СНД. Це випливає з постанови від 31 травня, якою затверджена ця угода, підписана 20 червня 2000 року в Москві. Згідно з постановою Кабміну, Україна «не вважає себе зобов’язаною (зважати на. — Ред. ) положення», згідно з яким учасники угоди зважають на положення статуту СНД від 22 січня 1993 року. Україна також не приєдналася до положення, згідно з яким учасники угоди звертаються до Економічного суду Співдружності в разі неможливості врегулювати спірні питання шляхом переговорів. У постанові зазначається, що угоду підписали всі учасники СНД за винятком Туркменістану. Як відомо, Україна не підписувала й не ратифікувала статут СНД і є асоційованим учасником Співдружності.

Сербія перебрала статус правонаступниці

Республіка Сербія стала правонаступницею колишнього державного співтовариства Сербії та Чорногорії, повідомляє РІА «Новости». Учора парламент Сербії затвердив постанову про прийняття Республікою Сербії функцій правонаступника державного співтовариства Сербії та Чорногорії, яке перестало існувати внаслідок проголошення Чорногорією незалежності. У постанові зазначається, що Сербія є правонаступницею співтовариства СіЧ і успадковує його міжнародно-правовий статус. За постанову проголосувало 126 депутатів з 250.

Пентагон допомагатиме В’єтнаму

Міністр оборони США Дональд Рамсфельд і його в’єтнамський колега Фам Ван Тра домовилися про поглиблення програми військових обмінів між країнами. Сторони домовилися про спільну участь у програмі медичної підготовки, яку спонсує Пентагон, а також про частіші «візити на всіх рівнях», повідомив журналістам представник США. Військові обміни між В’єтнамом і США відбудуться в рамках програми Пентагона щодо Міжнародної військової освіти та підготовки. Оточення міністра оборони також підтвердило, що відносини будуть розвиватися поступово. Це дозволить Ханою уникнути невдоволення з боку сусіднього Китаю, з яким він воював 1979 року. Дипломатичні відносини США і Ханою поновилися 11 років тому, через 20 років після американсько-в’єтнамської війни. Пентагон розширює співпрацю з В’єтнамом і низкою інших держав азіатського регіону для боротьби з тероризмом, а також сподіваючись зменшити загрозу з боку Китаю, військову політику якого Вашингтон критикує за надмірну скритність.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати