Коротко / ПЛАНЕТА
Шестеро загиблих при вибуху в Тель-Авіві
Внаслідок могутнього вибуху, здійсненого в центрі ізраїльського міста Тель-Авів палестинським смертником, загинули щонайменше шість осіб, включаючи самого бомбіста. Декілька десятків потерпілих направлено в різні лікарні міста. Згідно з повідомленням телебачення Ізраїлю, стан близько 15 потерпілих оцінюється як критичний. Деякі інформаційні агенції говорять про 35 поранених. Вибух стався в пожвавленому торговельному районі міста Неве-Шаанан, поруч із автобусною станцією в день іудейського свята Пейсах, коли на станції було багато відпочиваючих. Смертник вибрав як мішень ту ж закусочну, де вже було здійснено вибух у січні цього року. Тоді постраждали 20 осіб. Згідно з повідомленням агенції Франс-прес, відповідальність за вибух взяло на себе радикальне палестинське угруповання «Ісламський джихад». Агенція «Рейтер» повідомила, що відповідальність також взяло на себе воєнізоване угруповання «Бригади мучеників Аль-Акси». Як повідомляє Бі-Бі-Сі, те, що сталося, являє собою серйозний удар по авторитету палестинського уряду, очолюваного іншим радикальним угрупованням — ХАМАС, що перемогло на парламентських виборах на початку року.
Придністровські посередники знову зберуться
Пошуку шляхів розблокування ситуації в Придністров’ї буде присвячено зустріч 19 квітня в Москві посередників (Росія, Україна, ОБСЄ) і спостерігачів (США, Євросоюз) в придністровському урегулюванні. «На жаль, через економічну блокаду в Придністров’ї не продовжується політичне урегулювання. Поки що між сторонами — Молдовою та Придністров’ям — прямого діалогу немає. Тому на зустрічі у форматі «3+2» посередників і спостерігачів постараємося виробити варіанти спільних дій і ініціатив щодо зміни ситуації на краще», — сказав учора Інтерфаксу посол із особливих доручень МЗС РФ Валерій Нестерушкін. Він зазначив, що чекає насичених і конструктивних контактів.
У Москві відбувся мітинг на захист свободи слова
Приблизно чотири тисячі осіб були присутні на мітингу проти цензури в ЗМІ та за свободу слова в Москві. У мітингу брали участь журналісти, які в різний час звільнилися з телеканалів «НТВ», «ОРТ», «ТВ6», «Ren-TV» й інших ЗМІ. Присутні на площі тримали російські прапори, а також гасла на захист свободи слова. «Нам треба знати, що відбувається в країні насправді, що відбувається в наших головах, у душах. Зараз цієї правдивої інформації немає на телебаченні», — заявила на мітингу Ольга Романова, яка раніше вела на телеканалі «Ren-TV» передачу «24 часа». У свою чергу журналіст Сергій Доренко, звільнений кілька років тому з каналу «ОРТ», зазначив, що раніше між телеканалами існувала серйозна конкуренція, якої зараз немає. «Так, це була боротьба кланів, але ви могли вибирати. Якби у вас була тисяча каналів, тисяча ЗМІ, було б краще. Зараз не залишилося жодного», — сказав С. Доренко. У свою чергу колишній генеральний директор «НТВ» Євген Кисельов вважає, що «страх перед наступом на правду виявився сильнішим за сам наступ. Зараз дуже багато людей лягли та бояться підвести голову».
Дисципліна по-киргизьки
Президент Киргизстану Курманбек Бакієв збирається відправляти у відставку чиновників у тому випадку, якщо вони критикуватимуть керівництво країни з питань, що не стосуються їхньої прямої компетенції. Кажучи про питання дисципліни у виконавчій владі, глава держави сказав, що «останнім часом чує критику на адресу керівництва й уряду з боку деяких чиновників, що не стосується їхньої прямої роботи». «Демократія — це насамперед дисципліна, відповідальність, але не анархія. Тому попереджаю всіх керівників виконавчої влади, що відтепер стосовно них буде жорсткий підхід. Або вони працюватимуть і виконуватимуть свої прямі обов’язки, або, в іншому випадку, ми зніматимемо їх із посад. Причому негайно. Нехай тоді займаються роботою в політичних партіях», — наголосив К. Бакієв.
У Польщі знайшли тисячолітню писанку
У регіональному музеї в Члухові експонується тисячолітня писанка. Унікальний експонат був знайдений кілька років тому під час розкопок на околиці Члухова. Польські археологи стверджують, що знайдена писанка є найстарішою в Польщі. Вона виконана з глини та вкрита кольоровим розписом. За оцінками вчених, писанка виготовлена в Х столітті. Є версія, що її привезли з Київської Русі, оскільки тисячу років тому в Польщі ще не існувала традиція розпису яєць.
Китай зводить статую Мао в Тибеті
Китайська влада повідомила про спорудження величезної статуї «Великого керманича» Мао Цзедуна в Тибеті. Витрати на побудову 25-тонного пам’ятника взяло на себе місто Шаошань, батьківщина Мао. Державне китайське агентство новин Синьхуа повідомило, що статую споруджують неподалік від Лхаси, столиці Тибетського автономного району. Пам’ятник заввишки сім метрів стоятиме на п’ятиметровому п’єдесталі. У свою чергу цей п’єдестал буде зміцнений, щоб не обвалився під час землетрусів. У 1950 році — через рік після приходу Мао до влади в Китаї — китайська армія вступила в Тибет. Відтоді жорстка політика Пекіна в Тибеті часто зазнає критики з боку міжнародних організацій. Китайський уряд наполягає, що регіон є невід’ємною частиною Китаю.
Випуск газети №:
№65, (2006)Рубрика
День Планети