Коротко / ПЛАНЕТА
Закон про перший найм скасують
Французька влада скасує закон про працевлаштування молоді, що викликав бурю протесту, і замінить його пакетом заходів, покликаних сприяти зниженню безробіття в молодіжному середовищі. Про це вчора заявив президент країни Жак Ширак, повідомляє Бі-Бі-Сі. Оголошення прозвучало після зустрічі президента з прем’єр-міністром Домініком де Вільпеном та іншими високопоставленими членами правлячого «Союзу за народний рух». Закон про перший найм передбачає можливість прийому на роботу молодi у віці до 26 років із дворічним випробувальним терміном. До закінчення цього періоду роботодавець має право звільняти нового працівника без пояснення причин. Уряд наполягав на тому, що цей захід дозволив би справитися з проблемою безробіття, яке особливо високе серед французької молоді. Однак самі молоді люди переконані в тому, що цей документ фактично узаконює експлуатацію їх.
Ордени для журналістів
Президент Грузії Мiхаїл Саакашвілі нагородив орденами Честі тележурналістів Ніно Георгобіані та Георгія Лагідзе, які були затримані в Мінську під час висвітлення ходу виборів президента Білорусі. Журналісти провели кілька днів у ізоляторі в Мінську, і в суді їм інкримінували статтю за хуліганство. За оцінкою М. Саакашвілі, «грузинські журналісти виявили відданість демократії, й влада Білорусі, не побажавши вислухувати про себе правду, засадила за ґрати журналістів». «Ви виявили справжню мужність. За вас уболівала вся Грузія, і влада зробила все, щоб домогтися вашого звільнення», — заявив президент Грузії на церемонії нагородження.
Україна завершує виведення миротворців iз Лівану
Учора ввечері з Лівану на Батьківщину вилетіла остання група українських миротворців. Напередодні в базовому таборі третього окремого інженерного українського батальйону зі складу тимчасових сил ООН у Лівані «Укрінжбат» у ліванському населеному пункті Ель-Хінія відбулася церемонія прощання військовослужбовців українського миротворчого контингенту з прапором ООН. Під час церемонії урочисто було спущено державний прапор України і піднято державний прапор КНР, оскільки китайські миротворці прийняли естафету від українських військовослужбовців. Третій окремий інженерний батальйон ВР України виконував миротворчу місію в складі тимчасових сил ООН у Лівані з 22 липня 2000 року. Це єдина місія в історії миротворчої діяльності України, що завершується без людських втрат. Українськими військовослужбовцями перевірено майже 550 тис. квадратних метрів місцевості, виявлено і знешкоджено 6341 вибухонебезпечний предмет. Українські миротворці побудували для місцевих мешканців різноманітні об’єкти соціальної інфраструктури, займалися ремонтом водосховищ. Українські лікарі з миротворчого підрозділу надали гуманітарну медичну допомогу понад 10 тисячам місцевих мешканцiв.
На виборах в Угорщині лідирують соціалісти
Внаслідок першого раунду загальних виборів в Угорщині правляча Партія соціалістів лідирує з мінімальною перевагою, повідомляє Бі-Бі-Сі. Це перші парламентські вибори Угорщини після вступу країни до Європейського Союзу. Остаточні підсумки виборів стануть відомі після другого раунду голосування, який пройде 23 квітня. Крім соціалістів та їхніх головних суперників, консерваторів, ще дві партії змогли подолати 5-відсотковий бар’єр, і тепер у парламенті очікуються важкі міжпартійні переговори з метою формування коаліції. За право участі в правлячій коаліції, яку очолять соціалісти або правоцентристська партія «Фідеш», будуть суперничати ліберальна Партія вільних демократів і консервативна партія «Демократичний форум». Новий уряд Угорщини має вирішити важкі проблеми, пов’язані з дефіцитом бюджету, який збільшується, зростаючим безробіттям і слабшаючою національною валютою, форинтом. Вибори до угорського парламенту проводяться одночасно за мажоритарною і пропорційною системи. Трохи менше половини з 386 депутатів однопалатного парламенту обирається за мажоритарною системою. Решта проходить за партійними списками.
Випуск газети №:
№60, (2006)Рубрика
День Планети