Коротко / ПЛАНЕТА
Україна та Росія визначаться з морськими кордонами
На початку квітня Україна й Росія обговорять питання розмежування Чорного й Азовського морів і Керченської протоки. Як повідомив учора на брифінгу керівник прес-служби МЗС України Василь Філіпчук, 5-6 квітня в Києві відбудеться 24-й раунд переговорів делегацій України та Росії з питань розмежування Чорного й Азовського морів та Керченської протоки, а також засідання підкомісії з азово-чорноморської проблематики й прикордонної співпраці підкомітету з міжнародної співпраці українсько-російської міждержавної комісії Ющенко — Путін. В. Філіпчук відзначив, що наразі триває робота з підготовки візиту міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова до України та прем’єр-міністра України Юрія Єханурова до Росії.
Сергій Іванов: не підемо з Придністров’я
Міністр оборони РФ Сергій Іванов заявив, що Росія не планує виводити свої війська з Придністров’я. «Одне із завдань, яке вирішують у Придністров’ї наші військовослужбовці, — збереження боєприпасів, що є там, які залишилися від радянських часів. Ми не хочемо, щоб ці боєприпаси потрапили незрозуміло в чиї руки», — заявив С. Іванов учора журналістам у Москві. Він повідомив, що на території невизнаної Придністровської молдавської республіки перебуває близько 1,5 тис. російських військовослужбовців, які виконують і миротворчу функцію. «Ми не зацікавлені в ескалації напруженості в регіоні», — сказав С. Іванов. Відповідаючи на запитання про те, чи можна чекати зміни планів вступу України до НАТО після парламентських виборів у цій країні, С. Іванов утримався від коментарів щодо формування уряду, але відзначив, що «вирішувати питання про вступ до НАТО повинен український народ».
Азербайджан — «транзитер» іранського газу?
Азербайджан може стати транзитною країною для поставок іранського газу в Європу, повідомив учора міністр промисловості й енергетики республіки Натік Алієв журналістам. «Іран збирається налагодити поставку газу в Грузію й далі в Україну та в Європу. Ми можемо стати транзитною країною в цьому напрямку» — сказав Н. Алієв. Він відзначив, що Азербайджан має тісні зв’язки з Іраном у енергетичній галузі та збирається розширювати їх. «Ми ведемо переговори з постачання в Азербайджан до 1 млрд. кубометрів на рік іранського газу. Найближчим часом ми чекаємо конкретних результатів. У нас існує кілька варіантів у цьому напрямку. Для нас найефективнішим варіантом є платити за газ грішми. У цих переговорах ми повинні обов’язково порушити і питання транзиту», — відзначив міністр.
Випадкове стеження
За квартирою канцлера Німеччини Ангели Меркель спостерігали протягом восьми років, передають німецькі ЗМІ з посиланням на міністерство внутрішніх справ ФРН. За словами прес-секретаря міністерства, спостереження велося з даху музею, розташованого навпроти будинку, де проживала Меркель. Представник МВС повідомив, що федеральна поліція «веде ретельне розслідування». Він відзначив, що знімки було знищено. Нинішній канцлер Німеччини Ангела Меркель не проживає в офіційній резиденції. Її апартаменти розташовані навпроти відомого музею Пергамон у Берліні, який оснащений високоефективною системою відеоспостереження. Прес-секретар організації державних музеїв Берліна Матіас Хенкель повідомила, що кут зору камери на даху музею був обмеженим, щоб квартира канцлера не попадала в кадр. Ця камера забезпечена потужною функцією збільшення масштабу зображення. Прилад відеоспостереження був розташований на даху ще вісім років тому й працює 24 години на добу. Відзняті кадри були в розпорядженні служби охорони музею.
Випуск газети №:
№51, (2006)Рубрика
День Планети