Коротко / ПЛАНЕТА
Україна заперечує звинувачення щодо в’язниць ЦРУ
У Міністерстві оборони категорично заперечують повідомлення, що в Україні, на території гарнізону «Макаров-11» Київської області, можливо, знаходилася таємна в’язниця ЦРУ для ув’язнених з Афганістану й Іраку. «На території українського гарнізону ніколи не було та немає в’язниць, особливо для ув’язнених iз Афганістану та Іраку», — повідомив керівник прес-служби Міноборони Андрій Лисенко. «Я розцінюю це повідомлення як дешевий і популістський трюк і спробу російського журналіста заробити дешевий авторитет», — сказав Лисенко. Той факт, що російський телеканал послався на інформацію голови комітету з оборони і безпеки Верховної Ради з фракції Компартії Георгія Крючкова, Лисенко ніяк не прокоментував і порадив звернутися з коментарями до самого Крючкова. Крючков учора повідомив, що в комітет поступив анонімний лист. У ньому повідомлялося, що на території України було створено спеціальне приміщення, куди з Вінниці привозили людей, які його будували. У цьому документі, за словами Крючкова, також говорилося, що на території України сідали літаки, що доставляли людей, що утримувалися в цьому приміщенні. «На моє звернення міністр оборони відповів, що це нісенітниця», — сказав Крючков. За словами депутата, керівники Служби безпеки України повідомили йому також, що за визначений період над Україною пролітали літаки в загальній кількості шість тисяч, однак посадок в Україні вони не робили. «Більше я жодних заяв не робив, і не приписуйте мені те, чого я не говорив», — сказав Крючков, коментуючи інформацію про те, що він особисто заявив про існування на території України таких в’язниць. Раніше телеканал РТР у програмі «Спеціальне розслідування», посилаючись на Крючкова повідомив, що таємна в’язниця ЦРУ, для ув’язнених iз Афганістану й Іраку, можливо, знаходилася на території українського гарнізону «Макаров-11» Київської області (військова частина 1247), повідомляє Інтерфакс-Україна.
США не мають наміру нападати на Іран
Застосування воєнної сили до Ірану важко уявити, й це питання не стоїть на порядку денному в США, сказав учора міністр закордонних справ Великої Британії Джек Стро. Британія спільно з США й іншими країнами вважає, що Іран прагне отримати ядерну технологію для виробництва атомної бомби. Тегеран заперечує ці підозри, говорячи про те, що його ядерна програма має виключно мирний характер. Криза навколо Ірану розглядається в Раді безпеки ООН, яка може ввести режим санкцій проти цієї ісламської держави. Адміністрація США говорить, що для запобігання потрапляння ядерної бомби в руки влади Ірану можуть бути розглянуті всі варіанти. На питання радіостанції Бі-Бі-Сі про те, чи є застосування воєнної сили до Ірану неможливим, Стро дав ствердну відповідь. «Жоден із американських президентів теоретично не може виключити жоден із варіантів, а на практиці, воєнна сила не стоїть на американському порядку денному», — сказав він. Стро також висловився проти того, щоб Іран порівнювали з сусіднім Іраком, відзначивши, що останній завдавав ракетних ударів по п’яти країнах, використав хімічну зброю й окупував дві держави. «Іран знаходиться не в такій ситуації», — відмітив голова МЗС Великої Британії.
Миротворці готуються голосувати
840 українських військових, які входять до складу 10 місій Організації об’єднаних націй, Організації з безпеки та співпраці в Європі й НАТО на території дев’яти країн світу, проголосують на виборах до Верховної Ради за межами України. Про це «Українським Новинам» повідомила прес-служба Міністерства оборони. За рішенням Центральної виборчої комісії в місцях розташування українських миротворців уже створені виборчі дільниці. Зокрема в Ліберії на виборчій дільниці №51 закордонного виборчого округу голосуватимуть військовослужбовці 56-го окремого вертолітного загону Збройних сил України й українські офіцери-спостерігачі Місії ООН в цій країні. На дільниці №53 зможуть проголосувати миротворці 3-го окремого інженерного батальйону ВС України Тимчасових сил ООН у Лівані. У Косово, в базовому таборі «Бреза», створена дільниця №86, на якій голосуватимуть українські миротворці українсько-польського батальйону «УкрПолбат» багатонаціональної дивізії East, українські офіцери штабу сил КФОР і Місії ООН. Офіцери українського миротворчого персоналу в Іраку, Грузії та Придністров’ї голосуватимуть на дільницях, створених при українських дипломатичних представництвах у цих країнах. Зараз у миротворчих контингентах продовжується робота з підготовки до виборів.
Випуск газети №:
№40, (2006)Рубрика
День Планети