Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / ПЛАНЕТА

15 лютого, 00:00

Шарону-молодшому дали дев’ять місяців в’язниці

Ізраїльський суд засудив Омрі Шарона — сина прем’єр-міністра Аріеля Шарона — до дев’яти місяців тюремного ув’язнення. Його судили по обвинуваченнях у корупції, пов’язаних із фінансуванням кампанії Аріеля Шарона, коли той балотувався на посаду лідера партії «Лікуд». 41-річний Омрі Шарон — перший ізраїльський політик, засуджений до тюремного ув’язнення за порушення правил фінансування виборчих кампаній. Він також повинен буде виплатити штраф у розмірі 65 тис. доларів. Представники ізраїльського суду говорять, що Омрі Шарон може залишатися на свободі до серпня цього року, щоб провести час зі своїм важкохворим батьком. 4 січня Аріель Шарон переніс інсульт, і після операції на головному мозку він знаходиться в комі.

ЄС може знову ввести санкції проти Штатів

Світова організація торгівлі по позову Європейського Союзу знову визнала «порушенням правил СОТ» діючі в США податкові пільги, що дозволяють великим експортерам, які мають підрозділи в інших країнах, виводити частку свого прибутку з- під оподаткування. Три роки тому, в рамках цієї багаторічної суперечки, СОТ дозволила Європейському Союзу впровадити щодо США найбільші санкції за всю історію міжнародної торгівлі — додаткові імпортні тарифи на чотири мільярди доларів на рік. ЄС ввів санкції лише на 300 мільйонів доларів, дію яких припинив із січня 2005 року. Рішення Світової організації торгівлі допускає поновлення цих санкцій, якщо протягом трьох місяців Конгрес США не внесе відповідні зміни в американське податкове законодавство — більш жорсткі, ніж це було досі.

Ліван відзначає річницю загибелі Харірі

У Лівані відзначають першу річницю від дня вбивства колишнього прем’єр-міністра та лідера опозиції Рафіка Харірі, повідомляє Бі-Бі-Сі. Це вбивство перевернуло все політичне життя країни. У день річниці на знак трауру було закрито всі установи, школи, магазини. Біля мечеті аль-Аміна, де поховано колишнього лідера опозиції, відбувся траурний мітинг. Масові демонстрації після вбивства Харірі 14 лютого 2005 року привели до виведення сірійських військ із Лівану, які майже 30 років були там. Саад Харірі, син колишнього прем’єр-міністра, в день річниці вбивства батька заявив, що боротьба за свободу та демократію в його країні продовжується. Комісія ООН, що розслідує обставини вбивства Харірі, вважає, що до нього причетні сірійські офіційні особи. Дамаск категорично це заперечує.

Вашингтон — за чесні вибори в Білорусі

У Конгресі США вчора розпочався розгляд резолюції з вимогою до уряду Білорусі забезпечити «свободу та чесність» майбутніх президентських виборів. У проекті резолюції висловлюється також підтримка «зусиллям народу Республіки Білорусь зі встановлення повної демократії, верховенства закону й поваги прав людини», передає РІА «Новости». У понеділок держдепартамент США повідомив, що адміністрація Джорджа Буша також стурбована тим, як влада Білорусі проводить підготовку до майбутніх президентських виборів, які відбудуться 19 березня. «США, як і раніше, стурбовані діями білоруського уряду напередодні виборів, пригніченням громадянського суспільства й відсутністю серйозного розслідування випадків зникнення (людей)», — говориться у повідомленні прес-служби держдепартаменту.

Грецьке МЗС довірили жінці

Мер Афін Дора Бакоянні призначена міністром закордонних справ Греції. Вона стала першою в історії Греції жінкою, яка очолила зовнішньополітичне відомство країни. До цього була першою в історії жінкою, обраною градоначальницею грецької столиці. Два місяці тому Дора отримала престижну міжнародну нагороду «Мер року», зокрема за проведення літніх Олімпійських ігор в Афінах у 2004 році. Дора Бакоянні — дочка колишнього прем’єра Греції Константіноса Міцотакіса й одна із провідних фігур у правлячій центристській партії «Нова демократія». Протягом політичної кар’єри Бакоянні неодноразово доводилося відчувати важкі удари долі. Її чоловік, бізнесмен Павлос Бакоянніс, загинув від рук лівацького терористичного угрупування «17 листопада». Вже коли Дора Бакоянні була мером Афін, на неї здійснила замах психічнохвора людина, й вона тоді лише чудом не постраждала.

Хусейн заявив про голодовку

Учора на суді в Багдаді колишній іракський президент Саддам Хусейн оголосив про свою голодовку. Саддам Хусейн і шеф його розвідки Ібрагім Барзан, а також іще двоє обвинувачуваних заявили, що голодують на знак протесту проти призначення главою суду над ними Рауфа Абдель-Рахмана. Колишній президент Іраку заявив, що не їв уже три дні. Водночас один із суддів на процесі сказав, що слова обвинувачених про голодовку — брехня. Вчорашнє засідання, як і попередні, проходило без адвокатів підсудних. Вони відмовляються бути присутніми на засіданнях, вимагаючи заміни голови суду й забезпечення власної безпеки. З моменту відкриття процесу восени минулого року були вбиті адвокати Саддама. Наступне засідання суду відбудеться 28 лютого. Саддам Хусейн і ще семеро колишніх іракських політиків звинувачуються у вбивстві цивільного населення — в основному шиїтів — у місті Дуджаїль. В обвинуваченні говориться, що вбивство 148 осіб були здійснене після спроби замаху на життя Саддама Хусейна. Якщо Хусейна буде визнано винним в організації цієї розправи, то він може бути засуджений до смертної страти.

Дрес-код грузинського парламенту

Згідно з новим регламентом парламенту Грузії, з 14 лютого депутатам, співробітникам апарату вищого законодавчого органу країни та журналістам забороняється з’являтися в приміщенні парламенту в неофіційному одягу. Відповідні вказівки вже дані мандатній службі та співробітникам охорони парламенту. Зокрема, в будівлю не допускатимуть депутатів, співробітників парламенту й журналісти, які одягнуті в міні-спідниці, джинси та спортивний одяг, передає агентство Новини-Грузія. Водночас, спірним залишається питання про необхідність одягати разом із чоловічим костюмом краватку. Кілька депутатів також наполягають на суворому визначенні довжини сукні, в якій жінкам-депутатам, співробітницям апарату й ЗМІ можна перебувати в приміщенні парламенту. У перший день весняної сесії парламенту Грузії, яка відкрилася вчора, в парламенті не виявилося жодного депутата, стиль одягу якого не відповідав би встановленим новим нормам, і всі народні обранці були допущені на пленарне засідання.

14 мільярдів для святого Валентина

За даними фахівців, на подарунки до Дня святого Валентина, що відмічався вчора, американці витратили 13,7 мільярда доларів, повідомило РІА «Новости» представник Національної федерації роздрібної торгівлі США Кетті Гранніс. «Згідно з прогнозами Федерації, заснованими на дослідженні громадської думки, середньостатистичний американець витратив на подарунки коханим 100 доларів», — сказала вона. За словами Кетті Гранніс, чоловіки витрачали приблизно вдвічі більше, аніж жінки. Так, середньостатистичний американець мав намір витратити на подарунки 136 доларів, а американка — 69. При цьому половина опитаних подарували своїм коханим лише квіти. Приблизно кожен п’ятий американець подарував своїй коханій ювелірні прикраси. Найпопулярнішими подарунками до Дня всіх закоханих залишилися листівки — 62% американців подарували вчора принаймні одну.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати