Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

09 лютого, 00:00

Оптимістичний прогноз Качинського

Президент Польщі Лех Качинський висловив надію, що Україна вступить до НАТО вже у 2008 році. За його словами, Польща дуже зацікавлена в розширенні НАТО на схід, щоб посилити вплив Заходу в Україні. Для цього, на думку польського президента, східного сусіда треба запросити й до Євросоюзу. Цими днями у Києві проходить Міжнародний тиждень Північно-Атлантичного альянсу. Напередодні міністр оборони Німеччини Франц-Йозеф Юнг висловив готовність підтримати реформування української армії. Раніше генсек НАТО та представники українського МЗС відзначили, що офіційне запрошення стати членом Альянсу Київ може отримати у 2008 році.

Українці стали жертвами пожежі в Чехії

Троє українців загинули через пожежу в гуртожитку у Мохові (Чехія), повідомила прес-служба Міністерства іноземних справ України. У вівторок в одноповерховому гуртожитку, де жили 30 громадян України — працівників фірми «Чеська Фарма», сталася пожежа, внаслідок якої будинок повністю згорів. Під час пожежі в будинку перебували шестеро робітників, які відпочивали після нічної зміни. Трьом із них вдалося врятуватися, троє інших — двоє жінок та чоловік — загинули. На місці випадку, причини якого з’ясовуються, працює чеська поліція. Справа перебуває під контролем МЗС та посольства України в Чехії.

Єврокомісія — за трудову міграцію

Європейська комісія закликає західноєвропейські країни відкрити свої ринки праці для нових східноєвропейських членів ЄС. У доповіді, представленій учора, йдеться про те, що потоки робочої сили між старими і новими членами Євросоюзу дуже обмежені. На думку експертів Єврокомісії, зняття обмежень не спричинить великого напливу робітників, оскільки «рівень мобільності перебуває на не настільки високому рівні, аби вразити ринок праці ЄС в цілому». Як позитивні наводяться приклади Великої Британії, Ірландії та Швеції. На Альбіоні майже 300 тисяч східноєвропейців отримали трудові дозволи, — це навіть у кілька разів більше, ніж сподівався уряд. В Ірландії працівники зі сходу Європи становлять 5% загальної робочої сили. Очікується, що вже 1 травня знімуть обмеження Іспанія та Фінляндія. Натомість Німеччина і Австрія дали чітко зрозуміти, що їхні двері поки що залишатимуться щільно зачиненими. Остаточно обмеження для робочої міграції мають зняти до 2011 року, оскільки вільне пересування осіб є одним із засадничих положень ЄС.

Із Білорусі висилатимуть за новими правилами

Уряд Білорусі затвердив положення про порядок висилки з республіки іноземних громадян та осіб без громадянства. Згідно з документом, іноземця «може бути вислано з Білорусі в інтересах національної безпеки, громадського порядку, захисту моральності, здоров’я населення, прав та свобод громадян республіки». Рішення про висилку прийматиметься органами внутрішніх справ Білорусі. При цьому до прийняття рішення іноземцю направляється повідомлення. Документом також визначено порядок висилки іноземців у примусовій та добровільній формі, а також строки виїзду з Білорусі. Як відзначається, витрати, пов’язані з висилкою, проводитимуться за рахунок іноземця або за рахунок юридичної або фізичної особи, яка клопоталася про його в’їзд до Білорусі. Увечері 7 лютого в ефірі білоруського державного телебачення було показано документальний фільм «Агент 590», в якому стверджується, що спецслужби Польщі активізували розвідувальну та підривну діяльність на території Білорусі, де в березні повинні відбутися чергові президентські вибори.

Грузинська опозиціонерка розповіла про свої пріоритети

Лідер «Руху Саломе Зурабішвілі», колишній міністр закордонних справ Грузії Саломе Зурабішвілі на прес-конференції розповіла про цілі сформованої нею партії. За її словами, створення партії зумовлене бажанням брати участь у місцевих виборах. Саломе Зурабішвілі заявила, що головне для Грузії — добитися політичної свободи, стійкої демократизації, соціального оздоровлення країни, економічного пожвавлення та урегулювання конфліктів. Кажучи про зовнішню політику, Саломе Зурабішвілі зазначила, що має існувати «шлях співпраці з сусідньою Росією, дружньою Америкою та Європою». «Цей трикутник повинен бути відновлений, і в центрі цього трикутника повинна опинитися по-справжньому незалежна Грузія», — заявила Саломе Зурабішвілі.

СОТ захищає генетично модифіковані продукти

Європейський Союз незаконно припинив ввезення генетично модифікованих організмів (ГМО) зі Сполучених Штатів, стверджує Світова організація торгівлі. Відповідну скаргу СОТ отримала у травні 2003 року від США, Канади та Аргентини, представники яких заявили, що в основі мораторію ЄС на ввезення трансгенних продуктів, що діяв з 1998 по 2004 роки, лежав протекціонізм, а не наукові факти. Євросоюз, зі свого боку, стверджував, що заборона була необхідна для зібрання додаткової інформації, яка дала б можливість внести зміни до правил імпорту ГМО. У своєму попередньому рішенні Світова організація торгівлі стверджує, що європейський мораторій фактично являв собою заборону, яка порушувала правила міжнародної торгівлі. Остаточне рішення СОТ з цього питання очікується ближче до кінця року. Сам мораторій було скасовано два роки тому, і європейські ринки відкрилися для генетично модифікованих видів кукурудзи, яка вирощується в основному в Сполучених Штатах.

Мубарак покарає винних у загибелі порома

Президент Єгипту Хосні Мубарак заявив, що всіх, хто винен у загибелі людей із порома «Салам-98», буде покарано по всій суворості закону. Напередодні Мубарак провів нараду з прем’єром Ахмедом Назіфом і кількома міністрами, на якій були обговорені всі обставини корабельної аварії, хід розслідування та пошуково-рятувальні роботи в Червоному морі, надання допомоги потерпілим і родичам жертв. Глава держави віддав розпорядження якнайшвидше провести розслідування катастрофи й закликав уряд засвоїти уроки з трагедії, щоб не допустити її повторення в майбутньому. Зокрема, буде переглянуто всі законодавчі акти та нормативи морського судноплавства з погляду безпеки. Керівництво Єгипту було повідомлене про випадок лише через сім годин після того, як пором затонув. Прес-секретар кабінету міністрів Магді Раді заявив на брифінгу, що число тих, хто врятувався з порома залишається незмінним — 388 пасажирів і членів екіпажу. Пором «Салам-98», що здійснював рейс із саудівського порту Дуба до єгипетського міста Сафагу, затонув у Червоному морі в ніч на 3 лютого в 92 кілометрах від узбережжя. На його борту перебувало 1406 пасажирів і членів екіпажу. Причиною корабельної аварії стала пожежа в трюмі. Через надлишок води, що застосовувалася для гасіння вогню, судно накренилося й затонуло.

Велику китайську стіну захистили... стіною

Влада Китаю для захисту Великої стіни від любителів малювати на стінах побудували ще одну стіну, повідомляють китайські ЗМІ. На ділянці Великої китайської стіни Цзюйюнгуань, розташованій у містечку Бадалін, спорудили стіну 80 метрів у довжину та 7,5 у висоту із 9999 мармурових цеглин. Бажаючі залишити напис на «новій» Великій стіні повинні будуть заплатити 999 юанів (124 долари). Ділянка Великої стіни Цзюйюнгуань є однією з тих, яку найбільше відвідують туристи. За рік сюди приїжджають до чотирьох мільйонів відвідувачів, передає РІА «Новости».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати