Коротко / ПЛАНЕТА
Туркменбаші винищує пенсіонерів?
За інформацією російської преси, пенсіонерам Туркменістану перестали виплачувати пенсії. Служби соціального забезпечення спершу пояснювали затримку необхідністю перерахунку тарифів, але пізніше з’ясувалося, що президент Сапармурат Ніязов підписав новий закон, згідно з яким повністю припинена виплата пенсій інвалідам, колишнім колгоспникам й іншим категоріям літніх людей. Цей документ також зобов’язує «утримати з лишком виплачені суми», тобто старі зобов’язані повернути державі гроші, виплачені їм за останні два роки. Закон суворо каратиме чиновників «за надання недостовірних відомостей про призначення та виплату пенсій». Населення Туркменістану в паніці, повідомляє сайт опозиції. У понеділок центральне туркменське телебачення транслювало виступ міністра соціального забезпечення. За його словами, в результаті реформи понад 100 тисяч пенсіонерів відтепер узагалі не отримуватимуть від держави жодної копійки. Понад 200 тисяч пенсіонерів втратять більшу частину своїх пенсій. Інвалідам допомоги також не виплачуватимуть. Розміри пенсій у Туркменістані раніше становили від 10 до 90 доларів США. Згідно з новим законом, право на державну пенсію мають тільки жінки, які пропрацювали в республіці не менше 20 років, і чоловіки, які проробили там не менше 25 років. «Німецька хвиля» днями повідомила, що «морги в туркменських містах переповнені тілами літніх людей, що померли від інфарктів». Джерело в міністерстві охорони здоров’я повідомило, що карети швидкої допомоги продовжують чергувати біля приміщень відділів соціального забезпечення там, де це можливо, оскільки часті випадки інфарктів й інших серйозних порушень здоров’я серед таких немолодих людей та інвалідів, які намагаються протестувати і добитися виплати грошей від чиновників.
Вирок у «справі Євдокимова»
Зональний районний суд Алтайського краю засудив учора водія Олега Щербинського до чотирьох років позбавлення волі за порушення правил дорожнього руху, яке призвело до загибелі губернатора Алтайського краю Михайла Євдокимова. При призначенні покарання суд врахував те, що обвинувачений раніше не був судимий, його характеризують позитивно й у нього є неповнолітня дитина. Аварія, в якій загинув Євдокимов, а також його водій і охоронець, сталася на трасі Бійськ — Барнаул 7 серпня 2005 року. Губернаторський «Мерседес» після зіткнення з «Тойотою», що їхала в попутному напрямку, вилетів із траси і врізався в дерево. Дружина Євдокимова, яка сиділа поряд із чоловіком, отримала важкі травми, але залишилася живою. У ході розслідування відділ генпрокуратури РФ у Сибірському округу встановив, що водій «Тойоти» Олег Щербинський не поступився дорогою машині алтайського губернатора, яка була обладнана проблисковим маячком й мала пріоритет на дорозі. Підсудний винним себе не визнав. О. Щербинський стверджує, що машина губернатора рухалася зі значним перевищенням швидкості, і саме тому він не встиг здійснити жодних дій, щоб уникнути зіткнення. Адвокати Щербинського заявили, що оскаржуватимуть вирок у вищій судовій інстанції.
Прем’єр Данії вибачився за карикатури
Прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен приніс вибачення у зв’язку зі скандалом, спричиненим публікацією однієї з датських газет серії карикатур на пророка Магомета. Згодом їх передрукували газети кількох європейських країн, і вони викликали обурення в мусульманському світі. В інтерв’ю міжарабському телеканалу «Аль-Арабія» датський прем’єр також закликав не допустити ескалації у відносинах між західними та мусульманськими країнами. Тим часом учасники маніфестації протесту, що відбулася в Джакарті, зірвали прапор із посольства Данії та спалили його. На Західному березі Йордану озброєні невідомі захопили громадянина Німеччини, прийнявши його за данця. Заручника відпустили після того, як викрадачі пересвідчилися в своїй помилці. Раніше два палестинські радикальні угруповання виступили з погрозами на адресу данців, норвежців і французів, які проживають на палестинських територіях. Демонстрація протесту відбулася перед представництвом Європейського Союзу в Газі, на дверях якого її учасники написали фарбою: «Зачинено до нового розпорядження». Публікацію карикатур засудили багато мусульманських державних діячів, у тому числі президент Єгипту Хосні Мубарак і президент Афганістану Хамід Карзай.
Випуск газети №:
№16, (2006)Рубрика
День Планети