Коротко / ПЛАНЕТА
Прем’єр закликає «вісімку» до співпраці
Глава українського уряду Юлія Тимошенко закликала країни «Великої вісімки» активізувати економічну співпрацю з Україною, зокрема, у сфері будівництва, транзиту, енергетики, сільського господарства, зв’язку, авіабудівництва та кордонів. Про це Ю. Тимошенко заявила вчора на зустрічі з послами країни «Великої вісімки». «Настав час розвивати серйозні економічні проекти, які й втілюватимуть нашу єдність», — сказала прем’єр. Вона підкреслила, що для цього уряд розпочинає співпрацю з найбільшими компаніями країн «Великої вісімки». Тимошенко заявила, що уряд на нинішньому етапі «глибоко працює в напрямку створення енергетичної незалежності України».
Дискусія з комісаром
Представник України при Євросоюзі Роман Шпек висловлює незадоволення заявою комісара ЄС iз питань зовнішньої політики Беніти Ферреро-Вальднер про те, що Київ може зіткнутися з відмовою, якщо подасть заявку на членство до того, як український уряд проведе необхідні реформи, і держава досягне європейських стандартів. У інтерв’ю українській службі Бі-Бі-Сі Р. Шпек відзначив, що право України на надання заявки визнане в базових документах ЄС. Він також підкреслив, що жодна з нових країн-членів ЄС на час представлення заявки на членство повністю не відповідала критеріям Євросоюзу, однак саме перспектива членства стимулювала процеси перетворень у багатьох iз цих держав. Прикладом заохочення реформ Р. Шпек назвав Румунію та Болгарію, з якими, незважаючи на їхні внутрішні проблеми, розпочато процес набуття членства.
Ухвалено «дорожні карти» Росія — ЄС
Учасники саміту Росія — ЄС затвердили «дорожні карти» у чотирьох сферах співпраці: спільному економічному просторі, загальному просторі свободи, безпеки та правосуддя, загальному просторі зовнішньої безпеки, загальному просторі науки та освіти. Росія та Євросоюз домовилися, що спільний економічний простір матиме широке охоплення, включаючи такі сфери, як телекомунікації, транспорт і енергетику, космос і охорону довкілля. Друга «карта» спрямована на «протидію спільній загрозі з боку оргзлочинності й тероризму». Росія та ЄС згодні з тим, що цю співпрацю «має відображати необхідний баланс між безпекою, з одного боку, і правосуддям і свободою — з другого». У рамках третьої «дорожньої карти» Москва і Брюссель «прагнутимуть запобігти діям, що сприяють розпалюванню сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії та пов’язаної з ними нетерпимості».
Священиків засудили через радіо
Суд у Римі умовно засудив двох керівників «Радіо Ватикану» до десяти днів ув’язнення. Кардинал Роберто Туччі, який відповідає за роботу радіостанції, та священик Паскуаль Бартоломео, який безпосередньо керує «Радіо Ватикану», також засуджені до штрафу та компенсації судових витрат. Суд постановив, що електромагнітні випромінювання від потужних передавачів радіостанції, розташованих у північному передмісті Рима, завдають непоправної шкоди здоров’ю жителів найближчих будинків і негативно впливають на роботу їхньої побутової техніки. На думку представників «Радіо Ватикану», норми, прийняті в Італії, надто жорсткі навіть порівняно з іншими промислово розвиненими країнами, і залежність онкологічних захворювань від випромінювання антен науково не доведена.
Випуск газети №:
№81, (2005)Рубрика
День Планети