Коротко / ПЛАНЕТА
Благословення від Папи
Спеціальний представник Президента України, державний секретар Олександр Зінченко взяв участь у церемонії інавгурації Папи Римського Бенедикта XVI і під час короткої розмови передав понтифіку привітання і найкращі побажання від Віктора Ющенка. Як повідомляє прес-служба секретаріату Президента, у свою чергу Папа передав благословення главі держави й українському народу. О. Зінченко також зустрівся з президентом Польщі Олександром Квасневським, федеральним канцлером ФРН Герхардом Шредером, президентом Мальти Едвардом Фенек-Адамі, головою Ради Федерації РФ Сергієм Мироновим, главами делегацій США, Сербії та Марокко.
Грузія наближається до НАТО
НАТО найближчим часом розгляне питання про початок інтенсивного діалогу з Грузією з питань інтеграції країни до Альянсу. Про це повідомив спецпредставник Генсека НАТО у країнах Південного Кавказу й Центральній Азії Роберт Сіммонс, який прибув до Тбілісі. За його словами, президент Грузії звернувся до НАТО з проханням «розпочати інтенсивний діалог» із питань інтеграції країни до Альянсу. У розмові з журналістами Роберт Сіммонс сказав, що «це питання стане однією з головних тем травневого засідання у Брюсселі Ради міністрів оборони країн-членів НАТО». Сіммонс зазначив, що початок діалогу «залежить від кроків Грузії щодо реалізації програм співробітництва з НАТО».
Трагедія на японській залізниці
Не менше 50-ти осіб загинули і кількасот отримали поранення внаслідок найжахливішої залізничної катастрофи в Японії за останні 40 років. У понеділок близько 9.20 ранку за місцевим часом пасажирський поїзд зійшов із рейок біля містечка Амагасакі під Осакою. У ньому було близько 600 людей, у тому числі школярі. Перший вагон розколовся навпіл, врізавшись у багатоквартирний будинок. Крім того, потяг зіткнувся з автомобілем, що стояв на залізничному переїзді. Повідомляється про те, що травми отримали й пішоходи. Учора висувалося багато версій трагедії. Деякі з тих, хто врятувався, казали, що поїзд, схоже, надто розігнався, і в якийсь момент його почало трясти. За словами представників залізничної компанії West Japan Railway (WJR), якій належить поїзд, перед катастрофою потяг проскочив лінію зупинки на кінцевій станції. Залізниці Японії, які щодня перевозять майже 60 мільйонів чоловік, вважають одними з найбезпечніших серед подібних систем у світі.
Сирійські війська залишили Ліван
Майже 30-літню сирійську військову присутність у Лівані завершено. Сирійські війська залишили країну, їхні гарнізони вже займають частини ліванської армії. Як відомо, після вбивства колишнього прем’єр міністр Лівану Рафіка Харірі Сирія погодилася на виведення своїх військ із Лівану під тиском світової спільноти й ліванської опозиції. Цього вимагає прийнята наприкінці 2004 року з ініціативи Сполучених Штатів і Франції резолюція 1559 Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй.
Війна проти дітей
«Секретна армія» дівчат, багатьом з яких ледь виповнилося вісім років, змушена по-рабськи працювати для різних озброєних груп у «гарячих» точках світу, заявляє благодійна організація Save The Children («Врятуйте дітей»). Згідно з доповіддю, сьогодні в лавах цієї «армії» понад 120 тисяч дівчаток і молодих жінок, повідомляє Бі- Бі-Сі. Представники організації кажуть, що часто дівчат примушують брати в руки зброю або виконувати роль сексуальних рабинь. Save The Children звернулася до світових лідерів iз закликом робити більше для того, щоб покласти край «дитячій війні». Дані, оприлюднені організацією, свідчать про те, що лише в Уганді озброєні бунтівники «Армії опору господа» захопили близько 6500 дівчат. У Демократичній Республіці Конго 12 тисяч дівчаток були змушенi стати членами озброєних угруповань. У конфлікті в Шрі-Ланці беруть участь 21500 дівчаток (близько 43% усіх дітей, що воюють).
Фішер відповів за «візовий скандал»
Міністр закордонних справ ФРН Йошка Фішер звинуватив опозиційний Християнсько-демократичний союз у використанні «візового скандалу» в суто внутрішньополітичних цілях, зокрема, для «чорніння» правлячої «червоно-зеленої» коаліції. Зауважимо, опозиція звинувачує міністра в тому, що ліберальна політика уряду ФРН відкрила двері нелегальним мігрантам зі Східної Європи, насамперед — з України. Виступаючи в бундестагу перед парламентською комісією з розслідування обставин надання спрощеного візового режиму громадянам держав Східної Європи, глава німецької дипломатії взяв на себе «всю політичну відповідальність за допущені МЗС помилки», зазначивши, що не має наміру йти у відставку. Фішер звинуватив опозицію в «роздмухуванні скандалу» та «криміналізації» громадян України. Керівник німецького МЗС зазначив, що подібна пропаганда вже призвела до того, що в очах німців українці перетворилися на народ чорноробів, які бажають за будь-яку ціну потрапити на німецький ринок, повідомляє «Німецька хвиля».
Випуск газети №:
№74, (2005)Рубрика
День Планети