Коротко / ПЛАНЕТА
В України з’явився свій портал
Учора в Міністерстві закордонних справ презентували інформаційний портал про Україну Ukraine Info. За словами голови прес-служби МЗС Маркіяна Лубківського, головне завдання цього порталу — позиціонування України як країни з широкими можливостями. На порталі буде розміщено інформацію про всі посольства й дипломатичні представництва України за кордоном, матеріали про відносини України з іншими країнами, діяльність на міжнародній арені, економічне співробітництво, а також розділ туризму. Як зазначив виконуючий обов’язки міністра закордонних справ України Костянтин Грищенко, представникам МЗС хотілося, щоб усі бажаючі могли постійно отримувати необхідну інформацію про Україну, оскільки все те, про що люди дізнаються з преси й телебачення, має «фрагментарний характер». Зараз на порталі розміщено інформацію українською, російською, німецькою й англійською мовами. Планується, що в майбутньому інформацію перекладуть також арабською, іспанською та французькою мовами. «Чим більше знатимуть про Україну, тим краще», — наголосив Костянтин Грищенко, зазначивши, що «МЗС України має працювати над тим, щоб з України йшла тільки позитивна інформація», передає Інтерфакс.
Рейтинг Путіна падає
За опитуваннями громадської думки, рейтинг президента Росії Володимира Путіна досяг найнижчого показника. Експерти пов’язують це з планами Кремля скасувати пільги для пенсіонерів і інвалідів, що викликали масові протести в російських містах, пише британська газета The Guardian. Так, якби президентські вибори відбулися наступної неділі, за Путіна проголосували б 42% виборців, показало опитування фонду «Общественное мнение», опубліковане вчора. Це найнижчий показник із моменту вступу Путіна на посаду 2000 року, коли його рейтинг становив 45%. Спостерігається різке зниження цього показника порівняно з піком у 65% під час його переобрання в березні. Тільки 24% з 1500 респондентів, які представляють усю територію РФ, сказали, що довіряють президенту, тоді як ще на початку минулого року йому довіряли 41% населення. Рейтинг опустився так низько після кількох місяців політичного неспокою, викликаного рішенням Кремля замінити соціальні пільги грошовими виплатами.
У Непалі — надзвичайний стан
Король Непалу Г’янендра Бір Бікрам Шах Дев відправив учора у відставку весь уряд країни на чолі з прем’єр-міністром Шером Бахадуром Деубою. Король також оголосив, що бере у свої руки всю повноту виконавчої влади в країні на найближчі три роки. Крім того, Г’янендра ввів у країні надзвичайний стан. «Я ухвалив рішення розпустити уряд у зв’язку з тим, що йому не вдалося вжити необхідних заходів для того, щоб провести до квітня загальні вибори, забезпечити демократію й суверенітет народу, безпеку життя і власності», — заявив король, виступаючи зi зверненням до народу по державному радіо й телебаченню. Невдовзі після цієї заяви зв’язок зі столицею королівства Катманду припинився, повідомляє Бі-Бі-Сі. У столиці Непалу Катманду підрозділи сил безпеки посилено охороняють будівлі адміністративних установ. Оточені резиденції кількох впливових політичних діячів. За деякими даними, членів колишнього кабінету міністрів, а також інших політичних діячiв посадили під домашній арешт. На думку аналітиків, відставка сталася після того, як стало ясно, що Деуба не спроможний налагодити контакти з лідерами Компартії Непалу (маоїстської) для поновлення мирних переговорів, зупинених 2003 року. Непальські маоїсти, які претендують на провідну політичну роль, становлять зараз реальну загрозу конституційній монархії в цьому невеликому гімалайському королівстві.
Випуск газети №:
№17, (2005)Рубрика
День Планети