Перейти до основного вмісту

Коротко / Планета

23 листопада, 00:00

Військова рада Єгипту закликає опозицію до діалогу

Вища військова рада Єгипту, яка управляє країною після відставки Хосні Мубарака, закликала всі політичні сили до діалогу. «Вища військова рада закликає всі політичні сили до діалогу, щоб виявити причини нинішньої кризи, знайти рішення для виходу з неї та встановити стабільність у країні», — говориться в офіційній заяві. Незважаючи на масові протести, військовий лідер Єгипту Хусейн Тантаві відмовлятися від влади не збирається. Рада також поки не приймає відставку уряду прем’єр-міністра Ісама Шарафа, хоча раніше ЗМІ повідомляли зовсім про інше. За даними ЗМІ, очолити новий уряд національного порятунку може колишній глава МАГАТЕ й один із найавторитетніших політиків Єгипту Мухаммед аль-Барадеї. Тим часом на єгипетській площі Тахрір уже п’ятий день підряд вирують революційні настрої. Понад 20 тис. чоловік, серед яких немало і тих, хто в січні боровся тут за відставку Хосні Мубарака, вимагають швидкого переходу влади до цивільних політиків.

Нові санкції проти Iрану

США, Великобританія і Канада вводять додаткові санкції стосовно Ірану, який продовжує розробку своєї ядерної програми. Держсекретар США Гілларі Клінтон назвала ці заходи «ескалацією тиску» на Тегеран. Великобританія оголосила про розрив усіх угод з іранськими банками, а Канада заборонила компаніям нафтового і газового сектора експорт своєї продукції та технологій до Ірану. В останній доповіді ООН сказано, що експерти МАГАТЕ отримали безсумнівні докази того, що Іран намагається створити ядерну зброю, проте Тегеран це категорично заперечує. Іранська влада наполягає, що ядерна програма країни має виключно мирні цілі. У доповіді йдеться про те, що Тегеран провів випробування, що «стосуються розробки ядерного пристрою», проте цей документ не надійшов на розгляд Ради Безпеки ООН через протидію Росії та Китаю. За словами Гілларі Клінтон, чергові санкції будуть спрямовані на хімічну промисловість Ірану, а також нафтовий і газовий сектор. Виступаючи на конференції держдепартаменту, вона також повідомила, що найближчими днями США очікують введення додаткових санкцій проти Тегерана також від інших країн.

Євросоюз: успіх саміту залежатиме від розв’язання справи Тимошенко

Учора на спільній прес-конференції із Президентом України Віктором Януковичем у Києві президент Литви Далі Грібаускайте заявила, що Європа була шокована тими рішеннями, які було ухвалено під час судового процесу над лідером опозиції Юлією Тимошенко. «У Європі переважав погляд, що Тимошенко та її колеги стали жертвами процесу політичної нейтралізації», — сказала глава Литовської держави. При цьому вона зауважила, що зараз говорить від імені ЄС: «Це і є тією промовою й новиною, яку мене просили й уповноважували донести до вас від імені Європейського Союзу». Пані Грібаускайте підкреслила: Європа вважає, що Україна ще не знайшла розв’язання політичних проблем, особливо щодо прийняття поправок до Кримінального кодексу. Тому Європа просить Україну забезпечити справедливий розгляд апеляційних позовів щодо справи Ю. Тимошенко, сказала вона. «І через те успіх і проведення самого саміту, запланованого на грудень, залежатиме від того, як Україна зможе показати свою спроможність надалі жити в самому дусі асоціації», — наголосила Грібаускайте. Зі свого боку, глава Української держави зазначив, що на сьогоднішній день в Угоді про асоціацію з ЄС залишається неузгодженим лише пункт про надання Україні перспективи членства. Янукович також заявив, що екс-прем’єр-міністрові Юлії Тимошенко найближчими днями буде надано необхідну медичну допомогу в київських лікарнях.

У Тунісі назвали імена президента, прем’єра та спікера

Три основні партії Тунісу, які набрали найбільшу кількість голосів на виборах, розподілили ключові пости в коаліційному уряді країни. Посаду прем’єр-міністра обійняв Хамаді Джебалі, що представляє ісламістську Партію відродження. Монсефу Марзукі (партія «Конгрес за демократію») дісталося президентське крісло, а спікером нового парламенту став Мустафа Бен Джафар із партії «Народна петиція». Партія відродження набрала найбільшу кількість голосів на перших демократичних виборах у Тунісі, що пройшли минулого місяця. Це перші вибори з моменту вигнання президента Зіна аль-Абідіна бен Алі, що правив країною впродовж 23 років. Депутатам необхідно прийняти нову конституцію країни. Нагадаємо, скинення Бен Алі стало поштовхом хвилі масових акцій протесту по всьому Близькому Сході, яку назвали «арабською весною». Всі три кандидати на ключові пости були давніми політичними супротивниками вигнаного президента Бен Алі.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати