Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

11 листопада, 00:00

Угода про асоціацію з ЄС — не раніше 2008 року

Угоду про асоційоване членство Європейський Союз може підписати з Україною не раніше 2008 року за умови проведення реформ та курсу країни на євроінтеграцію. Таку думку висловила в інтерв’ю проекту «ПроЄвропа» представник директорату зовнішніх відносин генерального секретаріату Ради Євросоюзу, відповідальна за відносини з Україною, Софія Морейра де Соуза. За її словами, Україна потребуватиме багато часу на проведення реформ. «На сьогодні маємо трирічний план дій (Україна-ЄС), який поки що не підписано. Якщо він почне реалізуватися на початку наступного року, то діятиме до 2008 року. Ретельне виконання плану приведе до нового рівня співробітництва — укладання «покращеного» договору про співробітництво, яким може стати угода про асоційоване членство, котра в перспективі може привести до вступу в Євросоюз», — зазначає Софія Морейра де Соуза. «Навіть якщо це буде договір про асоційоване членство, він не може бути підписаний раніше 2008 року, поки не буде реалізований план дій», — вважає вона.

Жителі Беслана вимагають правди

У Владикавказі вчора відбувся мітинг жителів Беслана, які втратили своїх рідних внаслідок теракту 1-3 вересня. Учасники мітингу звертають увагу правоохоронних органів на те, що досі не названо точну кількість загиблих у бесланській школі, точну кількість терористів, які захопили школу, невідомо багато обставин теракту. Бесланці вимагають більшої оперативності та відкритості в розслідуванні теракту в середній школі № 1, а також проведення міжнародного розслідування цієї трагедії. Як повідомив агентству представник правоохоронних органів Північної Осетії, учасники акції поводяться коректно і громадський порядок не порушували, повідомив Інтерфакс.

Росія скасувала реєстрацію

Держдума вчора ратифікувала російсько-український протокол, що частково скасовує реєстрацію громадян Росії й України, які тимчасово перебувають на території іншої держави. За ратифікацію проголосували 430 депутатів, проти і тих, хто утримався, не було. Документ передбачає звільнення на взаємних засадах від реєстрації за місцем перебування громадян Росії й України, що тимчасово перебувають на території іншої держави, якщо термін такого перебування не перевищує 90 днів з моменту в’їзду. Представляючи цей документ, перший заступник голови МЗС РФ Валерій Лощинін повідомив, що в Україні вже діють правила стосовно російських громадян, які можуть перебувати 90 днів без реєстрації. В. Лощинін також зазначив, що тривають консультації з українською стороною про скорочення з 17 до 5 документів, необхідних для перетину кордону громадянами двох країн.

Генпрокурор США пішов у відставку

Білий дім повідомив про відставку генерального прокурора США Джона Ешкрофта. Також залишив свою посаду міністр торгівлі Дональд Еванс. Це — перші офіційні особи, які залишили свої посади після переобрання президента США Джорджа Буша на другий термін, повідомляє Бі-Бі-Сі. Як заявив представник Білого дому, Буш прийняв обидві відставки. За словами кореспондентів у Вашингтоні, найближчим часом очікується ціла низка перестановок в американському кабінеті. Відставка 62-річного Ешкрофта не стала несподіванкою для спостерігачів. Він був одним із найбільш критикованих членів адміністрації Буша. Міністерство юстиції відіграє важливу роль у війні проти тероризму, оголошеній Бушем після подій 11 вересня 2001 року. Ешкрофта вважали ідейним натхненником команди, яка розробила «Закон про патріотизм», котрий спростив організацію стеження за підозрюваними в тероризмі та їх притягнення до відповідальності.

Бельгійських правих назвали расистами

Верховний суд Бельгії визнав расистським фламандську ультраправу партію «Влаамс блок». Це рішення означає, що партію позбавлять доступу до державного фінансування й телебачення, що, по суті, означає припинення її діяльності. Постанову Верховного суду ухвалено після апеляції «Блоку» на рішення суду нижчої інстанції, що визнав партію винною в порушенні антирасистського законодавства. Рішення Верховного суду остаточне й не може бути змінене. Судячи з нещодавніх опитувань громадської думки, «Влаамс блок» є найпопулярнішою політичною партією у Фландрії. На червневих виборах до регіонального законодавчого органу та Європарламенту партія отримала близько 25% голосів. Політична платформа «Влаамс блок» грунтується на жорсткій антиімміграційній програмі. Вона також добивається незалежності Фландрії, де живуть близько 5 мільйонів людей.

Політична свобода породжує... тероризм

Тероризм породжений не бідністю, а рівнем політичної свободи. До такого висновку прийшли дослідники урядової школи США імені Джона Кеннеді. Професор Альберто Абаді розглядав тероризм на підставі таких факторів, як багатство, політична незалежність та географічне розташування певної держави. Науковець зазначає, що серед експертів є поширеним розуміння тероризму як наслідку економічних проблем. Однак у результаті проведеного дослідження він дійшов висновку, що існує значна залежність між рівнем політичної свободи нації і жорстокістю тероризму. Він проявляє себе в країнах із дійсно стійким самостійним урядом і високим рівнем політичної свободи. «Коли переходиш від самодержавного режиму до демократії, маєш розраховувати на збільшення можливості проведення терористичних актів», — запевняє професор. Абаді також відзначає, що масштаби терору зросли після активізації глобалізаційних тенденцій.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати