Коротко / ПЛАНЕТА
США визначать політику після другого туру
Державний департамент США погодився з висновками Організації з питань безпеки та співробітництва в Європі, яка вказала на значні порушення як у ходi передвиборної кампанії, так i на самих виборах президента, та заявила, що перегони стали кроком назад для України. Однак Вашингтон, як і ОБСЄ, вважає, що Україна має ще один шанс провести вільні та чесні вибори під час другого раунду 21 листопада. На брифінгу для преси у Вашингтоні представник держдепартаменту Адам Ерелi заявив, що цьогорічні вибори президента є найважливішою подією в житті України з часу проголошення незалежності у 1991 році. Сполучені Штати закликають українську владу дозволити виборцям вільно зробити свій вибір i ретельно дотримуватися міжнародно визнаних стандартів при підрахунку голосів, зазначив Ерелi. Представник держдепартаменту також зауважив, що Сполучені Штати не чинять тиску на Україну, а лише нагадують Києву про виборчі стандарти, які він сам зобов’язався виконувати. А про перегляд двосторонніх відносин, якщо це буде потрібно, можна буде говорити лише після другого раунду президентських виборів в Україні, додав Ерелi.
Ігор Іванов: Поважаємо вибір українського народу
Росія розвиватиме відносини з тим керівництвом України, яке обере на демократичних виборах український народ, заявив секретар Ради безпеки РФ Ігор Іванов. Відносини між Росією й Україною мають дуже велике значення для народів обох країн, «вони не можуть будуватися на виборчий період, скажімо на чотири роки», зазначив він. «Ці відносини повинні мати ясну історичну, стратегічну перспективу. І коли ми виходимо на ті або інші домовленості з нашими українськими партнерами, ми саме виходимо з наших довгострокових, стратегічних інтересів, і готові ці домовленості реалізовувати й виконувати з тими, хто перебуватиме при владі, я повторюю, на основі чесних, демократичних виборів», — заявив секретар РБ РФ. Він зазначив, що в Росії уважно стежать за перебігом президентських виборів в Україні. «Ми зацікавлені в тому, щоб ці вибори стали ще одним важливим етапом у зміцненні політичної стабільності в Україні, в розвитку України та в розвитку російсько- українських відносин», — сказав Іванов. Секретар РБ РФ висловив надію на те, що «ці вибори пройдуть успішно і стануть важливим внеском у зміцнення демократичних засад держави», повідомляє РІА «Новости».
В Арабських Еміратах з’явилася жінка-міністр
В Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) сформовано новий уряд, до якого вперше в історії країни увійшла жінка. Як повідомляє РІА «Новости», президент країни шейх Заєд Аль Нахайян призначив своїм указом Лубну Аль Касімі міністром економіки та торгівлі. До складу кабінету, який очолив шейх Мактум Аль Мактум, правитель емірату Дубай, увійшли два віце-прем’єри, 19 міністрів і державні міністри. Сина президента шейха Сейфа Аль Нахайяна призначено міністром внутрішніх справ. Інший син — шейх Мансур — очолив нове міністерство у справах президента. Більшість міністерських портфелів розподілені між сім’ями, що правлять у найбільших із семи еміратів — Абу-Дабі, Дубаї та Шарджі.
Мілошевич відстояв право на самозахист
Судді Гаазького трибуналу ухвалили, що колишній президент Югославії Слободан Мілошевич має право захищатися самостійно, повідомляє Бі-Бі-Сі. Однак у рішенні суду йдеться, що Мілошевич все ж таки повинен мати у своєму розпорядженні юристів, які вестимуть його справу. Екс-президент Югославії, звинувачений у скоєнні воєнних злочинів, відмовлявся мати справу з адвокатами, призначеними йому трибуналом, стверджуючи, що має право на самозахист. У жовтні Гаазький трибунал призначив йому адвокатів, у тому числі британця Стівена Кея, ухваливши, що колишній президент надто слабкий, щоб вести свою справу самостійно. Однак Мілошевич наполягав на своєму. Він заявив, що лікарі не праві, кажучи, що в нього може статися інфаркт, якщо він вестиме захист без сторонньої допомоги.
Китайські астронавти знову зібралися на орбіту
Другий політ китайського космічного корабля з екіпажем на борту відбудеться 2005 року. Двоє астронавтів проведуть на орбіті п’ять днів. Про це заявив представник Китайської корпорації аерокосмічної науки та технологій Чжо Сайчунь на міжнародному авіасалоні у провінції Гуаньчжоу. Перший китайський астронавт — 38-річний льотчик-винищувач Ян Лівей — в жовтні 2003 року на кораблі «Шеньчжоу-5» за 21 годину зробив 14 витків навколо Землі. Протягом найближчих двох років Китай також має намір відправити на місячну орбіту дослідницький супутник «Чане-1». До 2010 року китайські вчені збираються здійснити посадку на Місяці автоматичного зонда, а до 2020-го — поверненого апарату, який доставить на Землю зразки місячного грунту, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Випуск газети №:
№199, (2004)Рубрика
День Планети