Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

13 жовтня, 00:00

40 днiв...

Учора в Беслані відбувалися поминки за жертвами теракту, які загинули 40 днів тому, а по всій Росії — поминальні служби. Понад 300 могил на новому кладовищі північноосетинського міста завалені квітами. Невпізнаними досі залишаються 27 тіл. З самого ранку родичі загиблих почали приходити до зруйнованого спортивного залу бесланської школи номер один, де була більшість заручників. Раніше багато експертів висловлювали побоювання, що після 40 днів трауру за загиблими в Північній Осетії можуть початися стихійні акції відплати. Не виключали також поновлення в якійсь формі осетино-інгушського конфлікту, що згас кілька років тому.

У Брюсселі обговорять Цільовий план Україна — НАТО

14 жовтня в Брюсселі відбудеться чергове засідання комітету Україна — НАТО, на якому обговорюватимуть проект Цільового плану на 2005 рік. Про це повідомив учора голова прес-служби українського МЗС Маркіян Лубківський. За його словами, проект документа розробив апарат Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України на основі пропозицій органів виконавчої влади, залучених до співпраці з НАТО, а також профільних комітетів Верховної Ради. Загалом до підготовки проекту було залучено 45 міністерств і відомств України. Проект передбачає проведення близько 260 заходів, що охоплюють практично всі найважливіші сфери життя суспільства. Його передали до штаб-квартири НАТО в Брюсселі для узгодження з усіма країнами Альянсу.

Міністри ЄС про чесні вибори

Європейський Союз знову закликав українську владу забезпечити проведення вільних, чесних і прозорих виборів президента. Як повідомляє українська служба радіо «Німецька хвиля», в заяві, прийнятій на засіданні міністрів закордонних справ ЄС, зазначено, що проведення президентських виборів засвідчить, як Україна дотримується демократичних цінностей Ради Європи та ОБСЄ. Українські вибори матимуть велике значення для відносин Брюсселя й Києва, зазначили глави зовнішньополітичних відомств ЄС. Міністри наголосили, що незалежність мас-медіа і свобода слова відіграють величезну роль для проведення чесної та прозорої передвиборної кампанії.

Дільниць за кордоном побільшає

МЗС України очікує збільшення кількості виборчих дільниць з виборів президента за кордоном, повідомив начальник прес-служби зовнішньополітичного відомства Маркіян Лубківський. Він сказав, що Росія та В’єтнам вже дозволили відкривати додаткові дільниці на своїй території, і зауважив, що зараз узгоджується створення таких дільниць у Молдові. М. Лубківський повідомив, що у виборчих комісіях за кордоном працюватимуть 1457 осіб, з них 153 — за пропозицією кандидатів у президенти.

Інцидент на каналі

Круїзний пасажирський теплохід «Волга» Українського Дунайського пароплавства став об’єктом провокації з боку румунського прикордонного катера на каналі Дунай — Чорне море, повідомляє прес-служба «Укрморпорту». За інформацією капітана теплохода Євгена Посполіта, румунський катер став на якір посеред суднового ходу на місці проведення днопоглиблювальних робіт, що перешкодило руху теплохода. Як йдеться в повідомленні прес-служби, «при цьому, подив екіпажу й пасажирів теплохода викликали не лише небезпечні маневри румунського військового катера, а й те, що його зброя була демонстративно спрямована у бік пасажирського судна». Тим часом голова прес-служби українського МЗС Маркіян Лубківський, коментуючи прохання Європейської комісії не починати другий етап робіт на каналі без всебічної оцінки, заявив, що Україна продовжить консультації з Євросоюзом щодо поновлення ГСХ. «Це технічне питання — що буде раніше, що пізніше. У принципі, значення не має», — сказав М. Лубківський. «Звісно, ми прислухаємося до всіх тих рекомендацій і побажань, які висловлюють на нашу адресу», — додав він.

Дель Понте помилялася?

Серйозного і несподіваного удару було завдано по позиціях Карли дель Понте (на фото) — головного прокурора на Міжнародному гаазькому трибуналі з колишньої Югославії. У секретній доповіді, підготовленій голландськими спецслужбами на запит уряду країни, зроблено висновок про те, що колишній президент Югославії Слободан Мілошевич непричетний до геноциду боснійських мусульман у місті Сребреніца в липні 1995 року, повідомляє ІТАР-ТАРС. Витік із доповіді стався в європейській пресі. Уряд Нідерландів доручив підготувати цей звіт у зв’язку з тим, що голландський контингент у складі сил ООН був розгорнений у районі Сребреніци під час згаданих подій. У 7000-сторінковій доповіді стверджується, що Мілошевич не знав про підготовлювану розправу у Сребреніці. Учора в Гаазі після місячної перерви поновився суд над Мілошевичем. Трибунал продовжив заслуховувати покази свідків.

Британську армію позбавили «чайових»

Британське міністерство оборони вирішило з метою економії зобов’язати військових платити за споживаний ними під час служби чай. Згідно з підготовленим співробітниками міністерства циркуляром, відтепер солдати повинні точно фіксувати кожну випиту чашку такого улюбленого у Великій Британії напою. Потім військовим частинам виставлятимуть рахунок. Виняток становлять наради тривалістю понад дві години. На них чай для військовослужбовців залишиться безкоштовним, повідомляє Інтерфакс.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати