Перейти до основного вмісту

Коротко / ПЛАНЕТА

17 серпня, 00:00

Нещадний «Чарлі»

У Флориді підраховують збитки після урагану «Чарлі» — другого за силою урагану за всю історію штату. За останніми даними 16 чоловік загинули, зруйновано житлові райони, загальні збитки оцінюють уже в $19 млрд. На допомогу рятувальникам відправлено війська, на прохання губернатора Флориди, Джеба Буша, його брат президент Джордж Буш прилетів у зону лиха. На курорті Орландо сильно постраждав аеропорт — це удар по флоридських тематичних парках і Діснейленду, куди приїжджали туристи з усього світу. Для населення втрати також великі. Швидка евакуація, організована урядом штату, врятувала багато життів, але люди повертаються до осель, буквально випотрошених тайфуном. Меблі, речі, все, що було в будинках, розкидане по полях. Вже почали надходити заяви до страхових компаній, однак багато хто власність не застрахував. Ці жителі Флориди й виявилися найголовнішими жертвами урагану, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Президенти України та Росії зустрінуться в Сочі

Завтра Президент України Леонід Кучма вирушить до Росії, де проведе робочу зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним. Про це учора повідомила прес-служба глави української держави. Планується, що темами зустрічей Л. Кучми і В. Путіна стануть, зокрема, питання двостороннього співробітництва, передусім в економічній сфері, взаємодії у рамках СНД та ЄЕП, міжнародна проблематика. Як повідомлялося, зустріч двох президентів відбудеться в Сочі.

До України їдуть сенатори США

18 — 20 серпня Україну з візитом відвідає делегація Конгресу США. Очолить делегацію сенатор Джон МакКейн (республіканець, штат Арізона), повідомили агентство в Посольстві США. У складі делегації також сенатори С’юзен Коллінз (республіканка, штат Мен), Ліндсі Грем (республіканець, штат Південна Кароліна) і Джон Сунуну (республіканець, штат Нью-Гемпшир), а також працівники апарату сенату та військові супроводжуючі. Конгресмени зустрінуться в Києві та Ялті з вищим керівництвом України, представниками українського політикуму для обговорення американсько-українських відносин і розвитку подій в Україні. У планах делегації — дізнатися більше про зусилля із забезпечення вільних, чесних і відкритих виборів у ході президентської кампанії в Україні. Візит відбудеться в рамках європейського турне, до якого також входить відвідування Латвії, Естонії, Норвегії та Ісландії.

У Південній Осетії зірвали перемир’я

У Південній Осетії вибухнули запеклі бої, незважаючи на припинення вогню, що протрималося два дні. Учора вранці внаслідок нападу південноосетинських сил на розташування грузинської армії в селі Ередві загинули два солдати урядових військ. Перемир’я було досягнуто в п’ятницю після переговорів між представниками Тбілісі та Цхінвалі. За словами міністра внутрішніх справ Грузії Іраклія Окруашвілі, про переговори йтися більше не може. Припинення вогню було порушене двічі за останні два дні. У суботу колона, в якій були міністри оборони обох сторін, потрапила під обстріл буквально одразу після закінчення переговорів, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Білий дім займеться передислокацією військових

У США вже досить довго розробляють план найбільшої з часу закінчення «холодної війни» передислокації американських сил по всьому світу. За задумом керівників міністерства оборони США, американські бази, розташовані в таких країнах, як Німеччина або Південна Корея, застаріли. Пентагону потрібні мобільніші частини, які більшою мірою відповідають запитам США. План передбачає виведення щонайменше 70 тисяч військовослужбовців та їхніх сімей із деяких країн Європи й Азії, здебільшого з Німеччини. Як заявив міністр оборони США Дональд Рамсфельд, для реалізації проекту потрібно від чотирьох до шести років. Протягом останніх місяців плани передислокації обговорювалися з найближчими союзниками США. Однак у Вашингтоні існують побоювання, що передислокація військ негативно позначиться на впливі США в НАТО, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Росія «модифікувала» рубль

Центральний банк Росії учора ввів в обіг модифіковані банкноти вартістю 10, 50, 100, 500 і 1000 рублів, які відрізняються підвищеним захистом від підробки. Однак побачити нові банкноти найближчим часом зможуть тільки москвичі, оскільки в масовому порядку вони надійдуть в обіг не раніше вересня. У Центробанку запевняють, що справжні нові купюри росіянам буде легше відрізнити від підроблених. Основні зовнішні ознаки нових російських банкнот відповідають їхнім аналогам серії 1997 року. Відмінністю модифікованих банкнот є наявність на лицьовому боці банкнот усіх номіналів поля, яке при нахилі змінюється з однотонного на багатоколірне, і «пірнаючої» металізованої захисної нитки. Однак обміну банкнот не передбачається. Модифіковані банкноти, які вводять в обіг, будуть дійсні паралельно з нинішніми, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Буш — Керрі: взаємні обвинувачення

Джон Керрі, основний конкурент Джорджа Буша на президентських виборах, і його сподвижники-демократи висунули нову серію обвинувачень проти Буша. Демократи наполягають на тому, що нинішній президент США ставить інтереси корпорацій вище за інтереси найманих робітників і середній клас. Вони звинувачують адміністрацію Буша в корупції, а саме, в тому, що вона отримала понад $4 млн. від корпорацій в обмін на різні привілеї. У свою чергу представник Джорджа Буша Стів Шмідт у відповідь заявив, що за час роботи в сенаті та під час виборчої кампанії Джон Керрі отримав безліч пожертвувань від лобістів. Шмідт стверджує, що жоден сенатор не отримав стільки коштів, скільки Джон Керрі, повідомляє Інтерфакс.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати